Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tulajdonképpen mi az a 4K?

Tulajdonképpen mi az a 4K?

Figyelt kérdés
Mostanában egy csomószor hallom, hogy a 4k ezt akarja, ilyen alkotmány,részt vesznek az ellenzéki egyeztetéseken, blabla. De kik is ők? Én még az életben nem hallottam róluk, van egyáltalán támogatottságuk vagy csak nincs jobb dolguk és azért szerepelnek?

2013. jan. 21. 19:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Inkább az utóbbi, bár én ezt így azért nem mondanám, hogy nincs jobb dolguk.


A 4K a 4. köztársaság rövidítése, azt akarja kifejezni, hogy Orbánék megdöntötték a 89. óta létező 3. magyar köztársaságot, és az ő céljuk egy új jogállami, demokratikus köztársaság felépítése. Ez lenne a 4. köztársaság.


Szerintem ez egy tömegbázis nélküli, szűk értelmiségi csoport. Nem hiszem, hogy érdemi beleszólásuk lesz a jövő alakításába, mert az Együtt 2014 mozgalomtól elzárkóznak, önmagukban pedig semmiféle politikai erőt nem képviselnek.

2013. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Komplikato ***** válasza:
100%

Szerintem van támogatottságuk. Szerintem elég populista csapat, de lehet majd sok év múlva megkomolyodnak majd. Amikor aláírásokat gyűjtöttek az aktivistáik a BKV buszok kiszervezése ellen, nagyon sokan támogatták őket Budapesten.


[link]


Olvasd el a "programjukat", már ha érdekel, engem nem győzött meg. Persze az is igaz, az összes többi brancsé sem.

2013. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Most olvasom a honlapjukon, hogy a céljuk a választás után rögtön új alkotmány, és a parlament feloszlatása. Na ez teljesen komolytalan. Ki szavazna egy olyan erőre, aki rövidesen le is akar lépni a színről? Értem én, hogy mi van mögötte, csak nem reális, nem megvalósítható.
2013. jan. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ők is ilyen "megmondóemberek". Én gyöngyösi vagyok, kb. másfél éve a Szolidaritás csinált nálunk ilyen nagyon komoly tüntetést, voltak kb. heten (ők mind külön kocsival), 2x annyi rendőr "biztosította" a tüntetést. Meg az önkormányzati választások idején volt valami Civil Fórum vagy nem is tudom mi volt a nevük. Ők is mondták a tutit, hirdették magukat az újságban, de végül csúnyán leszerepeltek. :)
2013. jan. 21. 19:52
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Pár bohóc, akik a bizonytalan szavazók tömegét akarják meglovagolni, és még Bajnainál is szánalmasabbak.
2013. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Komplikato köszönöm, beleolvastam, hát tele van "politikai közhelyekkel", amit már annyiszor hallottam. Semmi újdonság, valószínűleg pár év múlva nem fogunk róluk sokat hallani.
2013. jan. 21. 19:59
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A Civil Összefogás Fórum az más tészta, ők a FIDESZ kormánypénzből működő segédcsapata.


Ami a többieket illeti (Szolidaritás, 4K, Milla) azzal együtt, hogy valójában inkább csak virtuális szervezetek, azért hasznosak is lehetnek. Gondolatot ébresztenek, néha erre-arra azért tudnak mozgósítani stb. Tulajdonképpen azért jöttek létre, mert Orbánt és az orbánizmust le akarnák váltani, de az az MSZP-ét is utálják. Sokan vannak ezzel így ebben az országban, és ezeknek az embereknek nyújtanak kapcsolódási lehetőséget, tájékozódási pontot. Ennél többre viszont valószínűleg nem lesznek képesek, és el fogunk jutni oda, hogy aki nem Orbánt akarja, az bizony kénytelen lesz az MSZP-re szavazni.

2013. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó hát nekem nem az jött le, hogy utálják az MSZP-t, mert folyton az MSZP körül ténferegnek. Az E14-re kíváncsi leszek még, de valószínű belőlük se lesz semmi. Marad a Jobbik vagy (inkább) semmi.
2013. jan. 21. 20:08
 9/15 anonim ***** válasza:
2013. jan. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Most olvasom a honlapjukon, hogy a céljuk a választás után rögtön új alkotmány, és a parlament feloszlatása. Na ez teljesen komolytalan. Ki szavazna egy olyan erőre, aki rövidesen le is akar lépni a színről?"


Én. Legalább öt éve mondogatom, hogy a parlamentet már rég szét kellett volna zavarni, és mindenről a népnek kellene döntenie. A mai technikákkal ez meg is oldható, csak hát ugye a képviselőknek nem érdeke ez, hiszen akkor ki fog lopni?

2013. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!