Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit lehet tenni a politikusbűn...

Mit lehet tenni a politikusbűnözés, a korrupció ellen? Milyen jogállamban élünk, hogy semmibe sincs beleszólásunk? Szerintetek is meg kéne változtatni a rendszert és fel kéne oszlatni a parlamentet?

Figyelt kérdés

2013. jún. 28. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos lassan oda jut, hogy csak valami nagyon véres forradalom fogja az országot kizökkenteni ebből a katasztrofális helyzetből.

Annyira irritáló, annyira mindennek a legalja már, ami itt van, hogy az ember érzelmileg teljesen kiég.


De jaj mindenkinek, és majd nézzék jól meg magukat, amikor emberek százezrei, milliói fogják úgy érezni, hogy már nincs vesztenivalójuk. Na akkor lesz itt haddelhadd.

2013. jún. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 ConnectCare ***** válasza:
92%

Szerintem az az igazán szomorú valóság, hogy a gond abból ered, hogy az emberektől, a magyar társadalomtól ez a legjobb, ami telik.


Ezek a politikusok magyar anya gyermekei, magyar óvodába jártak, magyar iskolában tanultak írni-olvasni, magyar egyetemen diplomáztak, magyar családok magyar gyerekeivel barátkoztak és a magyar emberek szavazatai következtében kerültek a magyar Országgyűlésbe. Ez a legjobb, amit ki tudtunk hozni magunkból.


Vagy ha nem így van, akkor hol vannak nemzetünk mostani nagyjai, készen arra, hogy átvegyék a vezetést és irányítsák a közös dolgaink alakulását?


Nincsenek ilyenjeink sajnos. Vagy nem elég bátrak előlépni.


Amíg a társadalom nem változik meg, nem kezdi el érdekelni, hogy mi történik vele, nem háborodik fel azon, amin fel kell és legfőképpen nem lesz elég körültekintő és művelt ahhoz, hogy helyes döntéseket hozzon az urnák felett, addig semmi nem fog megváltozni.

2013. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
ConectCare, nem ez a legjobb amit ki tudunk hozni magunkból. Arról van szó, hogy a politika annyira hitelét vesztette a múlt rendszer, majd a rendszerváltás majd az azóta elmúlt évek során, hogy az okos emberek nem mennek politikusnak. Politikusnak az megy manapság, aki sok pénzt akar de nem ért semmihez. És így nehéz értelmes országgyűlést összehozni...
2013. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint fülkeforradalommal nem lehet változtatni a jelenlegi helyzeten,mert annyira átszövi a bűnözés a politikát,hogy szinte egyé vált vele.Sajnos '56 óta folyamatosan megyünk lefelé a lejtőn.A szoc. alatt se lehetett jobb,de legalább volt valamilyen gazdaság és még az emberek is hittek egy jobb Mo.-ban.Jelenleg mintha mindenki agymosott lenne,senkit nem érdekel semmi,csak a saját haszna és ha esetleg pénz szagot érez,akkor a maradék becsület is elpárolog belőle.Hogy lehet ennyire a pénz megszállottjává válni.Lehet azért nem tudom,mert nekem sose jutott belőle... :)
2013. jún. 28. 22:40
 5/19 ConnectCare ***** válasza:
100%

Szerintem a probléma akkor is a társadalomban van elsősorban, bár azért bízom benne, hogy valahol csak ott rejtőzködnek a jövő jó politikusai is köztünk!


Ma mindenki a saját hasznát lesi. De miért?


Feltételezhetjük, hogy az adott ember el akar érni valamit, jobban akar élni, ezen gondolkozik. Két utat választhat. Az egyik, hogy becsületesen csinálja, a szabályokat betartva, saját erőből. Mi kell ehhez? A tehetségen kívül egy olyan társadalom, ahol hogy ha igazságtalanság ér engem, a többiek is mellém állnak. Ahol a többiek sem csalnak és nem köröznek le engem ilyen-olyan ismeretségeket felhasználva. Ahol azt, amiért megdolgozom, ha tisztességesen bejelentem, biztos lehetek benne, hogy nem fogja a társadalom lenyúlni.


