Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy lehet megtudni, hogy ki...

Hogy lehet megtudni, hogy ki az az ember, aki konkrétan engem képvisel a Parlamentben?

Figyelt kérdés

Demokráciában elvileg az egyén megbíz valakit, aki a törvényhozásban az ő érdekeit képviseli. Na de ki az az illető konkrétan, akihez odamehetek, és mondhatom neki, hogy "Te, mint aki engem képvisel, légyszíves képviselj engem, és mondd meg a nevemben, hogy...?"

Most nem azt kérdezem, hogy amaz mennyire teljesítené, hanem hogy elvileg ki az, akit erre megkérhetek, mert ő az, aki engem képvisel.


2009. nov. 9. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

"Demokráciában elvileg az egyén megbíz valakit, aki a törvényhozásban az ő érdekeit képviseli."


nem. képviseleti demokráciában az ember (pl. mert nincs ideje ezzel foglalkozni) lemond azon jogáról, hogy személyesne dönthessen és ezt adott időre átadja egy kiválasztott személynek.

a képviselő nem az érdekeidet, hanem a szavazatodat képviselei.


Mondani mondhatod neki, de neki tőled nem kell utasításokat elfogadnia. Lemondtál a döntési jogodról, max szépen megkérheted valamire.


A körzeted által megválasztott parlamenti képviselő.

2009. nov. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

az egyéni körzetben megválasztott képviselő.

de azért azt is vedd figyelembe, hogy ő egyszerre képviseli a választókerületében élő összes lakost, így erősen valószínű, hogy ami a te érdeked, az ütközik nem kevés más választópolgáréval.

2009. nov. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Senkit nem akarok megbántani, de tényleg ennyire nem ismerik az emberek a saját országok működését???? Könyörgöm mindenki olvasson utána kicsit ezeknek a dolgoknak, mert nagyon fontos lenne, hogy úgy döntsünk az ország sorsáról, hogy tudjuk mi is történik pontosan.

A kérdésre válaszolva. Az összes képviselő képvisel téged. Nincs egy konkrét személy. A parlmaneti képviselőknek szabad mandátuma van. Azt jelenti, hogy független attól, hogy kik választották meg, nem csak azokat képviseli. És tök mindegy , hogy ki és hol (lista vagy egyéni kerület) szerezte a mandátumát, ugyanazok a jogai a képviselőknek. Természetesen az egyéni kerültedeben megválasztott képviselőn kérheted számon leginkább a következő választáskor a munkáját, de nem csak ő képvisel téged. Persze mivel a politikai működés alapjai a pártok, így elsősorban őket jutalmazod, bünteted egy választáson.

2009. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
60%

Sok okos választ kaptál, szerintem most már csak azt nem tudod te sem, hogy mi a válasz arra amit kérdeztél.

Fölháborító, hogy olyanok ülnek ott sérthetetlenül és zavartalanul, akik

1. tönkretették az országot

2. nem vonhatók vissza csak 4 évente, bármi is történik (ideértve a hazugságot, csalást, lopást stb.)

2009. nov. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Téged senki sem képvisel a parlamentben, ott mindenki magát, és a haverjait képviseli.
2009. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg az országgyűlési képviselő,aki a körzetedben van,gyakorlatilag senki.

Soha nem tudom eldönteni sírjak,vagy nevessek,amikor egy képviselő azt nyilatkozza,hogyhát ő másra szavazott volna,dehát a pártfegyelem.Hol vannak a választók?

Igazából az lenne a jó,ha visszahívható lenne a képviselő,ha a választói úgy gondolják,hogy nem képviseli őket megfelelően.

2009. nov. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyeljetek kisköcsögök!


Nekem az a lényeges, hogy ezalatt a ciklus alatt megszedjem magam úgy, hogy a büdös életben ne kelljen többet dolgoznom, és még maradjon is. Azt hiszitek ráérek nektek beszámolgatni? Amúgy is megmondják hogy szavazzak, mert u8gye én sem érthetek mindenhez.

Nem tetszik? Lesz@rom, amúgy is mentelmi jogom van.

Jövő áprilisban azért majd kedvesebb leszek veletek, de ha nem választotok meg az se baj, majd beülök egy felügyelő bizottságba ugyanennyiért, és két évente kirugatom magam, mert egy kis végkielégítés mindig jól jön.

Na megyek, mert én nem érek úgy rá, mint ti.

Üdvözlettel:

-egy parlamenti képviselő-

2009. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem téged képvisel hanem a párja utasítását hajtja végre A másikat pontosan leírta aki képviselőnek adta ki magát.
2009. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg Téged a Parlamentben senki sem képvisel.
2009. nov. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!