Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Horthy-rendszer, Rákosi-rendsz...

Horthy-rendszer, Rákosi-rendszer, Kádár-rendszer, Gyurcsány-rendszer, Orbán-rendszer? Melyik volt a jobb? Az Orbán-rendszer még tart.

Figyelt kérdés
Azért írom rendszernek,mert valamennyiük tovább kormányoztak 4 évnél és diktátor hajlamúak.
2013. márc. 6. 16:46
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

26: nem tudom melyiket írtad te

számomra értelmehzetetlen amit írsz:


én nem írtam hogy jó a Horthy-r. Cea-hoz sem hasonlítottam


sztem aludd is ki magad

2013. márc. 6. 17:31
 32/44 A kérdező kommentje:
abban csak a Gurcsány III-mal értettem egyet ok?
2013. márc. 6. 17:33
 33/44 A kérdező kommentje:

Cea-hoz sem hasonlítottam " --mármint a tengerész rendszerét


Orbánét annál inkább

2013. márc. 6. 17:33
 34/44 anonim ***** válasza:

Én írkálok 60%-kal, én voltam a 23-as, 26-os, 27-es hozzászóló, de még írtam egy párat visszább még.


Nem olvad a hús. :( Szóval rádérek.

2013. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 Pro Patria ***** válasza:
50%

Gondoltam, válaszolok, de látom, neked felesleges lenne.

Arra, hogy nyugaton nem lőnek a tömegbe, a nemrég történt londoni zavargásokban emlékeim szerint használtak lőfegyvert a rendőrök.

2013. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 Pro Patria ***** válasza:
40%

Mégis rászánom magam, hátha másnak hasznára lesz:


Abból a szempontból, hogy mikor volt a legjobb a létbiztonság, a Kádár-rendszer, de ekkor az ország idegen megszállás alatt volt, a kultúrát és az oktatást beszűkítették, és egypárti diktatúra működött (nem, ma nem). Viszont ez az életszínvonal mesterségesen, hitelek ingoványára épülve állt fenn, ami nem volt tartható út.

A Horthy-korszak mind kulturálisan, mind parlamentárisan sokkal szabadabb volt, széles skálája létezett az irodalomnak, volt parlamenti ellenzék, a körülményekhez képest elfogadható életszínvonal (tévedés ne essék: nem azért volt a Kádár-korszakban kényelmesebb az élet, mert olyan jól csinálták a dolgukat, a fejlődés korról korra természetes folyamat), és ami a legfontosabb: volt benne jövőkép. Békés úton elérte volna a polgári társadalom azon fokát, mint az alkotmányos monarchia Anglia.


Abban az értelemben, hogy mikor érte el eddig Magyarország a fejlődése eddigi legmagasabb fokát, az az ezredfordulóra tehető. Demokratikus berendezkedés, 450 év óta először függetlenség (a Horthy-korszak 24 évét leszámítva), élénkülő gazdaság, 4-6%-os GDP növeedés, általánosan jó életszínvonal.

Aztán jött a 2004-2006 közötti időszak, amikor megint hitelből osztogatással csúsztatták ki a fejlődőpályára álló országot.


A tökéletes Magyarország egy, a 2000-es évekez hasonlóan demokratikus, szabad állam, a kádári létbiztonsággal, és a Horthy-korszak erkölcsi és szellemi felfogásával.

2013. márc. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

nem volt felesleges,értékelem az ilyen értelmes válaszokat

köszönöm szépen

2013. márc. 6. 19:16
 38/44 anonim ***** válasza:
79%
Miért van még mindíg ennyi kommunista ebben az országban, ilyen buták élnek itt?
2013. márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
8%

Höhö buták, höhö "mindíg".


A MINDIG, AZ RÖVID I-VEL VAN. OKÉ?!

2013. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Tök mindegy milyen a rendszer ha nem vagy életre való.

Ha hiányzik belőled a tudásvágy ,az érdeklődés ,a kitartás , a kreativitás és a szorgalom,lehet bármilyen rendszer nem fogsz boldogulni.

Amikor olyan a környezet,a közhangulat hogy mindenkinek csak a nyafogás panaszkodás, a mások és általában mindennek kritizálása okoz némi örömet csak nézek ki a fejemből ,hogy jesszus hova kerültem!

Amikor az emberek nagy része tévképzetekben él önmagával és az igényeivel kapcsolatban és olyan dolgok után hajt ,olyan tárgyakra , talmiságokra vágyik amik önmagukban messze nem fogják beváltani a hozzájuk fűzött ígéreteket.

Amikor mindenki szeretetre, megbecsülésre vágyik ( olykor az vágyai netovábbja hogy imádott sztár legyen); ám sokak felé többnyire csak utálkozást és lenézést nyújt, be kell lássam nagyon sok a beteg ember és ez kissé elszomorít.

Ezek nem a politikai rendszereknek hibái hanem ,magatartásbeli hiányosságok amelyekről az elkapató szülők ,rossz mintát adó média és a hiányosan felkészített , gyatra tanárok tehetnek.

2013. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!