Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nyugdíjrendszer megszüntetésér...

Nyugdíjrendszer megszüntetésére van reális esély a következő 12 évben?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam a híradóban, hogy ezzel riogatták az embereket, választásokra készülődvén. Szerintem az már régen rossz, ha erről egyáltalán beszélnek.

2013. dec. 12. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik párt fog szembemenni a legnépesebb és legaktívabb választói réteggel??? :)))
2013. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A nyugdíjrendszer nem fog megszűnni. Csak a ma aktívak sokkal később mehetnek nyugdíjba majd. Az még kérdés, hogy akkor az állam még tud-e nekik is nyugdíjat fizetni.
2013. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Viktor csak a külhoni magyaroknak akar nyugdijjat adni.
2013. dec. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az bebészna ! 38 évig járulékot fizettem az akkori nyuggereket tartottam, részben! Ezután mehetek a sunyiba?
2013. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dudok Andrásné ***** válasza:
Azt nem szüntetheti be!! 41év szolgálati idővel mentem 12 ben nyugdijba.Ezalatt az idő alatt nagyon sok járulékot vontak tőlem, ha akartam, ha nem.Az 58.000. ft ugyérzem igy is egy méltatlan összeg.Kemény fizikai munkám volt mindég a kereskedelemben.Szüntesse be a segélyt, mert atokat is a mi zsebünkből fizetik!!!A régi öregek ugy tartottták, hogy aki NEM DOLGOZIK, Ne is EGYÉK!!!!
2013. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivan? Valamit szerintem te kicsit félreértelmeztél. Az Isten szerelmére olvass már utána a dolgoknak, nem olyan bonyolult!
2013. dec. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem szüntetheti be, de mágis alkotmányban van, hogy az egyenes ági rokonoknak kötelességük eltartani egymást... Nem szüntetheti be, de mégis minden második ilyen jellegű témánál ott van az öngondoskodás fogalma... Na kérem akkor miről is beszélünk? Ha lesz is nyugdíj, biztos, hogy kitolják a korhatárát és nyilván senki nem fog annyit kapni amennyi jár.


Egy nyugdíjrendszerben a bejelentett adózók pénzéből fizetik a nyugdíjakat. Majd ELVILEG ha mi leszünk nyugdíjasak akkor az akkori aktív dolgozókból fognak fizetni minket. Csak, hogy van egy kis probléma... Szinte senki nincs már úgy bejelentve ahogy dolgozik (járulékok miatt. Innentől fogva kevesebb jut az állam zsebébe, kevesebb a sajátba, kevesebb lesz a nyugdíj is és akkor arról még nem is beszéltünk, sok-sok %-al több ma már a nyugdíjas mint az aktív dolgozó ember. Tehát egyre kevesebb embernek kellene egyre több nyugdíjast eltartania.


Én személy szerint a 20-as éveim elején járok és esélyt nem látok arra, hogy 40 év múlva 40 év szolgálati idő után nyugdíjba mehetek. És ha esetleg x éves koromban mégis nyugdíjba mehetek, kalkulációim szerint kb 30%-os életszínvonal csökkenést fogok elérni, tehát ha pénteken a munkám miatt 100 Ft-ot kapok és abból élek, akkor az hétfőn a nyugdíjba vonulásom első napjától azt fogja jelenteni, hogy oldd meg ugyanazt az életet 30 Ft-ból.


Köszönöm szépen, ennem tovább nem érdekel a magyar nyögdíj. Időben megtettem magam részére a megfelelő lépeseket. :)

2014. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!