Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik rendszer lenne legjobb...

Melyik rendszer lenne legjobb a világnak?

Figyelt kérdés
anarchia, kommunizmus, diktatúra stb.
2013. jún. 29. 22:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Egyébként pedig születésszabályozás lenne a legjobb,habár nem rendszer,mégis lenne eredménye,kevesebb megnyomorított ember élne és evvel a világ igencsak jól járna..."


Erre mar Hitler is gondolt!

2013. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem vágom 7-es, hogy mit mondasz. De szerintem te sem.

Szerinted, ha beütne az anarchia és mindenki azt csinálna az egész bolygón, amit akar, akkor a kutatók és az orvosok kezébe kerülne az irányítás?

Szerintem ezt te sem gondolod komolyan. Vagy ha mégis, akkor elég nagy álmodozó lehetsz.


A kérdésre a válasz amúgy az, hogy mit tekintünk alapvetően célnak, amit meg kell valósítani.

Sokan mondják, hogy a kommunizmus az nagyon jó. Persze, hogy nagyon jó, de nem mindegy, hogy 1 milliárd svéd csinálja, vagy 1 milliárd cigány.

Na most akkor itt jön a kérdés, hogy mit csináljunk azokkal a népekkel, akik nagyon nem érettek a kommunizmusra? Annyira nem, hogy több száz, ha nem több ezer évvel le vannak maradva az ehhez szükséges mentalitás terén. Irtsuk ki őket? Vagy csak kössük el őket és 100 éven belül kihal az utolsó is? Vagy esetleg fektessünk hatalmas energiát abba, hogy megpróbáljuk őket felzárkóztatni (most is ezt csináljuk) és reménykedjünk benne, hogy lesz valami eredménye?

Na most egy gyakorlatias ember azt mondja, hogy öljük meg őket, vegyük el a földjüket és telepítsük tele olyan emberekkel, akik alkalmasak arra, hogy minél tökéletesebb társadalmat teremtsenek. Igen ám, de lehet ezt? Miért ne lehetne? Mert ott az erkölcs. De mi az erkölcs? Valóban létezik vagy csak azért van, mert szükségesnek érezzük, de objektíve nem kell, mert nélküle eredményesebben és gyorsabban tudjuk megvalósítani a tökéletességet? Akkor, mi legyen?


Szóval érted a lényeget kérdező. Az, hogy mi a jó és mi a rossz, az relatív dolog.

2013. jún. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Kezdjük az egészet a legelején. Mi az, hogy jó és mi az, hogy rossz?
2013. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kezdjük az őszinteségnél.

Bármelyik rendszer jó, ha én vezetem :)

2013. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Villácska válasza:
Szerintem a kommunizmus, hogyha tényleg be is tartják, jó vezetőkkel. Mindenki egyenlő lenne, az már inkább egy utópia. De lehetetlen megvalósítani. Ember alapvető természete miatt.
2013. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Szerinted, ha beütne az anarchia és mindenki azt csinálna az egész bolygón, amit akar, akkor a kutatók és az orvosok kezébe kerülne az irányítás?

Szerintem ezt te sem gondolod komolyan. Vagy ha mégis, akkor elég nagy álmodozó lehetsz. " Sehol nem írtam, hogy bárki kezébe is kerülne az irányítás, mivel az anarchia lényege, hogy senki nem uralkodik senkin. A boldogulás alatt azt értettem, hogy meg tud élni, tiszteletet kap stb., míg aki most politikus, ügyvéd stb. éhen döglik, mivel nem hasznosak a közösségnek.

2013. júl. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!