Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 2010 óta sokan elpártoltak a...

2010 óta sokan elpártoltak a Jobbik támogatásától?

Figyelt kérdés
Szerintem sokan lehettünk olyanok, akik az Mszp ellen szavaztak, de a Fidesz sem tetszett, mint lehetséges alternatíva... Most viszont relatív sok párt elindul majd...Ez nem hiszem, higy kedvez majd a jobbiknak és a magas részvétel sem..mert orbán ámokfutása után, biztos sokan elmennek szavazni...és egy ilyen kormányzat után nem hiszem, hogy ismét jobb oldalt akarnak az emberek..és azt sem, hogy balt.. Szerintem sokan fognak középre pozícionálni.
2013. júl. 17. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Sokan mondjátok, hogy sok párt közül lehet majd választani, és mik ezek a pártok? Bajnai új pártja (E2014), a Szociális Unió vagy a DK? Nekem ezek nem alternatívák. Én fideszes voltam, de most a Jobbikra fogok szavazni.
2013. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem annyi a biztos, hogy soha se Fidesz se Jobbik.
2013. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Azt a "sok párt"-ot nézd meg újra és akkor rájössz, hogy nincs itt semmiféle közép. Az lmp a korábbi szdsz alapjain épült fel, bár a balosabb része ki is vált és csatlakozott is már hozzájuk. A DK-t ugyebár a volt mszp vezető és miniszterelnök alapította, az E2014-t szintén a volt mszp-s miniszterelnök. Miben lehet egy ember más 3 év alatt, mint volt korábban? Két választási hadjárat között csak annyit változhat egy politikus amennyit attól remél, hogy így többen szavaznak majd rá.

Jelenleg nincsen középen senki, talán a megmaradt kicsi lmp-t kivéve. Sajnos dönteni kell, hogy melyik oldara szavazol. Ha nem a fideszre, akkor azon az oldalon csak a jobbik van. Még a munkáspárt az ami elveit tekintve leginkább a kisembereke érdekeit nézi, de szinte nem is léteznek olyan kicsi a támogatottságuk. Ha nem független jelöltre szavazol akkor a fidesz, kdnp, lmp, munkáspárt kivételével az összes többire leadott voksoddal azt támogatod, hogy megint azok legyenek kormányon akiket 3 éve te is elzavartál. Most még vitatkoznak egymással, mert harcolnak a helyekért, posztokért, de mivel egyfordulós lesz most a választás tavaszra tisztán láthatod majd, hogy összeálltak és egymás jelöltjeit, kampányát támogatják. Hogyan akarják majd irányítani az országot? Ezt nem tudjuk mert ők sem tudják. Annyit tudnak csak, hogy mit akarnak másképpen, mint most a fidesz: visszaállítják a többkulcsos adót - de nem az alsó kulcs csökkentésével, hanem megint adót emelnek, elveszik a családi adókedvezményeket, visszavonják a bankadót, a multik adóját - következésképpen azokat közvetlenül neked kell kifizetned, a hatósági árat megszüntetik a gáznál, villanynál, távfűtésnél, azaz a szolgáltató ismét megemelheti azokat eltörölve a rezsicsökkentést. Na meg persze a pénzpiaci hitelek helyett megint az imf lenne a kedves partner. Ismét jönne a növekvő infláció, csökkenő gazdaság, a hazai cégek helyett a külföldiek kedvezményezettsége, ahogyan ez történt már kétszer is mikor átvették a kormányt a jobboldaltól. Emlékezz vissza miket ígértek ezek az emberek 2002-ben és 2006-ban - és mi lett belőle, na meg arra miért is akartál 2010-ben az mszp-szdsz ellen szavazni! Pont ugyanez érvényes most is, hiszen ugyanaz a társaság csak pepitában hogy más csapatnak mutatkozva megint a hatalomba kerülhessenek.

2013. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
én kiléptem a jobbikból. túl sok problémám nem volt velük, hanem úgy a demokráciában nem hiszek már. nevetséges az egész és az emberek nagy része hülye. például számomra hihetetlen hogy a baloldal megpróbálja összemosni a fideszt a jobbikkal, mintha most közös kormányzás lenne vagy a háttérbe együttműködnének.
2013. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Most a jobbik ellen a zsidók Bajnait támogatják.
2013. júl. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Csak azért mert a jobboldalon nincs más a fideszen meg a jobbikon kívül, attól még nem szavazok egyikükre sem. Én biztos, h nem. Nem indok valakire csak azért szavazni, mert csak ő van még azon az oldalon. A kisembereket egy kormány sem fogja soha támogatni, hisz a gazdaságot a fogyasztás ösztönzi. Az pedig nem a kisemberek reszortja. Sz@r ezt leírni, de az összes párt ejteni fog ezekre a rétegekre. Nem céljuk ezen rétegek szociális babusgatása.
2013. júl. 17. 10:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért gondold át ezt mert mégis mit fogsz így tenni a választáson?

