Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mennyi az esély rá, hogy a...

Mennyi az esély rá, hogy a FIDESZ akkora hatalomra tesz szert a választásokon, hogy (szinte) egypártrendszer lesz?

Figyelt kérdés
csak mert egy bizonyos többség felett, majdnem mindent megszavazhatnak önmaguk.. hová lesz a kompromisszum, és az egészséges kontroll?
2009. okt. 7. 10:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Elnézve a közhangulatot erre nagyon nagy az esély,ráadásul tél előtt állunk,tavaszra még rosszabb lesz a helyzet.Nem lepődnék meg ha kétharmadot szerezne a Fidesz.Ez jó vagy rossz majd kiderül.
2009. okt. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kétharmaddal pedíg bármit meg lehet tenni... ami törvényes.. nade mi ne lenne törvényes aki kétharamdos többséggel bír? bakker.. ideje nyelvet tanulnom.. hogy elhúzhassam innen a csíkot ha kell... :(
2009. okt. 7. 10:24
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
szerintem az esély kb 85%
2009. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%

"Mennyi az esély rá, hogy a FIDESZ akkora hatalomra tesz szert a választásokon, hogy (szinte) egypártrendszer lesz?"


A kérdés nettó értelmetlenség. Ha választás van, akkor nincs egypártrendszer.


"hová lesz a kompromisszum, és az egészséges kontroll?"


A kontroll ott van, hogy 2014-ben is lesz választás, észlény.


"egy bizonyos többség felett, majdnem mindent megszavazhatnak önmaguk"


Majdnem mindent. Na és? Persze ha abból indulsz ki, hogy Orbán a sátán, a vérfarkas, a patás stb., akkor retteghetsz is, de ez a történet a saját paranoiádról szól, nem az alkotmányról vagy a fideszről. Gondolom, szoci lehetsz, akkor meg neked már úgyis mindegy, aki 2009 őszén még szoci, az nem beszámítható.


"kétharmaddal pedíg bármit meg lehet tenni... ami törvényes.. nade mi ne lenne törvényes aki kétharamdos többséggel bír? bakker.. ideje nyelvet tanulnom.. hogy elhúzhassam innen a csíkot ha kell... :("


A kétharmaddal végre megvonható a szocik mentelmi joga és megindíthatók ellenük a büntetőeljárások. Ha ettől annyira rettegsz, hogy emigrálni akarsz, akkor biztatlak, hogy vándorolj is ki. Minél előbb.

2009. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok szoci,nem is voltam soha.Igenis félni kell,ha véletelen a Fidesz kétharmados többséget szerez.Megváltoztathatja az Alkotmányt kénye-kedve szerintolyan törvényeket hozhat,amilyent akar,és puha diktatúra lehet belőle.Azt pedig az előttem szóló hogyan képzeli,hogy csak a szoci képviselők mentelmei jogát vonják meg,a Fideszeseké pedig megmarad? Ez demokrácia lenne?Remélem,hogy a csodatevő OV nem kap elegendő szavazatot,hogy egyedül kormányozzon,ez tragédia lenne belföldön és a külföldi országokkal kapcsolatban is.Csak a fanatikus hívei hiszik,hogy valóban az országnak akar jót.Remélema választásokig sokan használják majd az eszüket is,főleg ha hallgatják amit a Fidesz össze-vissza beszél,ma ezt,holnap pedig az ellenkezőjét.Én egyik pártban sem bízom,de elmegyek szavazni valamelyik pártra,de a Fideszre nem.
2009. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem kapnak majd kétharmadot a fideszesek. Ugyanis a Jobbik annyira megerősödik, hogy csak velük együtt tudna a Fidesz 2/3-ot elérni.
2009. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

"Igenis félni kell,ha véletelen a Fidesz kétharmados többséget szerez.Megváltoztathatja az Alkotmányt kénye-kedve szerintolyan törvényeket hozhat,amilyent akar"


És milyeneket akar? Csak akkor kell ettől félned, ha utálod a fideszt. Vagyis ha pl. szoci vagy.


"és puha diktatúra lehet belőle."


Pl. puha diktatúra lett 1994-98-ban az MSZP és az SZDSZ kétharmadjából? Paranoid hangulatkeltés, amit művelsz, nem több. Nincsenek érveid, csak a hülye rettegés. Azt meg csak bemondásra úgysem hiszem el, hogy nem vagy szoci.


"Azt pedig az előttem szóló hogyan képzeli,hogy csak a szoci képviselők mentelmei jogát vonják meg,a Fideszeseké pedig megmarad?"


Úgy, kedves tudatlan, buta polgártárs, hogy a parlament szavazhat a jelenlegi törvények szerint a képviselők mentelmi jogáról, és 2/3-dal vonhatja meg.


"Ez demokrácia lenne?"


Ezek a jelenlegi törvények, kedves műveletlen, buta, ostoba, tájékozatlan, iskolázatlan, tapló, analfabéta barátom.


"Én egyik pártban sem bízom,de elmegyek szavazni valamelyik pártra,de a Fideszre nem."


Ó, akkor vajon melyikre, biztosannemszoci zsenikém.

2009. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

Úgy látom kezdődik a rémisztgetés. Eddig a szélsőjobbal való ijesztgetés vált be, most azt jól megszívták, ezért jön a kétharmaddal való ijesztgetés.

Elég mocskos dolog nem pozitív dolgokkal kampányolni, hanem mindíg csak negatívummal. Szánalmas. De hát a stílus az ember (vagy a párt). Félek tőle, hogy megint működni fog a 40-es IQ-val rendelkezők körében. (Akiket én helyből kizárnék a szavazásból, a demokrácia nevében) Meglátjuk.

2009. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

10:47 és 11:21 válaszok királyok!!! egyetértek.

egyébként drukkolok a jobbiknak, nehogy 2/3 legyen a fidesz, csak velük - itt a kontroll!

2009. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
azért csak vissza kéne gondolni arra a 4 évre, amikor a fidesz volt kormányon, hol tartott az ország... a régióban élen jártunk - ellentétben a mostani állapotokkal. igaz, hogy most a szakadék mélyéről kell majd visszatornászni, de remélem onnan is sikerül nekik.
2009. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!