Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek a rezsicsökk...

Mi a véleményetek a rezsicsökkentésről? Beveszitek a mesét? így kell ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Rezsicsökentés:

telefonadó

tranzakciós adó,

idegenforgalmi illeték, még akkor is, ha a barátodnál éjszakázol

gyorsvonat-pótjegy

kommunális adó

és még nem is ástam mélyre, nem soroltam mindent.

(Egyébként már csak azért is vicces az egész, mert amit most csökkentettek tíz százalékkal, korábban emelték tizenhéttel.


A gazdagoknak is járó fogyasztástámogatás helyett nem lenne helyesebb az energiamegtakarítást támogatni és a szociális alapú lakhatási támogatást kiszélesíteni?

Akkor talán luxusvillák medencéinek fűtése helyett lehetne egy normális szociális bérlakásprogram, nem mellesleg az emberek megtanulnának végre takarékoskodni. (Nem cinizmus: több vizet fogyaszt egy magyar átlagháztartás, mint pl. egy osztrák vagy német)



2013. aug. 6. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Én örülök neki.Szerinted a nyugdíj és bércsökkentés jobb lenne a Bank és a multiadók helyett?
2013. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Mivel már válaszoltam egy igen hasonló kérdésre, és lusta disznó vagyok, ezért csak ide másolom a válaszomat:


A rezsim nekem is csökkent. A számlán részletezik is, hogy ezzel hány forintot takarított meg nekem a kormány.

Azt viszont sehol sem írják, hogy mennyivel fizetek többet a csekkadó, a telekommunikációs adó, a mégiscsak áthárított bankadó, az emelkedő élelmiszer- és benzinárak miatt. Én kiszámoltam, SOKKAL többet fizetek ezeken keresztül, mint amennyit a rezsicsökkentéssel kegyeskednek visszaadni belőle.


Apropó, mikor is fogják csökkenteni a benzin jövedéki adóját? Mert ugye ők hangoztatták még ellenzékben, hogy az kizárólag csak a kormány döntésén múlik. Hát akkor most vajon miért is nem döntenek úgy?

2013. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

A sok buta ember nem gondol arra hogy amit a rezsicsökkentéssel megspórol azt a tranzakciós adókkal visszaveszik.

Viszont a rezsicsökkenés miatt a szolgáltatóknak nem éri meg a beruházás az országban így 10 év múlva szinte minden elavult lesz. Majd szakadozik a tv, nem lesz meleg víz stb.


Én így látom a helyzetet


18/F

2013. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van utolsó. Legrosszabb esetben fogják magukat a bankok, szolgáltatók és kivonulnak az országból. Banki adókkal is kicsit sem undorító, hogy például a ténylegesen 0 Ft-os bankszámlák egyik feltétele, hogy mindig legyen a számlán 2 millió Ft. Néha én is a fejemet verem a falba, amikor valaki hangoztatja, hogy milyen jóságos a Viktor és a kormány, hogy olcsóbb lesz a rezsi.
2013. aug. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez valójában megint csak egy Fidesz-(bocsánat, kormány)propaganda.

Számlákon ráírni, hogy mennyire lehetünk hálásak a Fidesznek... Elég innovatív. jó hogy nem narancs alapon, és Orbán fényképe mellett feltüntetni, mellékletként pedig a NER diktátumot helyezni a borítékba.


Egyébként ami a lakosságnak egy kicsit olcsóbb, az a vállalkozóknak drágább, ezért minden szolgáltatás és termék ára megdrágul. Ezzel sem nagyon dicsekszik a Fidesz. Valahogy semmi szakmai elgondolás nincs az egész mögött, csak a szemfényvesztés.

2013. aug. 7. 07:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem vettem be, de igen, így kell ezt csinálni, mert a sok hülye agymosott beveszi.
2013. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én nem tudom elhinni, hogy a kormánypárti szavazók ehhez hülyék lennének, nekik ez ugyanúgy fáj, mint a többi magyarnak, akkor mégis, miért szajkózzák azt amit az első is?
2013. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!