Sokszor nyitott a lehetőség és bármilyen "színe" lehet a kormánynak attól függően, hogy mit szavaznak az emberek. Jelenleg nem ilyen a helyzet, mert nincs választék. Vagy a fidesz-kdnp fog kormányt alakítan (akár a jobbikkal, akár nélküle, esetleg az lmp-vel) vagy a "baloldal", vagyis azok akik 2002-2010 között kormányoztak. Ha nem mész el szavazni, mert nem akarod egyiket sem, azzal lemondasz arról a lehetőségedről, hogy egy kicsit ugyan de beleszólhass a saját életed irányításába. Mert még ha nem is a győztesre szavaztál, akkor is hozzájárultál a parlamenti arányok kialakításához és a szavazatod miatt ellenzéki kerülhetett a kormánypártiak mellé a parlamentbe.

Ha elmész, de nem szavazol pártra, csak képviselőre, aki lehet független is, ezzel is valamiképpen kifejezted az akaratodat. Ha viszont pártra is akarsz szavazni, akkor viszonylag egyszerű a képlet: ha valamelyik most magát baloldalinak valló pártra szavazol, akkor azokat támogatod akiket leváltottál 3 éve. Éppen így, ha most nem lesz elég szavazója a fidesz-kdnp-nek, bármennyire is vitathatóak a döntéseik ez akkor is sokkal jobb, mintha visszakerülnének a ballibek. 2002-ben már tapasztalhattuk, hogy minden fogadkozásuk, igérgetésük ellenére csak elvenni tudtak és csak romboltak. Lehet, hogy a mostani helyzet nem a legjobb, de akarsz ennél rosszabbat?

2013. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%

Első számú szabály, hogy az a legveszélyesebb párt amelyik hasonló ideológiát képvisel! Ha csak nincs koalíció, de az is csak a második legjobb megoldás, szerinted az mszp nek nem az lenne a legjobb, ha megszűnne mondjuk a DK? vayg a E2014? Hiszen egyértelmű, hogy a szavazóik 99%-a hozzájuk pártolna át.


Erről meg, hogy a Jobbiktól sokan elpártoltak csak azt tudom mondani, hogy szeretnék a baloldaliak, hogy így legyen, ezért könnyen el is hiszik. Én nagyon nem így látom, apám fideszre szavazott most Jobbikra fog, haverjaim közül 1 mszp-s(!!!) és 2 fideszes mondta, h jövőre Jobbikra fog! Viszont csomó Jobbikost ismerek de olyant egyiküktől sem hallottam, hogy jövőre ne a Jobbikra szavazna ismét.

2013. júl. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Zsuzsannának teljesen igaza van, a Fidesz is jobb, mint a ballibek, nem értem mi ez a rajongás most irántuk. Bajnai, Mesterházy és Gyurcsány ugyanazok az emberek maradtak, mint azelőtt, csak mindegyik másik pártban van. Látjátok, ezek még összetartani is képtelenek.


De komolyan mondjátok már meg nekem, hogy kire szeretnék szavazni, ki az a sok párt? A felmorzsolódott MSZP darabkái az a rengeteg párt. Meg az apró LMP, akik szintén képtelenek összetartani, pedig ez sem nagy párt.


Akárki akármit mond, csak a Fidesznek és a Jobbiknak van annyi esze, hogy legalább saját magát nem hagyja belülről szétesni. Mint mondtam, azelőtt fideszes voltam, most a Jobbikra fogok szavazni, de még a Fideszt is jobbnak tartom ennél a nevetséges "baloldalnál".

2013. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Azokat nem is lehet Jobbik-támogatónak nevezni igazán, akik 2010-ben csak azért szavaztak rájuk, mert az MSZP ellen, de nem a Fideszre akartak. Ezek kényszerszavazatok voltak, a 850e-búl legalább 250-300e.


A másik ok az elpártolásra, ami most még annyira nem nyilvánvaló az elvakult jobbikosok között, de a kampány alatt nekik meg mindenki másnak is az lesz a Jobbik elért eredményei az elmúlt 3 évben. Azaz semmi. Lábat lógattak, néha molinóztak, hőzöngtek, valamikor a Parlamentben, valamikor azon kívül, de ennyi. Semmi érdemi nincs a nevük mellett, egy nagy nulla. Ez a 2010-es szavazók ismét jelentős 250e körüli részét jelenti a távozási oldalon, akik szintén nem voltak 2010-ben meggyőződéses Jobbikosok, csak a kampánynak, az újdonság ígéretének meg annak dőltek be, hogy Zazrivecz Gabika minden második mondata az volt, hogy "Ha bejutunk 3 hét alatt rend lesz". Lol.


Ezekből az emberekből (850e szavazóból félmilliónyi) ha százat meg tudnak tartani, akkor az már jó kampánystratégia. Megmarad a 350 szemellenzős, mellé jön új 100-150e kistini, aki az elmúlt 4 évben lett 18, meg valamennyi elkeseredett proli, aki az istennek se akarja bevallani, hogy a saját nyomoráért elsősorban önmaga a felelős, nem a büdöszsidókjájjjájj. Kampánynak nagy számban már nem fognak bedőlni, ha a Fidesz jól rávilágít a Jobbik semmittevésére, márpedig rá fog, a politika iránt nem érdeklődők számára a Jobbik-Fidesz határvonal jóval átjárhatóbb, mint a Jobbik-demokrata irány.


A politikailag aktívak közül elképzelhető, hogy migrálnak a demokraták felé, de róluk nem mondanám azt, hogy Jobbik-támogatók voltak valaha is, egyszerűen oda ikszeltek 2010-ben.

2013. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!