Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek, Orbán Viktor...

Fideszesek, Orbán Viktor szimpatizánsai! Mit gondoltok a tandíjról? Mit gondoltok arról, hogy a miniszterelnök véleménye milyen gyorsan változik?

Figyelt kérdés

"A helyzet úgy áll, ha tandíj lett volna, akkor én ma nem állnék itt. Ha tandíj lett volna akkortájt, Önök közül nagyon sokan nem ülnének ma itt. Beszéljünk is

mét egyenesen: a tandíj a magunkfajtákat kirekeszti az egyetemekről." (Orbán Viktor 2008. február 13-án a Syma Csarnokban.)



2012. dec. 7. 18:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Az elmútnyócévben a haza ellenzékben volt! Most már nem! A nemzeti együttműködés bolgári kormánya igenis eltörli a tandíjat! Ismétlem: EL-TÖR-LI A TAN-DÍ-JAT!!!


[link]

2012. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
62%
Én mindig is tandíj párti voltam, pedig Fideszes vagyok. Egyszerűen minőségi felsőoktatást csak így lehet elérni. A Fidesz által kedvezményezett népszavazás csak szimpla népbutítás volt, semmi több. Mellesleg sokan azt hiszik, hogy aki gazdag, az hülye, aki meg szegény, az csak okos lehet. Pedig ez messze nem igaz. A tandíj egyfajta ösztönzés arra a diáknak, hogy jól tanuljon és időben fejezze be a tanulmányait, mert ha nem akkor még tovább fizethet. Nem utolsósorban, mivel fizetni kell a képzésért, a szülők sem engedik a gyereküknek az ilyen-olyan kamuszakokat, amellyel nem lehet elhelyezkedni. A diákhitel pedig egy jó konstrukció, csak sok a pénzügyi analfabéta, így ők nem értik a törlesztés lényegét, pedig ha valaki az előírt minimális összegnél többet törleszt, akkor a felvett összegtől függően relatív hamar vissza tudja majd fizetni a képzése költségét.
2012. dec. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
23%
A Gyurcsány kormány alatt diákhitel nem volt: az tanulhatott tovább felsőoktatási intézményben akinek volt rá pénze.Most ennél valamivel jobb a helyzet.Válság van Európában,az EU össze fog omlani,ha nem fog akkor is megmarad a recesszió 1-2 évtizedig.Ez van.
2012. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

"A Gyurcsány kormány alatt diákhitel nem volt"


2001 óta folyamatosan van diákhitel. Csak úgy megsúgom. Orbán ezzel a bújtatott tandíjjal most a nyugdíjasok, a rokkantak és a munkanélküliek után jól átvágta a palánkon a diákokat is.

2012. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

ma 18:45


Puszi a hasadra megyek külföldre innen a francba és remélem tudod mit jelent ez?! Neked már nem lesz nyugdíjad ;) dolgozhatsz a következő pár évtizedben és éljen a haladás!


"Egy nemzet erejét a kiművelt diákok adják"

2012. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
A hazugság mellett elsuhanni és, hogy nem megbántó dolog ha a szemedbe hazudnak akkor nem kellett volna Gyurcsány hazugsága ellen tüntetni!
2012. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Peticiónk tartalma:


Az az Orbán Viktor aki nem fizetett ösztöndíjat minden egyes forintot amit azóta összegyüjtött és megszerzett haladéktalanul és kamatosan fizesse vissza az állam részére ugyanis megkárosított bennünket.

2012. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

hát, igen, van, aki fontban méri a hazaszeretetét, meg a szolidaritást.

Pedig mi mindent kapott az államtól, azaz tőlem, meg tőled... ingyen óvodát (ne tessék azzal jönni, hogy a levest ki kellett fizetni), iskolát, egyesk egyetemet...

A TB- és adórendszer úgy volt kitalálva, hogy hol kaptál belőle, hol adtál. El lehet futni ...

2012. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok Fideszes,de hülye sem vagyok.Amikor ezt mondta a Viktor,akkor még nem volt válság.Egész Európa kínlódik a pénztelenségben kedves kérdező!

Az állam kitaníttatja ingyen a gyereket,utána meg lelép mindenki külföldre.

Egyszerűen minden megváltozott azóta,ez így csúsztatás!

2012. dec. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Így szerinted nem fog lelépni? Egyre többen tanulnak tovább külföldön (a valami való szakokat választó ismerőseim mind külföldön tanulnak tovább, még akkor is, ha előtte itthon kell 1, akár plusz 2 évet maradniuk, hogy magasabb szinte vigyék a nyelvtudásukat), mert így is sokkal jobban kijönnek már az egyetem éveik alatt. Az pedig szerintem egyértelmű, ha ott végeztek, nem fognak ide visszajönni, max. családlátogatóba.
2012. dec. 7. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!