Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » El tudnátok nekem mondani...

El tudnátok nekem mondani röviden az elmúlt 3 évben a kormány pár lépését?

Figyelt kérdés
Nem az ajnározásra vagyok igazán kíváncsi, mert azt megkaptam fél óra hírtv-től meg a fidesz honlapjáról, hanem inkább a nagy port kavart lépésekre (mert nem kevés volt) mint a nyugdíj-ügy meg a mol vásárlás.

2013. ápr. 1. 20:34
 1/5 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Új alkotmány és később több módosítása, Fidesz vs egyetemisták, Baltás gyilkos kiadása, Erzsébet utalvány, Új Széchenyi terv, EU soros elnökség, stadion építések, utcanév változtatások.
2013. ápr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Alapkamatvágások is voltak, az IMF hitelt amíg van pénz odázzák, ott volt a magánnyugdíjpénztárak átvétele és most szerintem, legalábbis ha van eszük a zuhanó eurót kihasználva fognak valamit alakítani. Akkor viszont ha a forint mégis nagyon felmegy valahogy, akkor a deviza tartalékokat fogják felhasználni, mivel így az árfolyam miatt több pénzt kapnak érte, mint most. Mindenesetre összefoglalva az a taktikájuk, hogy a hitelt elkerüljék és a hitelminősítőknek tetsző számokat tudjanak felmutatni. Például a rezsicsökkentésben az a trükk, hogy a bevétel nem csökken, mivel amennyivel kevesebbet fizetnek a fogyasztók, ugyanazt a szolgáltatókra terhelik, így a bevétel marad, de mivel sok család terhe csökken, így megnő a vásárlóerő, melynek okán több áfát tudsz fizetni, vagyis a mérleg szerint az állam bevétele nő. Mivel erősek a külföldi érdekeltségek az energia piacon, így a statisztikákban ez az intézkedés növekedésként fog megjelenni és a megnőtt állami bevétel okán vannak források a költségvetési hiány betömködésére. Nagyjából abban reménykedik, hogy meglesz idén a 3% alatti deficit, így kikerülünk a túlzott deficit eljárás alól és ami azt illeti, én nem a miatt aggódnék, hogy meg lesz e 3% alatt, mert nyilván erre készültek, hanem, hogy vajon ilyen módon is elfogadják e... Mert ha nem, akkor a megszorítások hiába voltak.
2013. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Első intézkedése volt a szegények megadóztatása, második a gazdagok adójának csökkentése, harmadik a szegények adójának emelése.
2013. ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mustafa33 ***** válasza:
40%
Fehér Paraszt lép D4-re. Ló ugrik C2-re, fekete futó kiüti a fehér parasztot. Bástya elvtárs rosádra készül. Paraszt befut és Vezér lesz.Fekete ló szétrúgja a fehér bástyát, fehér király hátrál, fekete gyalog felszedi a kockakövet, fekete ló eltünteti.
2013. ápr. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%

először adóztatott

másodszor alkotmányt módosított

harmadszor adóztatott

negyedszer törvényt módosított

stb stb

a sorrendet nem követem

a lényeg úgy is ugyan az

kevesebb pénzed legyen még kevesebb jogokkal

üdvözöllek magyar országon

2013. ápr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!