Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ausztria! Milyen beállítottság...

Imre Pál kérdése:

Ausztria! Milyen beállítottságú az FPÖ nevű párt?

Figyelt kérdés

Nem nagyon ismerem az osztrák pártokat, a német pártokról valamivel többet tudok.Olvastam hogy az FPÖ szabadságpárt alapvetően szélsőjobboldali beállítottságú. De ez a szélsőjobboldaliság ott Ausztriában konkrétan miben nyilvánul meg?

Írna nekem valaki az FPÖ-ról, hogy mik a nézeteik, a beállítottságuk, fő céljaik, elsődleges kampánytémáik.


2013. szept. 30. 09:29
 1/7 A kérdező kommentje:

Kérném hogyha lehet csak azok írjanak, akik éltek, vagy élnek Ausztriában, és van konkrét tapasztalatuk, véleményük a pártról. Ismerik az ottani dolgokat.

Akik csak az interneten olvasgattak össze ezt-azt, azok kérném hogy ne válaszoljanak.

2013. szept. 30. 09:32
 2/7 anonim ***** válasza:
Hasonló mint a Jobbik, csak nem zsidó meg cigányellenes, hanem arab, törökellenes. Bécsben épp ezért népszerű, mert sok a bevándorló.
2013. szept. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én szavaztam már az FPÖ-re.


Jörg Haider idején az FPÖ ,majdnem olyan volt, mint a Jobbik.Keményvonalasabbak, radikálisabbak voltak.

Haider a zsidókat is merte osztani:)


Sajnos az FPÖ sokat veszített a radikalizmusukból.

De a bevándorlóellenesség , iszlámellenesség, EU ellenesség megmaradt,a kommunikációjuk változott.


Személy szerint, jobban tetszett amikor még Jörg Haider volt a főnök.

2013. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jörg Haiderről hallottam már ezelőtt is, valahol. Biztosan ismert nagy formátumú politikus lehetett, mert az osztrák politikusok közül egyedül az ő neve cseng ismerősen régebbről is.

Elolvastam most az életrajzát, ami kifejezetten tetszett. Bár a végén a homoszexualitásán kissé elhúztam a számat. De a nézetei, és a stílusa első olvasatra szimpatikus.

2013. szept. 30. 10:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Személy szerint a 21. századi Európa legnagyobb politikusának tartom.

Igazi hazafi volt, aki sosem félt kimondani az igazat.

Sosem félt kimondani véleményét a zsidókról.

Hisztiztek is miatta eleget a kilincsorrúak.


Haider olyan volt , mint egy igazi vezető.


Az Egyesült Európa vezetőjének is eltudtam volna képzelni.

2013. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5.nek

Bevallom ahogy most olvasgattam róla, és megnéztem pár videót, bennem is ilyesmi benyomást kelt a személye elsőre.

Bár mint mondtam én nem ismerem. De alapvetően egy hiteles embernek tartom.

Még akár Hitler mellett is el tudtam volna képzelni. :)

2013. szept. 30. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A FPÖ-t inkább mondanám szélsőjobbnak, mint a jobbikot. Sokkal jobb lenne, ha lenne egy MAgyar FPÖ. A jobbiknak annyi lenne
2013. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!