Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ebben az országban (a kormány...

Ebben az országban (a kormány szerint) csak a minimálbéresek (? ) vannak rossz helyzetben?

Figyelt kérdés
Elutasították a krízisalap kérelmünket, mert az egy főre jutó jövedelmünk több a minimálbérnél. Ez eddig oké, törvény szerint járt el a jegyző. Hárman vagyunk, egy pici gyerek. A törlesztőnk 40 000 ft-tal nőtt a fizetésem 25 ezerrel csökkent. Én nem kerülhetek nehéz helyzetbe, mert nem a minimálbért kapmon, egyébként nem sokkal többet. Bezzeg a "szegény" vállakozó ismerősöm aki minimálbéres megkapta. Senkit nem akarok megbántani, és tudom, hogy sokan sokkal szarabb helyzetben vannak nálunk és nem is a szaros 20 000 ft-miatt, de teljesen kiakadtam ezen. Hónapról hónapra élünk, egyre több a kiadásunk, minden drágul és így próbáljon az ember egyről a kettőre jutni.
2009. nov. 11. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell a minimálbéreseket bántani, oké?

Elhiszem, hogy nehéz a helyzeted, de örüljetek, hogy van stabil fizetésetek, mi lenne, ha valamelyikőtök munkanélkülivé válna önhibáján kívül?

2009. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is azokat bántom, aki tényleg minimálbérből kell hogy megéljen, és írtam is tudom, hogy sokan vannak rosszabb helyzetbe. Csak kicsit igazságtalannak érzem ezt az egész eljárást. Amúgy elárulom neked, hogy én sem élek jobban, mint egy minimálbéres, vagy munkanélküli. A válság nekünk is betette a kaput.
2009. nov. 11. 14:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenki nehezebb helyzetben van. Támogatást azok kapnak, akik a legrosszabb helyzetben vannak, elvégre a támogatásra szánt pénz is véges. Én is érzem, két éve a legmagasabb adható szoc.támot kaptam az egyetemen egy főre eső jövedelem alapján, idén semmit. Holott infláció is volt, szüleim keresete se nőtt. Csak épp összetehetem a kezem, mert ha 40ezer egy főre jutó jövedelemre nem kaptam már semmit, kívánom, hogy sose tudjam meg, hogy élnek azok, akik pl. most kapták meg a maxot. Gondolom, egy minimálbérből négyen vagy ilyesmi.
2009. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azon csodálkozom, hogy még mindig kiakad valaki ezen.

Magyarországon vagyunk, ahol mindent meg lehet tenni, többek között ezt is. Nem tudsz mit tenni, max. idegeskedni.

Egyről a kettőre jutni itt normális, min. 8 órás munkával beosztottként? Áhh.. :))) Ne vicceljünk már.

Lehet a vállalkozókat is bántani, de elsősorban nem ők a hibásak. Gondolj bele, ha az ismerősöd bejelentené magát és alkalmazottait teljes bérre, minden után számlát adna, szerinted mennyi idő alatt menne tönkre? :)

2009. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy elsősorban a rendszer a hibás. És remélem, hogy a támogatást tényleg azok kapják meg akik nagyon nagyon rászorulnak.

Bár ez is érdekes, mert aki megkaphatja az önkormányzati segélyt az gondolom kihasznál minden lehetőséget, hogy pénzhez jusson és hamar ki lehet lőni azt az előírt 15 ezer forintos határt (amit a krízisalap előír), és akkor máris nem jogosult más támogatásra. Jó ki van ez találva, csak azt tudnám, hogy akkor ki jogosult rá?

Na mindegy nem is idegesítem magam ezen. És köszi, hogy normális válaszokat kaptam és nem estetek egyből nekem.

2009. nov. 11. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Kivetel nelkul minden rossz helyzetben van.Legfokeppen magyarorszag.A kormanynak mennie kell azonnal.Bajnai Gordonka pedig koltozzon ciprusra az offshore cegeihez Offshore Petivel eggyutt.A kormany minden penzt kolfoldi ofsorszamlakra utal at.Ez a valosag.Aki nem hiszi az lepjen be a zsido partba (szdsz)nem adjuk magyarorszagot a zsidoknak!
2009. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
VESSZEN TRIANON
2009. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!