Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki le írná részletesen...

Valaki le írná részletesen hogy mi kell ahhoz hogy pártot alapíthassak?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm, u.i: az ilyet hogy kérdezd meg a rabbitól meg stb hanyagoljátok!

2013. febr. 14. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

10 fő, alapító okirat, működési szabályzat, a megfelelő hatósághoz mindezt beadni elbírálásra. A művelethez kell némi pénz.

Eddig semmi. A munka dandárja ezután jön. Híveket szimpatizánsokat kell szerezni. Akkor fogod megtudni igazán, mit jelent pártot alapítani.

2013. febr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Pártalapítás feltételei könnyen teljesíthetőek (10 alapító tag, bejelentés és bíróság általi nyilvántartásba vétel szükséges, tehát nem kell engedély ill. hozzájárulás); más államoktól (pl. Ausztria) eltérően nincsenek a pártok alapszabályaira vonatkozó különleges előírások, azaz a társadalmi szervezetek alapszabályaira vonatkozó főbb elveknek kellene elvileg érvényesülniük (amit nem mindig követ a gyakorlat):

a) belső döntési mechanizmus védelme (itt: a választók politikai akaratának érvényesülése és a szervezeti demokrácia);

b) a tagok jogainak és kötelezettségeinek felsorolása (különösen a kizárás esetei és mechanizmusa, jogorvoslati lehetőség);

c) az alapszabály nyilvánossága (párt öntisztulását elősegítendő). Ez utóbbi a pártok esetében nem érvényesül!


A párt bejegyzésénél a bíróság vizsgálja:

a) névkizárólagosság, névszabatosság követelményének teljesülését;

b) nem gazdálkodó tevékenységre alakult – e;

c) állampolgársági feltétételek teljesülését, magánszemély alapította – e, tisztviselők nem állnak – e közügyektől való eltiltás mellékbüntetés hatálya alatt,

d) ügyintéző ill. képviseleti szerv választása törvényesen zajlott – e le;

e) vagyonnal rendelkezik –e,

f) nyilvántartott tagsággal rendelkezik – e.


A pártnak rendelkeznie kell ügyintéző és képviseleti szervvel, valamint egy legfelsőbb döntéshozó szervvel.

Legfelsőbb szervet össze kell hívni:

a) legalább ötévente; ezenkívül

b) ha bíróság elrendeli,

c) ha tagok 1/3-a kívánja;

d) ha az alapszabály kérdésében kel döntést hozni;

e) éves költségvetés meghatározása céljából;

f) ügyintéző szerv hozzájárulásának elfogadása miatt;

g) egyesülés illetve feloszlás kérdéséről való döntésnél.


A Magyar Köztársaságban a pártok az Alkotmány és az alkotmányos jogszabályok tiszteletben tartása mellett szabadon alakulhatnak és szabadon tevékenykedhetnek.


[link]


Pedro

2013. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
utolsó vagyok, nem Pedro vagyok, csak az ő egyik kommentjét másoltam ki
2013. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vadkan01 ***** válasza:
40%
Hé miért lettek a válaszolók lepontozva? Talán nem írtak igazat?
2013. febr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm!


u.i.: én most pontoztam fel őket!

2013. febr. 14. 16:42
 6/9 anonim ***** válasza:

"Hé miért lettek a válaszolók lepontozva? Talán nem írtak igazat?"


Talán mert a közvéleménynek elege van a pártalapítókból?

2013. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"El lehet innen menni" mondta a mumus:D
2013. febr. 14. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha pártalapításon töröd a fejed,törjed betonlapon inkább.Házasodj be egy nagyobb párt elnökének családjába.
2013. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyszer már végigjártam ezt.

Az első hozzászóló jót mond, pontosan úgy van.


Egy kis dologgal kiegészíteném:

Amikor elkezdesz politizálni akkor senkit sem fog érdekelni a véleményed, így kicsit populistábbnak kell lenned. Azt kell mondanod, amit a sok majom hallani akar.

A probléma vele, hogy nem ismernek, nem fogják érdekelni.

Megoldás: Ne pártot hozz létre, hanem először csak egy kis alapítványt, ami társadalmi programokat végez, ezután (1-1.5 évre rá) ha megcsinálod a pártodat, simán fogsz tudni ezzel dobálózni, hogy mennyire nagyon társadalmilag szenzitív vagy. Jól hangzik. Szeretik az emberek, tényleg!


Hozzátenném, hogy az alapítás után mind a cégem, mind pedig én anno kaptam adóellenőrzést. Csak szólok. :D


A pártalapítás után az alapítványt NE zárd be! Minden pártnak van egy pártalapítványa. Miért? Mert vannak bizonyos támogatások cégektől vagy külföldi kormányalapítványoktól, amiket a párt nem fogadhat el. Azt az alapítvány fogja.

Külföldi kormányok támogatását elfogadod mint párt, 15 évre lecsuknak hazaárulás néven. Ha alapítványként fogadod el, akkor meg senkit sem érdekel...

2013. febr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!