Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Demokrata vagy a Republikánu...

A Demokrata vagy a Republikánus párttal szimpatizálsz és MIÉRT?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyikkel sem! Libertariánus Párt 4ever!
2013. ápr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyikkel sem , személy szerint.


A republikánusba tetszik , hogy a Laissez-faire a gazdasági rendszert támogatja.Fontos számára az erkölcsösség , a rend és a hagyományok , nacionalizmus.

Ami nem tetszik bennük , hogy nagyon agresszív külpolitikát folytatnának ,növelnék a hadi kiadásokat és nem kérnének hanem támadnának.


A demokratában nem tetszik , hogy az európai "szocializmust" támogatják a segélyezést , magas adókat a szociális rendszer miatt.Meg akarják szüntetni az USA kapitalista imagéjét.

A demokraták előnyére írható , hogy külpolitikailag a békét támogatják ,kerülik a háborút , az erőszakos katonai beavatkozást.Ők inkább jóléti államot építenének mint "katona" államot.


Kár , hogy nincs egy harmadik opció.

2013. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Republikánusok csinálták az iraki háborút, demokrata párt meg túl liberális nekem...

Mivel én ilyen konzervatívabb fajta vagyok inkább a republikánus, de mint mondtam az iraki háború miatt arra se jó lelkiismerettel szavaznék...

2013. ápr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A Demokrata párttal, mégpedig azért, mert a republikánusok keményvonalas konzervativizmusa engem taszít, na meg a fent említett militarizmus-mániájukat is határozottan elítélem.
2013. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én egyértelműen a Republikánusokkal!

Demokraták: lezüllesztik az országot, melegházasságok, túlságos liberalizmus..... ezek mind taszítanak engem!

2013. ápr. 14. 18:24
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem csoda, hogy a történelem során több Republikánus elnök volt, mint Demokrata!
2013. ápr. 14. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

Republikánusok.


Konzervatívok, hisznek abban, hogy az állam ne avatkozzon be az állampolgár életébe, hagyja gazdaságilag érvényesülni, támogatják a szabad fegyvertartást az alkotmány szellemében. Ellenzik a homoszexuálisok házasságát, az abortuszt. Patrióták.

2013. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

2. már leírta ugyan azt amit akartam.

Igen az a baj hogy mind2 oldalnak van egy eléggé taszító rossz oldala is, de még akkor is a republikánusok mert nemzetben gondolkoznak, ellenben a demokratákkal.

2013. ápr. 15. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Demokratákkal, mert

a) nem akarnak háborúzni

b) hisznek az egyén szabadságában (abban hisz, akiben és amiben akar, a saját testével és vagyonával azt csinál, amit akar)

c) támogatják azokat, akiknek szükségük van rá

d) nem nemzetben gondolkodnak, hanem globális szinten

2013. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem nemzetben gondolkodnak hanem globálisan... jaja ezt ismerjük, szokásos nemzetrombolás, majd később egyesítve mindenkit a dávid csillag alatt...
2013. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!