Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy öngyilkos bátor, vagy...

Egy öngyilkos bátor, vagy gyáva ember?

Figyelt kérdés
Bátor mert megmeri tenni az öngyilkosságot, vagy gyáva, mert elmenekül az itteni problémák elől?
2011. márc. 24. 18:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%
mindenképpen gyáva.az öngyilkossághoz nem bátorság kell csak elborult agy.
2011. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem annyira függvénye a bátorságnak, vagy a gyávaságnak, mint a kétségbeesettségnek és a reménytelenségnek.
2011. márc. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Hát szerintem bátorság is kell hozzá!Én például gyáva lennék megtenni,akármilyen kilátástalan helyzetben is lennék:(
2011. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
97%

is-is.

rettentő gyáva, mert menekül a problémái elől, amiket meg is oldhatna.

rettentő bátor, mert el tudja taposni a természetes életösztönt, ami minden emberben jelen van.

én nem tudnék öngyilkos lenni.

2011. márc. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 yuda ***** válasza:
100%
Mindenképpen egy pillanatnyi annyaira beszűkült tudatállapot, hogy nem lát más kiutat - de ez inkább elborultságot feltételez, nem racionális, hogy bátor vagy sem- nincs tisztában a realitásokkal.
2011. márc. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%
Egyik se. Nem lát más kiutat.
2011. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
49%

Gyáva. Amíg élsz, mindig van megoldás. De ha meghaltál, persze nem is kell tenned semmit, de esélyed sincs, hogy valaha jobb legyen.

Ezt akkor gondoltam végig, amikor éppen én is öngyilkosságra készültem. Egyszerűen ez a világ leggyávább dolga és én nagyon elítélem.

2011. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy hajléktalant akitől egyszer megkérdeztük, hogy mitől lett ilyen.Azt mondta, hogy volt egy felesége és egy kislánya.De elvesztette őket.Sikerült talpra állni és nagy nehezen ismét családot alapított azonban őket is elvesztette(értsd: meghaltak).2 család elvesztése után szerintem csoda, hogy nem lett öngyilkos hanem "csak" az alkoholba menekült.Ha öngyilkos lett volna szerinted az bátorság vagy gyávaság?Én is gondolkodtam öngyilkosságon a hihetetlen nagy lelki fájdalom végett azonban nem lett volna szívem fájdalmat okozni a szüleimnek barátaimnak.Csak ez tartott vissza.
2011. márc. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
Bátorság. Az nem ellenérv, hogy beszűkült tudatállapotban történik; a nagyon bátor cselekedetek általában olyankor történnek. És azt meg érthetetlennek tartom, hogy egy olyan nehéz helyzetben lévő embert, aki idejut, ráadásként még gyávasággal (esetleg a "szerettei" iránti önzőségével) vádolják. Ezzel nem igazán segítenek rajtuk.
2011. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz eldönteni, hiszen ha elég bátor volt ahhoz, hogy meghaljon, akkor miért nem volt elég bátor ahhoz, hogy éljen?
2011. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!