Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek mitől lesz bátor...

Bence32133 kérdése:

Szerintetek mitől lesz bátor egy ember?

Figyelt kérdés
A magyar állam szerint a vérszerződéstől....
2013. szept. 9. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Bátor?

Ha mer beszélni a problémákról őszintén, érthetően.

Ahelyett, hogy a szőnyeg alá söpörné, legyen szó gazdasági , etnikai dolgokról.

2013. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Volt egy ismerősöm nő, alig 50 kiló és én őt bátornak találtam. Kiállt az emberekért, egyszer két férfinek ment neki, mert látta, hogy bántalmaznak egy nőt (eltörték a kezét, szóval még meg sem úszta), a gyógyszerész kutató jól fizető állását hagyta ott és tanult később tanárnak, csak azért mert elege volt, hogy állatokon kellett kísérleteznie. Kiáll sok dolog mellett. Nem szégyeli a véleményét, kész bármikor segíteni és nem fél, hogy a nézetei miatt esetleg nem ért valaki egyet vele. (Nem az aki állandóan másra erőlteti a véleményét, egyszerűen nem tűri, hogy más pl. rasszista dolgokról beszéljen, ilyenkor egyszerűen kéri az illetőt, hogy ezt mással beszélje meg).

Nekem kicsit olyan ő aki nem fél a nehéz helyzetektől. Ő odamer menni az út közepén kolbászoló részeghez, nem fordít hátat ha valaki rosszul van és segítségre szorul.

Tehát én azt tartom bátornak aki képes segíteni másoknak és akik nem félnek a kellemetlen, nehéz helyzetektől. Nem gondolkodik úgy, hogy jajj mi lesz velem, inkább, hogy jajj mi lesz vele ha nem segítek.

2013. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hormonoktól.
2013. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Antimod ***** válasza:
Ha a SAJÁT félelmeivel szembe tud nézni.
2013. szept. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha kimondja az igazat és a problémát ha meg meri lépni azt a határt amit a félelme húz, ha ki mer állni a hazáért de nem csak száj karatéban hanem akár háborúban is életét adva hazájáért.


Persze utóbbi elég szélsőséges és nem szokásos módja ennek..

2013. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


te most kevered a szezont a fazonnal


a mostani erkölcstan könyvben szerepel, hogy a bátor ember legnagyobb tette a vértanúság


ez egy olyan írótól van, akinek betiltott könyvei vannak


azért azt nem mondanám, hogy ez állami, illetve kormányzati döntés eredménye, inkább egy szerencsétlenség


ha kiderült, és mulasztják javítani, az a gáz

2013. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!