Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek mekkora lesz, ha...

Szerintetek mekkora lesz, ha lesz?

Figyelt kérdés
Szerintetek ha esetleg az orbán kormány ismét megnyerné a választásokat 2014-ben akkor lennének tüntetések és ha igen mekkorák, [részt vennétek rajta?].

2013. júl. 28. 22:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Az EU semmi rosszat nem tett velünk :)
2013. júl. 29. 11:02
 12/25 anonim ***** válasza:

Kedves 18 éves kérdező!


Én nem foglak kioktatni, mint Te tetted mással - bár a koromnál fogva megtehetném - de arra kérlek, nézz utána a dolgoknak. Mivel Te már a rendszerváltás után születtél - ami nem baj, de ez esetben hátrány - így egy jó pár dologról nem tudsz. Esetleg szüleid, nagyszüleid tudnak ebben segíteni. Ezeknek nézz utána: MSZMP, MSZMP KB, MSZP, FIDESZ, SZDSZ, MDF, Medgyesy Péter /D 206/ titkosszolgálat, ÁVH, politikai perek,szocializmus, kommunizmus, politikai üldöztetés, kitelepítés. Ezek jutottak így eszembe.


Ja, és még az MSZP kapcsán amit az EU-ban csinálnak az országgal a HAZAÁRULÁS fogalmát is nézd meg.


Őszinte örömmel tölt el, hogy a mai fiatalságban ismét ekkora a tetterő. Ez legalább nem veszett ki kis országunk mindig felnövő új nemzedékéből. Becsülöm az őszinteségedet, hogy elárultad hány éves vagy.

2013. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Rendben szeretnélek akkor megkérni hogy mondj olyan dolgot ami az EU-val kapcsolatosan tönkretett mélyen valamit az országban, amúgy, én sose állítottam hogy az mszp vagy bármi más jobb mi... meg kell állnom és kijelentenem hogy jobb igazából, szerintem bár borzalmas de jobb volt még az a 8 év is mint ez az elmúlt 4, és még ki tudja mi jön. Szerintem a jelenlegi kormány undorító módon zsákmányol ki mindenkit, tesz tönkre családokat és kapzsi módon gyűjti a pénzt, aztán hirtelen elődrukkol egy minimális értékű rezsicsökkentéssel ami mellesleg csak ront a helyzeten, mert ha ezek a fő szolgáltatók még kevesebb bevételhely jutnak akkor napokig tartó áramszünet meg hasonlók fognak jönni... Az EU véleményem szerint jót tesz az országnak, én csak pozitív jeleket kapok, lásd rengeteg uniós támogatás. Bevallom undorodom minden párttól ami jelenleg a parlamentben van de őszintén szólva ha meg nem megyek szavazni és az a sok ember aki nem akar szavazni, nem megy el, akkor csak ez az őrültség fog folytatódni ÉS SZERINTEM MINT MAGYAROK, MINT EMBEREK! EZT NEM KÉNE HAGYNUNK, de én magam is félek bármit tenni mert ki tudja milyen ára lesz... :/
2013. júl. 29. 17:37
 14/25 anonim ***** válasza:

Az EU-n belül érvényesül a 4 szabadság (tőke, szolgáltatás, árú és munkaerő szabad áramlása). Na, most ha egy kicsit is belegondolsz, akkor rájössz, hogy ez melyik országoknak kedvez. Amelyikeknek erősebb az ipara. Ha egy német cégnek nagyobb múltja miatt jobb a technológiája, akkor valószínűleg olcsóbban tud x terméket gyártani. Ha a termék árát nem terheli semmilyen vám, akkor olcsóbb lesz mint a magyar és így a magyar cégnek előbb-utóbb le kell húznia a rolót. De ugyan így a német cég magasabb munkabért tud kínálni mint a magyar és a jobb munkaerős is megszerzi. Hosszú távon ez kinyírja a gazdaságot.


Az EU-s támogatások zöme pedig olyanra megy el, aminek semmi köze sincs a gazdaság erősítéséhez. Miket építenek uniós támogatásból? Városoknak új főtereket, meg "únijó" kompatibilis játszótereket. Na ne már, hogy ez a legnagyobb probléma amit orvosolni kell.

