Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért írják sokan a "jobbikos"...

Miért írják sokan a "jobbikos" melléknevet "Jobbikos"-nak? Ugyanazért, amiért a "magyar" melléknevet Magyar-nak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 00:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Azért hozzá kell tenni, hogy a helyesírást az Akadémia elég sajátosan és sajnos önkényesen értelmezi. Kissé elavultnak érzem a szabályainkat, és mit ne mondjak, még az újítások sem hoznak változást. Az egybeírás, különírás problémája a legrosszabb, de van sok más bosszantó dolog is. Nem támogatom a durva elírásokat én sem, és tudom, milyen egy feltűnően rossz helyesírás. Ugyanakkor tényleg szinte egyedül álló magyar sajátosság, hogy a tulajdonnevekből képzett mellékneveket is kis betűvel kell leírni (mivel az is melléknév). De a szabály nem is hagy lehetőséget az esetleges nagy betűvel írásra. Így lehet az, hogy az alábbi szót így kell helyesen írni: amerikai egyesült államokbeli. Valójában mindegyik kis betű. De az alábbi esetben a helyes leírás: Balaton tavi. Következetes, de bonyolultnak bonyolult. Én kicsit nagyobb egyéni szabadságot engednék meg e téren, kicsit rugalmasabb helyesírással.
2013. márc. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

"Ez nem hiba, ez egy jel, amin imádnak a balosok lovagolni, mert túl hülyék, h ennyit is észrevegyenek."


De hisz épp azért tettem fel a kérdést, mert nem voltam elég hülye, hogy észre ne vegyem:)

Mint ahogy több kommentelő sem volt az, s mint ahogy azt is észrevettem, hogy ezek az órjási nagy hazafik -miközben a "magyar" melléknevet következetesen nagy kezdőbetűvel írják - a többi nép nevét kicsivel.

2013. márc. 29. 22:58
 13/16 anonim ***** válasza:

" s mint ahogy azt is észrevettem, hogy ezek az órjási nagy hazafik -miközben a "magyar" melléknevet következetesen nagy kezdőbetűvel írják - a többi nép nevét kicsivel."


Most eltekintve minden nyelvtani szabálytól, Te tényleg nem érzed ebben a mélyebb tartalmat?

2013. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"Most eltekintve minden nyelvtani szabálytól, Te tényleg nem érzed ebben a mélyebb tartalmat?"


Én érzem. A mélységet. A szellemit...

2013. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Én érzem. A mélységet. A szellemit..."


Szóval azért, mert valaki egy másik népet kis betűvel ír, a saját népét pedig naggyal, akkor már szellemileg visszamaradott?

2013. márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem ismerik a helyesírás szabályait. Erre magadtól is rájöhettél volna, semmi értelme kérdést írni emiatt.
2013. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!