Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi szükség van PAKS 2-re?

Mi szükség van PAKS 2-re?

Figyelt kérdés
Nem lenne célravezetőbb a háztartások megújuló energiára történő átállását elősegíteni? 6000 milliárd Ft-ból majd 1 millió háztartást lehetne korszerű, környezetbarát árammal ellátni.
2013. dec. 24. 15:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

A megújulónak túl alacsony a kapacitása.

Nem tud olyan nagy mennyiségben áramot termelni.


Nem csak a háztartásokhoz kell áram, hanem rengeteg más dologhoz is.

2013. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát teszem azt szél víz erőműveket lehetne csinálni főleg víz pl a dunára. Viszont az is igaz hogy paks sokkal több energiát tud szolgáltatni. Így ha kettő lenne az az ország energiagondjait némiképp letudná.
2013. dec. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
jelenleg még a megújuló energia források nem kifizetődő dolgok. Egy napelem kb 25 év alatt hozza vissza az árát és élettartama meg kb 20-22 év tehát nem spórolunk velük se. Még fejlődni kell a technikának. A fúziós erőmű lesz a tuti csak még az kísérleti fázisban van.
2013. dec. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
A megújulóval sok probléma van. Nem szabályozható a rendelkezésre állása, a környezetére is káros hatással van (lásd duzzasztók, vagy a szélerőművek okozta madárelhullás), tehát az atomnak igenis van létjogosultsága. Az igazi problémát a szénerőművek jelentik, mert ezek felépítése és üzemeltetése a mai nappig annyival olcsóbb, hogy nehéz velük versenyezni. Az energiatakarékosság is jó dolog, de ne felejtsük el, hogy a takarékos fogyasztók előállítása is sokkal nagyobb környezeti terhelést jelent, szóval attól mert nálad kevesebb áram fogy, lehet hogy a takarékos izzó gyártásához több energia kellett, mint amennyit nálad megspórol. A hazai kapacitás bővítése legalább lehetőséget teremt az energia függőség viszonylagos enyhítésére, sőt adott esetben exportot is lehetővé tesz.
2013. dec. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Mert egy atomerőmű sokkal olcsóbban állít elő áramot és még azt sem lehet mondani, hogy sokkal szennyezőbb egyes tiszta energiaforrásoknál. Például egy vízerőmű jelentősen tönkre vághatja a folyó élővilágát.
2013. dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Tartaléknak. Mi van ha PAKS 1 felrobban, mint Csernabíl ?
2013. dec. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Tartaléknak. Mi van ha PAKS 1 is felrobban mint Csernabíl?
2013. dec. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert az eredeti Paks hivatalos élettartalmát már túlléptük, az első hosszabbítás is kezd lassan lejárni.


Magyarország nem napfényövezet, nem is különösebben szeles hely, és hatalmas sebességgel zúgó folyóink sincsenek, tehát a környezeti adottságaink ilyen téren elég pocsékak.


A geotermikus energiának meg azonkívül, hogy a technológia elszigeteltsége miatt drágább lenne, a hulladékhelyezéssel itt is problémáink lennének. Plusz a gyógyvizekből sem tudnánk ezentúl hasznot húzni. Meg persze nem is azonos volomenű a ezek a fejlesztések. Arról nem is beszélve, hogy néhány új reaktorblokk építése megvan a Duna vagy Tisza bármelyik biztonságosabb részén egy falunyi területen, míg a többit országosan szét kéne teríteni, ami azon kívül drága mulatság, lakossági ellenállásba is ütközik.


A környezetszennyező napelemgyártásról, ami a rovarokat is írtja, az vízi élővilágot tönkre vágó vízlépcsők és a madarak elintéző szélkerekekről környezeti hatásairól ne is beszéljünk.


A legegyszerűbb és a legkényelmesebb még ha az éves GDP 20%-ába fáj is nekünk, aminek amúgy elvileg 35%-a visszafolyna a nemzetgazdaságba, ha hihetünk a Roszatom ígéreteinek.

2013. dec. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Csernobilban kivételesen több tényező is szerepet játszott a 4-es blokk robbanásánál. Ennek olvass utána, az nem történhet meg nálunk.
2013. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lenne egyszerűbb.

A megújuló energiaforrások jelenleg még nem versenyképesek és az országnak nincs 6000 milliárdja ezek támogatására.

A két új blokk Pakson 2000 milliárdba kerülne, de ez is hatalmas összeg.

A napenergia ára még 70-80 Ft, a szélenergia 30 Ft, a régi atomerőmű, szénerőmű 13-15 Ft, egy új atomerőmű 25-30 Ft/kWh körüli áron tudna áramot szolgáltatni.

Továbbá probléma, hogy a megújulók termelése időjárásfüggő, nem folyamatos.

Például egy 2000 MW-os atomerőmű évente termel 15 milliárd kWh-t, ha ezt 1000 MW naperőművel és 1000 MW szélerőművel akarjuk kiváltani, akkor ezek csak évente kb. 2,5 milliárd kWh-t fognak termelni. És ezek mellé még tartalék erőművet is ki kell építeni, arra az esetre, ha nem fúj a szél, nem süt a nap (vagy nem eléggé), de szükség van a villamos energiára. Ez a tartalék általában gáz tüzelésű erőmű.


Így belátható, hogy amíg nem fejlődik a megújulós technika, nem lesznek olcsóbbak ezek az eszközök és nem jelennek meg az olcsó tárolási lehetőségek (pl. olcsó akkumulátorok, sűrített levegős tárolók, hidrogén-üzemanyagcellák), addig a megújulók aránya az áramtermelésben nem növelhető 10-20% fölé.


A maradék 80-90%-ot valamivel még elő kell állítani, ezek lehetnek atomerőművek, szénerőművek, illetve szabályozás és környezetvédelem szempontjából a gázerőművek a legjobbak.

Tehát vannak alternatívák, nincs egyértelműen legjobb megoldás, valószínű ezen források valamilyen kombinációja a legjobb.

De már el kell kezdeni a tervezgetést, mert a következő 20 évben 6000 MW erőmű fog leállni Magyarországon és ezeket majd valamilyen módon pótolni kellene, természetesen figyelembe véve a biztonsági, gazdasági, környezetvédelmi szempontokat is.

2013. dec. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!