Ma viszont, ha holnap államosítani akarják majd a boltom, senki nem áll majd mellém, hogy együtt tüntessünk, senki nem fog egy szót sem szólni mellettem. Ha tisztességesen dolgozom, kiderül, hogy XY kollégámat léptetik majd elő helyettem, mert az ő keresztapja képviselő (és a társadalom, ha ezt szóvá teszem, nem támogat majd). Ha bejelentem a jövedelmem, kivetnek rám valami adót és elveszik (és újra, a társadalom magas ívből tesz majd rám).


A másik út, hogy keresem én is az ismerősöket, csalok, ahol tudok és a csillagokat is lehazudom az égről.


Valószínűleg ez lenne Magyarországon a hatékonyabb.


Ha a kedves kérdező tűzoltó:


Mikor léptetnék Magyarországon elő, ha névvel merné vállalni, hogy nyilatkozik a TV-ben arról, hogy esetleg hosszú a vonulási idő egyes helyekre és nem megfelelő a felszerelés (nem tudom az-e, csak példa) és javító szándékú kritikát fogalmazna meg, vagy ha szépen bólogatna a miniszter látogatásán, hogy minden a legnagyobb rendben van?


Az első akkor vinne előrébb, ha a társadalom ilyenkor reagálna az értelmes felvetésre. De a magyar társadalom semmire nem reagál sajnos.

2013. jún. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok,csak tüzes szakírányon tanultam...

Amúgy pont ezzel a hozzáálással van a baj.mindenki így gondolkozik.Ha ő csal én mé' ne?Ha ő lop én mé' ne?Az odáig rendben van,hogy átvágod istent(viktort),de másokat nem kéne akik neked nem ártanak...pl. a mávnál itt nálunk a főnök lop,ez idáig ok,de az már túl kevés és ha van egy baleset,akkor aki utoljára javított,az főnök miatt megy börtönbe,mert nem vol meg a megfelelő eszköz,felsz.,stb...

De a legnagyobb baj,hogy összetartás sincs az emberekben...mindenki hátbaszúrna,ha abbó jól jönne ki...sajnos néha akit a legjobb barátodnak hiszel,az szúr hátba...

2013. jún. 28. 23:25
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ha nem így van, akkor hol vannak nemzetünk mostani nagyjai, készen arra, hogy átvegyék a vezetést és irányítsák a közös dolgaink alakulását?"


Lepuffogtatták őket az első és második vh-ban, valamint a maradékot szépen felakasztgatták a kommunisták a háborúk után. Aztán sajnos ki is veszett a fajtájuk.

2013. jún. 29. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el. Kb. ez van nálunk is.

2013. jún. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%
Pl nem kéne mindig ugyanazokra a pártokra szavazni, mint akik az elmúlt 23 évben váltogatták egymást.. Mit gondoltok, majd ezek a politikusok fognak kultúrát hozni a politikába? Mégis honnan? Balatonöszödről? Szerencsére vannak új pártok, a Jobbik meg az LMP. A Jobbiknak célja leszámolni a politikusbűnözéssel, és az elmúlt évekért a felelősségre vonást nagyon fontosnak tartja, szerintem kimenekülnének az országból az ilyen gyurcsótányok, meg bajnaik, ha a Jobbik kormányra kerülne. Ha valaki túl konzervatív és a Jobbikot radikálisnak gondolja, akkor mindig ott van az LMP, még az is jobb mint a mostani garnitúra, bár ők is megérik a pénzüket azt hiszem.. Ott van ez az osztolykán, aki cigány, és úgy tudom ő az egyedüli cigány képviselő a parlamentben, és 1 éves pályafutása után már személyesen lopott saját tanácsadójától.. és képviselőként, ő még "elit" cigánynak számít, nem jó színben tünteti fel a többit....
2013. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Lmp meszp szdsz mdf ua.

Akik általában radikálisak azoknál se stimmel valami(agyilag)...bár személy szerint inkább jobbos vagyok...

Az elszámoltatásról csak annyit,hogy a zsidesz kedvenc propagandája volt...ezért is szavaztak rájuk sokan...ebből kb. semmi,azaz SEMMI nem valósult meg...Volt egy gyurcsány per,azt se a fidesz perelte be...nem történt semmi...bizonyíték meg sehol...

Ha nagyon el kéne ítélni valakit,akkor tudnának bizonyítékot találni,csak hát nem is akarnak...a háttérben összefolynak a szálak,csak nem mindegy,hogy a mutyiból ki mennyit kaszál...Tul.képp. ezért megy a harc...

2013. jún. 29. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!