Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti támogatnátok a meglévő...

Ti támogatnátok a meglévő parlamenti demokrácia helyett egy közvetlenebb demokráciát, ahol a négyévenkénti választásokon túl rálátásünk lenne az ország mindennapi ügyeire, és gyakori népszavazásokkal biztosíthatnánk a törvényhozás legitimitását?

Figyelt kérdés
Ez persze jelentősen lassítaná a törvénykezést, és számos plusz költséggel is járna, de szerintem hosszútávon nagyon hasznos lenne az ország számára. Ti mit gondoltok?

2013. aug. 20. 00:05
1 2 3
 21/23 rémuralom ***** válasza:
100%

"Akkor kérdem én, hogy mi szükség van az ilyen Matolcsy félékre? Ha ő nem is dolgoz ki semmit, hanem átruházza a megtiszteltetést a közgazdászaira?"


Nem ruházza át! Amíg miniszter volt, az ő felelőssége volt a költségvetés megtervezése például. Nem az ő feladata, az ő felelőssége. Neki kellett benyújtania a tervezetet, és ha gebasz volt vele, ő lett érte elővéve, és nyilván ötletekkel aktívan részt is vett a tervezésben, de egy ország költségvetését megtervezni, tizenötbillió forint sorsáról dönteni nem egyetlen embernek való feladat. Sőt jobb is, ha többen vesznek benne részt.


"És mi a helyzet azokkal, akik egy érettségivel, vagy még azzal sem rendelkeznek?"


A kormányban jelenleg nincsenek olyanok, akik csak érettségivel rendelkeznek. Az előző kormányban volt egy tárca nélküli (!) miniszter, akinek az érettségi volt a legmagasabb végzettsége. Amint ezt a sajtó észrevette, a miniszter lemondott.

2013. aug. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
42%

Csak én nem feltétlenül a csak a kormányra gondoltam. Egyébként nem pár napja bukott ki az, hogy valakinek még érettségije sincs?


A másik pedig, hogy én még nem láttam felelősségre vont minisztert, vagy bármilyen más tisztséget betöltő politikust, úgyhogy szép dolog lenne, ha így működne, de nem igazán van így...


Szóval még mindig nem értem, hogy miért nem tényleg pártoktól független szakértői kormányunk van? Mi értelme van egyáltalán a pártoknak, ha egyik sem tartja be az ígéreteit és csak a kampányon jár az eszük?

2013. aug. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
83%

"Szóval még mindig nem értem, hogy miért nem tényleg pártoktól független szakértői kormányunk van? Mi értelme van egyáltalán a pártoknak, ha egyik sem tartja be az ígéreteit és csak a kampányon jár az eszük?"


Mert ilyen nem létezik. Ráadásul miért lenne az jobb? Szerinted a mostani kormány vagy eddigi bármelyik direkt akarta rosszul csinálni a dolgát? A pártfüggetlen meg csupa közgazdasági zseniből állna? (Akiknek amúgy ugyan azt kéne tennie, mint tette a Feri, a libás meg amit most Orbán tesz: megszorítani.)

2013. aug. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!