Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki lehet a magyar baloldali...

Joe Makepeace kérdése:

Ki lehet a magyar baloldali politikai összefogás megfelelő miniszterelnök-jelöltje szerintetek jövőre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még messze van, és még az azt alkotó pártok, sem "szövetkeztek, egyeztettek", de az már most biztos, hogy sem a Gyurcsány, sem a Bajnai nem akar már miniszterelnök, vagy akárcsak miniszter lenni, és ugyan nekem van egy-két tippem, de hát kíváncsi lennék a (főleg baloldali szimpatizánsok) véleményére...

2013. ápr. 4. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ma értelmes ember ilyesmiben dönt. Annyi minden történhet (beleértve a lejáratást, megalázást is), hogy ilyen fontos döntést csak a megfelelő pillanatban hoznak nyilvánosságra (viszont taktikázni éppen a fentiek miatt lehet).
2013. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lindmayer ***** válasza:

én nem vagyok baloldali szimpatizáns, de úgy látom, hogy bajnai igencsak hajt rá, hogy miniszterelnök legyen, csak szerencsére elég sokan nem támogatnák őt baloldalról

ez egy jó taktikátigénylő folyamat része lesz, és én azt várom, hogy előhúznak a kalapból kevésbé smert nevet, aki tán még tisztességes is, és így akár jobb oldalról is szerezhet szavazatot; ugyanis a fideszt támogatók egy jó része azt mondja, hogy inkább a fideszre szavaz semmint a tolvaj mszp-szdsz balliberális körre

2013. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előbb kellene egy egészséges magyar nemzeti baloldal, mint a környező országokban, valami Fico, vagy Ponta féle, amelyik tűzbe tenné a kezét az országért, nem ilyen hazaáruló fajta, mint ami nálunk van.

Jelenleg az a legesélyesebb, aki a legbiztosabban teljesíti a nyugati nagytőke, és külföldi érdekcsoportok elvárásait.

2010-ben az emberek végsőkig kiábrándultak belőlük, és azóta a bukott baloldal semmit nem tett a megújulásért azon kívül, hogy oszlásnak indult, majd a bomlásnak indult részek elkezdtek újra összeállni.

Egy teljesen új, valódi baloldal kellene, és azt onnan lehetne felismerni, hogy tényszerűen kezelné a 2010 előtti baloldal károkozásáról, érdemben vizsgálná értékelné a 2010 óta tett, gazdasági stabilitást helyreállító intézkedéseket. Azok érdemi kritikájával (nem fasizmus, meg diktatúra etc.), valós megoldási alternatívák felkínálásával, a 2010 előtti kormányzó erőktől, és kifejezetten a 2006-os öszödi beszéd utáni parlamenti bizalmi szavazáson Gyurcsány mellett szavazóktól elhatárolódó új politikai baloldal lehetne.

Ennek a valódi magyar baloldalnak a legfőbb akadálya, épp az MSZP, DK, Együtt2014 és azok is lelepleződnek, akik velük szövetséget kötnek, mert ők elárulták a baloldali értékeket.

Most kapásból egy személy jut eszembe, aki a kritériumaimnak megfelel: Gazsó Ferenc: [link]

2013. ápr. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nem Gyurcsány lenne a legjobb szerintetek?
2013. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lindmayer ***** válasza:
hát az igazság szerint még pont hogy gyf az, aki képes lenne megnyerni egy választást, vagyis ő lenne a legjobb választás miniszterelnök-jelöltre, csak hát ez is a jelenlegi baloldal színvonalát eléggé negatívan szemlélteti
2013. aug. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Németh Miklós.
2013. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem vagy egyedül, nem számítottam rá, hogy rajtam kívül valakinek eszébe jut, pedig a legjobb megoldás...
2013. okt. 29. 11:54
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Még ha el is vállalná Németh az egyesített baloldal vezetését, nem hiszem a Mesterházin kívül a többi pártvezér átengedné az elnöki széket. Veled ellentétben én nem úgy látom, hogy nem kívánnának miniszterelnökök lenni, ezt csak kijelentik hébe-hóba, hogy alázatukról, biztosítsák a jónépet. Valamiféle szimpátiát remélnek ettől a gesztustól, miközben ez az egyetlen céljuk. Egyébként jól gondolod kérdező, ő ütőképessé tudná tenni a baloldalt, mögé még felsorakozna a megosztott tömeg. Akár még a kormányváltást is elérhetnék, de így esélytelenek.
2013. okt. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Galamb András ***** válasza:
Kuncze Gábor
2014. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!