Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért csinálja Vona Gábor ezt?

Miért csinálja Vona Gábor ezt?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok.Vona Gábor jobbikos pajtásaival,akik azt hiszik mindent tudnak a romániai magyarokról,egyfolytában a románokat pocskondiázzák,hogy azok elnyomják szerencsétlen magyarokat.Nem rajta csattan az ostor,rajtunk.A románokkal csak romlik a viszonylag jó kapcsolatunk.A zsidó is,a román is,a cigány is utál.A magyarországiak pedig azt hiszik,hogy ezzel segítenek.A másik dolog az,hogy nem tudom miért de minden anyaországi azt gondolja,hogy az erdélyi nem tud szépen magyarul beszélni,nem ápolja a hagyományait,nincsen magyar nemezettudata,szegény és el van nyomva.A tévében is ezt látom.Miért?Ezzel segítetek?

2013. okt. 26. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ez a propaganda amit a jobbik is felkarolt, minden erdélyi magyar rosszul él, tehát neked milyen jó, mert te jobban élsz és nem nyomnak el, ha nem ezt nyomatnák mindenhol akkor az emberek rájönnének hogy egy rakás szar az ország, és tüntetnének, kivándorolnának. De mivel nektek rossz így nekünk jó, mert jobban élünk mint ti. Ez pont ugyanaz minthogy minden Amerikai buta, rengeteg buta ember van köztük mert rengetegen vannak, és mivel ők buták ezért mi okosak vagyunk
2013. okt. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Ez politika, annak a legmocskosabb formájában. Ha a határon túli magyarokat elnyomják, szar nekik, szegények, vagy legalábbis ezt hiszik róluk, azzal fanatizálni lehet a szavazókat és megfoghatják maguknak. Az, hogy ennek mi lesz a hatása, már nem nagyon érdekli őket. A lényeg, hogy a magyarok megmentője pozícióban villoghassanak.


És mostamában épp ti vagytok a divatos szavazatvadász reklámszlogen, amivel versenyeznek a pártok egymás ellen.

2013. okt. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nos ugye kétfelé lehet osztani a kérdést:


1. Vona Gáboros rész: Nem akarom védeni meg ilyesmi, de te mit tennél egy magyar politikus helyében az erdélyi magyarokért? Nem kötekedésképpen kérdezek vissza, de tényleg érdekel, mivel se én, se Vona Gábor nem erdélyi, és egy erdélyi véleménye is érdekel... Mert ha el is akarunk érni valamit a megalázkodó, "merjünk kicsit lenni" politikával meg aztán tényleg nem lehet elérni semmit se...


2. "A magyarországiak pedig azt hiszik,hogy ezzel segítenek.A másik dolog az,hogy nem tudom miért de minden anyaországi azt gondolja,hogy az erdélyi nem tud szépen magyarul beszélni,nem ápolja a hagyományait,nincsen magyar nemezettudata,szegény és el van nyomva.A tévében is ezt látom.Miért?"


Ez egy bizonyos rétegre sajnos igaz, főleg akik az előző rendszerben szocialiázódtak, vagy annak az örökségét viszik tovább. A társadalom normálisabb rétege, (vagy aki már látott erdélyi magyart közelről), nem így áll hozzá. Én például nagyon szeretem, ha valaki tájszólásban beszél, nem szeretem a sztenderd magyart, de én csak így tudok beszélni...

2013. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kösz a gyors válaszokat.Csodálkozva tapasztalom,hogy a jobbikos kutyák nem ugrottak rögtön.Azt jelenti van remény.

Egyébként van egy jobbikos,magyarvagyokmániás rokonom.Ausztráliában lakik.Megkérdeztem miért jobbikos.Azért,mert a lelkiismerete úgy nyugodt,hogyha az erdélyi gyökereit ápolja.

2013. okt. 26. 20:26
 5/17 anonim ***** válasza:
29%

Attól még nem kell jobbikoskutyázni. Örülj neki, hogy legalább foglalkoznak a határontúli magyarokkal (mivel te is az vagy)...

Vagy neked inkább az a közeg tetszik, amiről a kérdéses második felében írtál? "hogy az erdélyi nem tud szépen magyarul beszélni,nem ápolja a hagyományait,nincsen magyar nemezettudata"

2013. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A Fidesz sem különb! Mindegyiknek a szavazatotok kell. Ennyi.
2013. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25%

" jobbikos kutyák nem

ugrottak rögtön.Azt jelenti van remény."


Akkor te jobban örülsz ha lerománoznak a ballibek?


Vagy az jobban tetszett amikor a híveiket 2004-ben 23 millió románnal uszították ellenetek?

2013. okt. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt mondja, hogy a baloldal semmibe sem veszi a határon túliakat, miből gondolja, hogy a jobb oldal nem így tesz? Miből gondolja, hogy tényleg segíteni akarnak rajtuk és nem eszközként használják őket? Nagyon szép beszédek hangzanak el, de a vak bizalom irántuk erős túlzás. Szomorú, hogy sokan vakon bíznak a jobbikban, mert gyors orvosságot ígér sok sérelemre. És ha egyszer csalódást okoz, akkor azoknak nagyon fog fájni, akik egy kicsit sem kételkedtek soha.
2013. okt. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

te dk-s vagy akkor kérdező

gyüllölöd a fideszt és a jobbikot

[link]

2013. okt. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Ez miből ered? Az arroganciából! Azt gondolják, hogy ők az "anyaország", ők az okosok, nekik kell segíteni, nekik kell "megmenteni", stb. A politikusoknál a beképzeltség, arrogancia, sovinizmus, mások lenézése nem ritka, de a Jobbiknál még a támogatók körében sem akad olyan, aki ne lenne egy öntelt hólyag.
2013. okt. 27. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!