Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Horthy rendszer...

Szerintetek a Horthy rendszer miét gyalázzák a ballibek? Kell nekik egy negatív igazolás Rákosi miatt?

Figyelt kérdés
Valaki belinkelne valamit, miszerint rosszabbul éltünk a Horthy időkben mint az akkori Európa más országai, főleg ha a Trianoni veszteséget is számoljuk?
2010. márc. 28. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én ahány 80-90 éves bácsival, nénivel beszéltem mind azt mondta, hogy 44-45 öt leszámítva igenis jól éltek a Horthy rendszerben, igazságos, kisember párti, normális világ volt szerintük.


"Kell nekik egy negatív igazolás Rákosi miatt?"

igen, ebbe lehet valami

2010. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én alapvetően liberálisnak vallom magam, és csak a saját nevemben beszélek, jelzem.

1: Rákosi rendszere rosszabb volt, mint Horthyé. Ez nem kérdés.

2: Engem zavar, hogy nem árnyalt a kép. Munkásnak pl nagyon nem volt jó lenni abban a rendszerben, parasztnak szintén, emlékezetes, hogy amikor Móricz felolvasta Gömbös jelenlétében, hogy mit evett egy magyar paraszt család egész héten, majdnem leköpték.

3: Szintén zavar, hogy olyanok is éltetik, akik erős, szociális államot akarnak. Horthy alatt minden volt, csak ilyen nem, a kevéske szociális segély közadakozásból jött össze. Ha elfagyott a gazda termése, nem jött állambácsi, és fizette ki neki, ha nem volt biztosítása, annyi volt az életének jó időre.

4: A zárt szám, az ilyen-olyan szintű, de létező szalonantiszemitizmus, feudálkapistalizmus stb. egy kicsit csípik a szemem, főleg, hogy a zsidók is kivették a részük az ország újáépítéséből, lásd pl Goldberger Leót.

Összességében, én Horthyt a saját neveltetése áldozatának látom, kb annyira volt fogékony az új dolgokra, mint ma egy 80 éves nyugdíjas a twitterre.

2010. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én se vagyok úgy elragadtatva a Horthy-rendszertől, de ennek semmi köze ahhoz, hogy ítélem meg a Rákosi-rendszert. A horthyzmusban Nem tetszik a feudális allűrökkel terhelt, kirekesztő, tekintélyuralmi kurzus. Ennyi. De elismerem, hogy a Horthy-korszakban jól működött az állam, komoly fejlesztések és felzárkózás volt, Trianon után csináltak egy kisebb fajta gazdasági csodát. Magyarország ma jóval jobban le van maradva Németországhoz képest, mint akkor volt. Mi elvesztegettünk 20 évet, ők akkor ilyen szempontból eredményesebbek voltak.
2010. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amúgy


Egy liberálisnak mi a francért kéne igazolás rákosi miatt?

2010. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Horty rendszer a 20 sz legjobb rendszere volt Mo. és a világon bárhol megállná a helyét
2010. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

71

Tartottál volna el nehéz fizikai melósként egy keresetből egy négyfős családot, havi 15 pengőből, csak egy fél évig, lehet mást mondanál.

2010. márc. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egy liberálisnak mi a francért kéne igazolás rákosi miatt?


Nézd meg ki volt Rákosi, és vesd össze a ballibelarizmus ideológiáját.


Megérted az egészet.

2010. márc. 28. 17:40
 8/11 A kérdező kommentje:

71

Tartottál volna el nehéz fizikai melósként egy keresetből egy négyfős családot, havi 15 pengőből, csak egy fél évig, lehet mást mondanál.


Most próbáld meg eltartani!

Veled valami nincs rendben.

80-100 e ből manapság próbálj már eltartani egy 4 fős családot!


Meg nyugtatlak akkor még talán könnyebb volt.



Ráadásul nem értem akik az itteni vagy a külföldi mai állapotokkal akarja összevetni, mind gazdaságilag.

Angliába a gazdasági álság alkalmával a rendőrök folyamatosan oszlattak, lövettek, sztrájkot törtek stb.

Az USA ban nem volt szabad a négereknek igénybe venni bizonyos közlekedési formákat, külön szerelvényeik voltak a vonaton.


Nem értem!

2010. márc. 28. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:

1: Rákosi rendszere SOKKAL rosszabb volt, akarod mondani


2: Munkásnak meg parasztnak lenni sehol sem könnyű. Olvasd el pl. Steinbeck Érik a gyúmölcs c. könyvét


3: "Ha elfagyott a gazda termése, nem jött állambácsi, és fizette ki neki, ha nem volt biztosítása, annyi volt az életének jó időre."

Na ezt konkrétan tudom hogy nem igaz. Ha elfagyott a termés igenis jött az állambácsi segíteni (nem úgy mint ma)


4: "A zsidók is kivették a részük az ország újáépítéséből"

...meg a lerombolásából is kivették a részük! Horthy rendszer előtt is ők romboltak, meg utána is ők romboltak.


"kb annyira volt fogékony az új dolgokra, mint ma egy 80 éves nyugdíjas a twitterre."

Igen ez az egy dolog valóban igaz.

2010. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rákosinak semmi köze a liberalizmushoz,sőt továbmegyek még a kádár féle kommunizmushoz se.Kádár egy egészen más fajta rendszert vezetett be.Jobboldali vagyok de szerintem ne a liberális szavazókat okoljuk az szdsz baromságaiér.Igen elég baj hogy rályuk szavaztak de mért ne lehetne valaki liberális?Az hogy liberális nem egyenlő a nemzetrombolóval,és továbbmegyek az hogy liberális rohadtul nem egyenlő az szdsz el.
2010. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!