Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érdemes egy olyan pártot...

Szikra Vivi kérdése:

Érdemes egy olyan pártot létrehozni, ami az állami termelő tevékenységet serkenti?

Figyelt kérdés

Mezőgazdaság, ipar, bármi, ami piacképes, exportképes, és nem érdekel az Európai Unió kvótái, ha nyomorékká tesznek bennünket. Így kompenzálhatna némi TB-t és nyugdíjat, mivel jelen időben mi magunk nem vagyunk képesek eltartani magunkat sem a szociálisan rászorulókat, betegeket, nincs megfelelő egészségügy és nincs életszínvonal, csak robot van, abba megrokkan, széthullik a család, a gyermeknevelés stb.

Az állam azért van tele szakemberekkel, hogy felemeljen bennünket és termelővé, virágzóvá tegye Magyarországot.



2013. okt. 15. 00:38
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"nem tudom, hogy milyen idegességről írtál, de halálosan megfontoltam tálaltam ki, épp hogy az előző levelemben nem volt semmi ami erre mutatott volna, kizárólag tényeket közöltem, ez már az idegesség jele? "


A legtöbb ember akkor kezd el másokról különösebb információk nélkül rosszakat mondani, ha ideges, meg a csupa nagybetű is ezt jelenti a netikettben. Ha Te máshogy működsz, bocsánatot kérek a feltételezésért.


"Nem hiszem, hanem annak a jele, hogy téged idegesít, mert nem tudsz mit kezdeni vele, mivel a vállalkozásokat maximum könyvelési formában ismered, de nem valós termelői és kereskedelmi formában, Termelői Szövetkezetek formájában. "


Tehát az, hogy kizárólag tényeket közölsz - mint írtad - az én idegességem jele volna? :) Egészen összezavarodtam. De legalább most megtudtam, mit is értesz Termelő Szövetkezet alatt, nagyjából, bár mérget nem mernék rá venni.


"Te nem vagy benne a sűrűjében, én igen, te nem a termelés, a létrehozás, a kereslet kínálat mérlegelését a saját bőrödön érezve retorikázol itt, hanem csak csillogsz a könyvtári memóriatáraddal és az egyszerű életképeddel, miszerint mások irányítanak és ezt nem lenne szabad bolygatni, mert bizony megütöd a bokádat.

Majd ha termelsz, eladsz és mérlegelsz a megélhetésed életszínvonalad és a tőke-befektetésen, akkor benne vagy a sűrűjében és tehetsz ilyen blokkoló megjegyzéseket,

DE MÁR NEM FOGSZ.

Hogy miért? Mert a "bőrödön érzed tisztánlátás" és a "diplomás tisztán olvasás" két különböző dolog, ez előbbi az élet eleme az utóbbi úgyhíjják bürokrácia eleme (az irányítás bábuja, eszköze).

Egy papírhalmaz mögül, fizikai tapasztalat nélkül blokkolni ésszerű alternatív érveket, aminek a képlékenysége természetes, hiszen elindulni egy úton és azt a legjárhatóbbá tenni, az a VILÁG LEGSZEBB FELADATA."


A fentiek racionálisan nem értelmezhető személyeskedések (és semmiképpen nem tényközlések, hiszen mindannak, amit rólam írsz, a legmélyebb önvizsgálat mellett is legfeljebb 10%-a igaz), így ezekre nem tudok reagálni, sajnálom. Egy része találgatás, egy része pedig nyíltan ellentmond az általam korábban leírt véleményemnek.


"Nézzünk körül egy kicsit a placcon:

Az elmúlt években a luxus vállalkozásokat támogató többszáz milliós állami keret, inkább a külsőségek felvirágoztatására voltak, a turizmus bevonzására (üdülők, apartmanok, sport létesítmények pingálása).

Zajlott ez amellett, hogy a munkanélküliség fokozódott és az elszegényedés bővült.

Sok ezer emberrel tartom a kapcsolatot, az emberek élete túlhajszol, pedig csak a lakását szeretné kifizetni és gyerekét eltartani, a napi 10-14 órai hajtós fizikai munka (nem 8 órai papírmunka!) tönkrevágja a családokat. Ha ilyenben lennél éreznéd, de erről sincs fogalmad."


Teljesen igaz, bár nagy kár, hogy megint egy tök értelmetlen vagdalkozással kellett zárnod. A problémát egy percig sem vitattam, pusztán azt mondtam, az általad leírtak csak növelnék a bajokat. Kell megoldás, így nem jó, ahogy van, de jó megoldás kell.


"Sok ember azért szakad el a családjától, mert nincs otthon és ezt megelégelik, tehát nem elég, hogy dolgozunk, annyit kellene dolgoznunk 8 órában, hogy el tudjuk tartani a családot és otthon ne csak egy 5 percesre legyen erőnk, hanem meg tudjuk élni a boldogságunkat is, aminek az idő igénye napi 1 óra, persze kulturáltan, amolyan energia megőrző módon (itt megjegyezném, hogy az újdonság igénye sajnos a már energia vesztett, elhidegült állapot tökéletes jelzője, az újdonság 40 év alatt már 3 alkalom után nem újdonság, így az egyedüli újdonság a melléjárás, az alkalmi újdonság lehet, az pedig válással végződik, vagy kényszer-látszatkapcsolattal) "


Most komolyan a magánéletembe is megpróbálsz belelátni? :D Nem sikerült:) Újdonság pedig mindig lesz, ha mindenkét fél kellően kreatív és intelligens, nem kell ahhoz mást keresni.


