Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti tényleg beveszitek azt a...

Ti tényleg beveszitek azt a városi legendát, hogy csupán filmet nézve / zenét hallgatva valaki felnőttként megtanulhat idegen nyelveket úgy, hogy tényleg nem ül le szavakat és nyelvtant tanulni, gyakorolni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 30. 21:11
 1/3 A kérdező kommentje:

Addig oké, hogy FEJLESZTHETED a már előtte megszerzett tudásodat.

De azt nem tudom elhinni, hogy valaki minden előzetes ismeret nélkül, csak filmnézésre és zenehallgatásra alapozva tanul meg egy idegen nyelvet (akár angolt, akár másikat).

2012. szept. 30. 21:14
 2/3 anonim ***** válasza:
félig meddig... szavakat tanulhat ebből, ha le is fordítja magának hogy mit jelent, illetve kifejezéseket szintén... megfigyelések alapján megint csak tanulhat, de akkor már gyorsabb ha felcsap egy nyelvtankönyvet...
2012. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Feliratos filmekből sokat lehet tanulni, de ez javarészt szerintem passzív tudás. Amúgy ismerek olyat, aki számítógépes játékokból tanult meg. Én kipróbáltam, hogy sokat hallgattam spanyol adót meg dalokat, és egy idő után le tudtam írni amit hallottam. Helyesen! Hallottam, hogy hol van egy szó eleje és hol a vége, anélkül hogy ismertem volna a szó jelentését. Nem fonetikusan írtam, hanem a spanyol helyesírásnak megfelelően. Tve meg spanyol romantica csatornáról toltam:D A nyelvet nem tanultam meg, de érdekes kísérlet volt:) Lehet meg kéne tanulnom spanyolul. Szerintem ugyanaz az elv mint mikor beszélni tanulsz, csak már nem olyan fogékony rá az agyad.
2012. szept. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!