2013. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Nos nézzük. Egy kis történelem. Mikor bejött a rendszerváltás, szóltak az EU-ból, hogy ugyan jelentkezzünk már, mert felvennének. Tehát nem mi mentünk dörömbölni az ajtajukon, hogy engedjenek be. Ez sajnos tény. Nézz utána.


Egy kérdés, ami látszólag kitérő, de nem az. Voltál már valamilyen klubnak tagja? Ha igen, tudod, ha nem elmondom, hogy mindenhova vannak felvételi kritériumok amiket teljesíteni kell. Addig nem vesznek fel amíg az meg nincs. Az EU-ba nem így van. Szégyen amit a D209-es ügynök aláírt. Csak két példa:

1. Úgy mentünk az Unióba, hogy amíg a Francia gazda a mezőgazdasági támogatásnak a 100%-át kapta, a magyar csak 55%-ot.

2. El kellett adni és be kellett zárni a papírgyárakat, cukorgyárakat meg még ki tudja, hogy mi mindent. Magyarországon 12 cukorgyárvolt. Mi láttuk el a keleti és nyugati piac egy részét. Az alföldön termelték a cukorrépát. Most külföldön gyártott cukor van a boltban és alig van cukorkvótánk. Ja, ami volt, az MSZP eladta. Mondván nálunk alig gyártanak cukrot. Cirka 5-6 éve robbantották fel a Szolnoki cukorgyár utolsó darabját.


Majd ha keresel, add oda a pénzt a barátodnak és utána pályázzál rá. A támogatás így működik. Kiküldjük a pénzünket és majd pályázhatunk rá. Vagy sikerül vagy nem.:) Szóval, ennyit az EU-ról.


Azt meg nem értem, hogy mi a bajod a kormánnyal. Tanulhatsz nem? Még netezhetsz is. Csökken a rezsitek, több marad a zsebbe.


Kérdezd meg otthon, hogy az ÁFA-t ki emelte fel.

2013. júl. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

tanulhatok e? nézz felsőoktatást...

netezhetek e? szerencsére szüleim jól keresnek azonban nagy része a majdhogy 100 ft-ot ugrott svájci frank alapú hitelre megy el... de eközben még rettegnek hogy elvesztik munkájukat vagy éppenséggel a rokkantnyugdíjt amit édesapám kap agyvérzése után

csökkent a rezsink? közbe minden más emelkedett... továbbá a kormány államosított minden lehetséges dolgot amivel pénzhez jutnak... gondolkozz már kicsit mielőtt dicséred a jelenlegi kormány...

én se mondom az mszp-re hogy fergeteges volt de jobb mint ez a folytonos lopás és enyhén palástolt királyi vezetés

2013. júl. 30. 10:45
 17/25 anonim ***** válasza:

"tanulhatok e? nézz felsőoktatást.."


Igen, ráadásul ingyenesen. Aki össze tud szedni legalább 350 pontot, ami nevetségesen alacsony, akkor már bitos helyed van a felsőoktatásba... de igazából írhattam volna 240-et is, rengeteg üres hely maradt.


"netezhetek e? szerencsére szüleim jól keresnek azonban nagy része a majdhogy 100 ft-ot ugrott svájci frank alapú hitelre megy el... "


Hát úgy néz ki, hogy eléggé netezel. A svájci frank hitel felvételére, meg gondolom senki sem kényszerítette a szüleidet. Mindenki tudta, amikor felvette a deviza hitelét, hogy hazárdjátékot játszik... és most ezen rugóznak, hogy hogyan lehetne nekik segíteni... hát az én adómból ugyan ne segítsenek neki, jó hogy nem majd én fizetem ki más hitelét.


"csökkent a rezsink? közbe minden más emelkedett... továbbá a kormány államosított minden lehetséges dolgot amivel pénzhez jutnak... "


Már önmagában kimeríti a hazaárulást, amit a szoci kormányok csináltak, hogy eladtak mindent bagóért a külföldi haveroknak. Nagyon helyes, hogy ezeket visszavásárolják. Nem kell minden állami kézbe, de ha egyszer folyton az államon veri le mindenki, hogy magas a rezsi, akkor legyen legalább állami kézben az áramszolgáltatás stb, hogy tudjanak ellene valamit tenni is.