Egyébként elég furcsa, hogy egyszer az a gond, hogy szeretem az új és érdekes dolgokat, aztán pedig éppen az, hogy - állításod szerint - nem szeretek kitörni a megszokottból...


Szóval kérlek, most már áruld el, milyen is vagyok, gyötör a kíváncsiság;)


"Azért mert ki vannak tiltva a hajléktalanok a közterületekről, még nem jelenti azt, hogy eltűntek és javult az életszínvonal, csak éppen nem látszódnak.


Szóval a dolog felettébb összetett és nehezen értelmezhetőek az élet sejtecskéi, de ha meg sem próbáljuk, akkor ne is várjunk kisebb válási arányt és ne is várjuk, hogy a gyermekeink szerető családi környezetben nőjenek fel, tehát már eleve lelkileg sérülten, a szeretetben csalódottan, a sikertelenségtől átitatva, boldogtalanul kerülnek ki az élet csatamezejére, ahol kellene állniuk a viszontagságokat."


Teljesen igaz, de csak magamat tudom ismételni: attól, hogy megoldás kell, még nem biztos, hogy minden megoldási ötlet jó és kivitelezhető.


"Szóval az állami apparátus így is úgy is jócskán tele van többezer alaposan megfizetett jogászokkal és vizsgáló szakemberekkel, csodálatos többszintes paloták nyíltak a behajtandó adók és járulékokra specializálva.

A furcsa történetekről nem is beszélve, hogy évekig húzódó TB tartozásokat milliós vállalkozásoknál nem véltek felfedezni, míg Józsi bácsinak azonnal lefoglalták a vagyonát.

Igen itt aztán súlyos gondok vannak. "



Egyet értek, de ha így is jócskán tele az állami apparátus, miért akarod növelni? Nem fizetnek egyébként olyan baromi jól, szóval ennyi pénzért az ottaniakra sem lehet már több munkát tenni (ők sem szeretnek napi 14 órát dolgozni).


"De persze ezt te nem látod, hiszen a szemed csak a pozíciód stabilitása érdekében nyílik ki, éppen csak annyira, amennyire szükséges, hogy ne imbolyogjon meg a széked, mert könnyen kaphatsz felülképzettként takarítói állast, persze csak akkor ha nem vallod be, hogy mennyi diplomád van.


Ez nem személyeskedés, hanem tény, az eszmecseréknek is megvan a maga pszichológiai háttere."


Megint érdekes új _tényeket_ tudok meg magamról Tőled :) Csupa meglepetés vagyok még számomra is ;)


"A félelem a vakmerőség ellentéte, valahol ötvöződni kellene megfontoltan, de mégis változtatni kéne között, mert itt minden párt a másik alternatívája, ciklusról ciklusra ugyan azok a hibák jönnek, bármit is ígértek, pl:


NEM LEHET több nyugdíjat adni, nem lehetnek ingyenesek az iskolák, nem lehet megfelelő az orvosi ellátás, ha nincs aktívabb termelés és export, mert nincs miből.

Az a párt komoly, aki először is termeltet és segít ebben nekünk. A luxus életvitel alapos megadóztatása, a lépcsőzetes adósávok visszavezetése, de ezeket a törvényeket csak szegények hozhatják meg, gazdagok nem fogják szorgalmazni, hiszen

"egyik varjú sem vájja ki a másik szemét".


Igen most jöttem rá , hogy kizárólag a

SZEGÉNY EMBEREK PÁRTJA a megoldás, más szóba sem jöhet!


Alapítsuk meg a Szegény Emberek Pártját, normál fizetésért, és ha valaki gazdagodni látszik, alapos vizsgálatot neki!


Éljen a SZEP!"


Egyik szemem sír, a másik nevet. Mindig örülök, ha egy vitában bárkinek heuréka-élménye van, akár nekem, akár másnak, ez lenne az egész lényege... és nem a személyeskedés.


Másrészt pedig eddig azt írtad, nem hajlasz a kommunizmus felé. Amiket írsz, azok viszont csont nélkül passzolnak bele a kommunista ideológiába. Állami vállalatok, termelőszövetkezetek, a gazdagokat meszeljük el... már csak el kéne őket nevezni burzsoának vagy kuláknak, és kész is vagyunk...

Ne érts félre, ettől még nem biztos, hogy hülyeség az egész, Marx alapvetően egy zseni volt, de a történelem mégis azt mutatja, hogy veszélyes ezzel játszani.

2013. okt. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Ahogy észrevettem a második lapnál elakadnak a "kérdésekre feleletek".

Talán ha az utolsó bejegyzést lehetne olvasni elsőként, illetve a nem a tárgyhoz tartozó megjegyzéseket, a személyeskedéseket, az üres semmitmondó fecsegéseket a kérdező más színnel láthatná el, illetve az erre vonatkozóan az olvasó ki is iktathatná.

Nem tetszik az itteni párbeszéd, szócséplés semmi hozzáértő ötlet, csak a téma OFFolása.

Ezennel inkább majd élőben folytatom az elképzeléseimet.

2013. okt. 28. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!