Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Liberalizmus=szélsőbal oldal?

Liberalizmus=szélsőbal oldal?

Figyelt kérdés
Barátommal ezen vesztünk össze, ő szerinte nem szélsőbal oldali volt az szdsz, szerintem igen... most megmondanátok, hogy is van ez? Köszönöm

2013. okt. 19. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Az SzDSz egy liberális párt, ami azt jelenti, hogy az új dolgok iránt nyitottak. Ennek köszönhetően voltak a rendszerváltó pártok között. És mivel ők voltak az egyik párt, aki megdöntötte a szocializmust, ezért kötve hiszem, hogy szélső baloldaliak. A szélső bal a munkáspárt. Akikkel az SzDSz sosem közösködött. Megjegyzem, hogy ettől még ugyanolyan semmirekellő banda marad.
2013. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%

A szélsőbaloldal az kommunizmus ,illetve ahhoz közeli eszmék.


Az SZDSZ elég szélsőséges volt, de nem szélsőbaloldali.Egy balközép liberális párt.

Ha engem kérdezel, szerintem jóval kártékonyabbak voltak, mint sok évtizednyi szocializmus.

2013. okt. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tökéletesen egyetértek veletek :) csak elkezdtünk vitatkozni a politikáról és mivel ő 37 én pedig 19 éves vagyok, ezért mindig igaza van, és persze más politikai nézeteket vallunk :)) Szóval mindig megvan az esti témánk. Köszönöm szépen a gyors válaszokat :)
2013. okt. 19. 00:19
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Szdsz szélsőbal???


Svájc lerohanja Európát?

Magyarország - Románia háború?


Lassan itt csak futóbolondok lesznek már csak??????

2013. okt. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Okosabb is lettem és pontot is tudtunk tenni a vita végére :))
2013. okt. 19. 00:22
 6/16 A kérdező kommentje:
Attól nem vagyok bolond, hogy tájékozatlan vagyok, azért kérdeztem meg, mer nem tudtam... nem kell egyből lebolondozni valakit, mer feltesz egy kérdést...További jó frusztrált és kötözködős estét neked... érdekes módon más tudod értelmes választ adni.
2013. okt. 19. 00:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Az SzDSz-től eltekintve, pusztán elméleti alapon nem sok közös van bennük.


A liberalizmus az egyén döntéseit preferálja és egy minél kötetlenebb piacot akar elérni, amiben a közösség (az állam) szerepe minimális.


A baloldal a társadalmi egyenlőségre és biztonságra törekszik, és elítél mindenféle hierarchiát.

(Megjegyzés: Ezt a gyakorlatban úgy próbálja elérni, hogy amit csak lehet, azt a közösség, tehát az állam kezelje, függően attól, hogy mennyire szélsőséges.)


A két fogalom csak úgy találkozhat(na), ha minden egyén úgy hozza meg a döntéseit, hogy a közösség érdekeit tekinti szem előtt (tehát a társadalmi egyenlőséget), és erre senki sem vigyáz (mert az állam szerepe minimális). Az emberi természet viszont nem ilyen...

2013. okt. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Jól ráértek a barátoddal.
2013. okt. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

az szdsz szerintem egy náci párt volt, magyarellenes volt és adminisztratív módon próbálta írtani az országot, az mszp-vel együtt! olyan módszerrel írtotta a népet, hogy a gazdaságot szándékosan tönkretette, a bűnözőknek kiszolgáltatott több száz település és elnemzetietleníteni próbálta a népet!

az szdsz tehát egy náci párt, pont olyan mint hitler és a pártja, csak kifinomultabb módszerekkel dolgozik!

2013. okt. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 tetro ***** válasza:
90%

"adminisztratív módon próbálta írtani az országot"

ez mit jelent? :D

2013. okt. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!