"én se mondom az mszp-re hogy fergeteges volt de jobb mint ez a folytonos lopás és enyhén palástolt királyi vezetés"


Most fizették vissza az MSZP által felvett IMF hitelt... tudod mikor szoktak az országok a valutaalaptól hitelt felvenni? Amikor olyan rossz helyzetben vannak, hogy mástól már nem igen kapnak, mert félnek a hitelezők, hogy sose kapják vissza a pénzüket. Szerintem ezzel mindent elmondtam.

2013. júl. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Na ilyen hívőkkel nem próbálok inkább érvelni te jó ég...
2013. júl. 30. 13:31
 19/25 anonim ***** válasza:
igazábol nem is tudsz mivel:)
2013. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"tanulhatok e? nézz felsőoktatást..."


Igen tanulhatsz. Ha jó képességű vagy ingyen, ha nem pénzért. Ez nem mindig volt így. Nézz utána.


"netezhetek e? szerencsére szüleim jól keresnek azonban nagy része a majdhogy 100 ft-ot ugrott svájci frank alapú hitelre megy el..."


De azért netre telik.:)

Nekem is van devizahitelem CHF-ben. Én választottam, nem fogott senki fegyvert a fejemhez. Miért ne vettem volna fel, hisz minket irigyelt egész EURÓPA. Azt mondták, hogy ugrik a Pannon Puma. Ment a parasztfakítás. Veres János, Gyurcsány Ferenc mind tudtak róla, - ugyanis szóltak nekik levél formájában - hogy baj lesz a devizahitelekkel. Mégsem tettek semmit. Ennek is utána lehet nézni.


" de eközben még rettegnek hogy elvesztik munkájukat vagy éppenséggel a rokkantnyugdíjt amit édesapám kap agyvérzése után"


Ez bármikor bárkivel előfordulhat. Előfordulr 3 éve meg a megelőző 8 évben is. Ja, apukád már rég nem rokkantnyugdíjas. Olyan már nincs. De mond meg neki, ne aggódjon, mert nem fogják elvenni a Rokkantsági járadékát.


"csökkent a rezsink? közbe minden más emelkedett... "


Ez 2002-2010 között is így volt. Például az ÁFA emelést említeném. Ezen felül minden emelkedett az infláció mértékével minimum. Ez a rendszerváltás előtt is így volt.


"továbbá a kormány államosított minden lehetséges dolgot amivel pénzhez jutnak..."


Légyszíves sorold fel mit államosított?


Minden normális országban a víz, gáz, villany hálózat az állam tulajdona. Ezeket Megyóék szépen eladták és garantálták az extra profitot. Továbbá legalább egy lakossági állami bank van. Itt ezek a Takarékszövetkezetek lesznek.


"gondolkozz már kicsit mielőtt dicséred a jelenlegi kormány..."


Én nem dicsérek senkit. "A tények makacs dolgok pPelikán elvtárs."


"én se mondom az mszp-re hogy fergeteges volt de jobb mint ez a folytonos lopás és enyhén palástolt királyi vezetés"


Nos ne is tedd. Biztos fiatal korod miatt nem emlékszel, hogy olyan dicstelen EU-s szerződést írtunk alá, mint még senki az únióban. Felszámolták a gyárakat, most a földeket akarják. S arra sem emlékszel, hogy az MSZP-SZDSZ kormány idején volt a szadeszes haveroknak a sulinetes mutyi. A sok rozoga cuccot meg lehetett venni.


Nem vagyunk hívők, csak ismerjük a tényeket. A "beszélgetést" Te kezdeményezted. Mit vártál? Bólogatni fogunk a butaságaidra? Az az MSZP-ben szokás.


Finoman szólva: Nem mindegy, hogy az okos butáskodik vagy a buta okoskodik.


Kérlek nézz utána a TÉNYeknek.

2013. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!