Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért tilos szavazatokat...

Granulátum kérdése:

Miért tilos szavazatokat vásárolni (a szó konkrét értelmében)?

Figyelt kérdés

Tudom, valahol nem etikus. Viszont a 'ha a horgászok ránk szavaznak, kétszeresére emeljük a bérüket' esetben miért nem beszélünk szavazatvásárlásról, főleg ha utána tényleg felemelik kétszeresére a horgászok bérét?

Tehát miért nem engedik a voks megvásárlását, hiszen sok szavazónak úgysem fontos, kire szavaz?


2013. nov. 23. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

"sok szavazónak úgysem fontos, kire szavaz" ez annyira nem igaz hogy még a csecsemőnek is fontos kire szavaz a nép.

Amúgy azért mert ez a korrupció. És azért mert így előnyben részesülnek egyesek jogtalanul amit máshonnan kell kivonni. Mert van egy bizonyos költségvetés és abból kell gazdálkodni.

2013. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mert a felelőtlen ígérgetést nem bünteti a törvény, a mindenkinek szarabb lesz jeligével meg rohadt nehéz választást nyerni. Önkritikát meg sose fog egy politikai formáció sem holmi paragrafus ukázára gyakorolni.
2013. nov. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés jogos.


1. Elvileg azért, mert a választáshoz hozzátartozik, hogy a véleményednek megfelelően szavazol, de pontosan azért álszent ez az érvelés, amit írtál: közvetve nagyon sokan szavaznak a pénztárcájuk alapján, ezzel az erővel tilos kéne legyen egy pártnak gazdasági programot írni.


Továbbá miért ne lehetne nekem az a meggyőződésem, hogy arra akarok szavazni, aki ad nekem zsíroskenyeret?


2. Gondolom kicsit tartunk is tőle, hogy így mindig az a párt nyerne, akinek több pénze van. Ez a kampány költségei miatt amúgy jelenleg sem a valóságtól elrugaszkodott helyzet...

2013. nov. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet. A FIDESZ meg is teheti. Ha valaki, más, rajtuk kívül megpróbálná, az egész siserehad rátámadna. Kikezdenék az anyjától a gyerekéig mindenkit. Nincs aljasabb diktatúra a világon, mint a FIDESZ-é
2019. jún. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!