Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem tetszik a devizahite...

Miért nem tetszik a devizahiteleseknek, hogy vissza kell fizetniük a felvett kölcsönt?

Figyelt kérdés
A fő érvük, hogy nem devizában kapták a pénzt, hanem forintban. Ha forintra volt szükségük, akkor miért nem azt vettek fel?

2013. dec. 30. 19:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kérdést már jó sokszor feltették. Nem értenek túlságosan a pénzügyekhez, így gyakorlatilag azért vettek fel hitelt, mert azt mondták, hogy az jó lesz. Aztán mégsem jó, és most átverve érzik magukat.
2013. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A fő érvük hogy nem devizában kapták meg a kölcsönt amit devizában vettek fel.Tehát te kenyeret kérsz és lisztet kapsz,de kenyér áron kérik a pénzt tőled.
2013. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%

Eleve már milyen ember az aki hitelt vesz fel?

A kérdés persze teljesen fölösleges, azonnal meg is tudom válaszolni:


Olyan ember aki azt a pénzt szeretné elkölteni előre, melyet még meg sem keresett. Olyan ember, aki olyan javakat szeretne felemészteni amit még soha meg sem termelt. Namármost amikor már mindezt felemésztette, miért akarna törleszteni? Akkor már újabb vágyai vannak, hiszen holnap is lesz egy nap.

2013. dec. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
22%

"A fő érvük hogy nem devizában kapták meg a kölcsönt amit devizában vettek fel.Tehát te kenyeret kérsz és lisztet kapsz,de kenyér áron kérik a pénzt tőled."


Nem volt kötelességük elfogadni a lisztet, sem kenyeret kérni. Egyszerűen csak lusták voltak kapálni, hogy a saját gabonájukat arathassák, illetve lényegesen több lisztet kívántak fölzabálni, mint amennyit kitermelni tudtak. Az ilyen ember nem életképes, önmagát sem tudja fenntartani, remélem mielőbb kihal ez a fajta.

2013. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%
20:45: így van. Aztán meg van képük az államtól várni, hogy mentse meg őket. Senki sem kötelezte őket, hogy felvegyék a hitelt. Ha az ellenkező irányba ment volna véletlenül az árfolyam, most nem sírnának, röhögnének a markukba.
2013. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

5.válaszoló

Tegyük fel nincs annyi pénz forgalomban hogy mindenkinek jusson liszt.Akkor mi a helyzet?Akkor nyomunk még több pénzt de akinek van lisztre pénze lehet épp nem lesz már elég az infláció miatt.És lehet ez a többlet pénz kevesek zsebébe kerül ezért már még több ember nem lesz aki pénzért vehet lisztet.Tehát kenyér és liszt is van elég mindenkinek de nem kaphat mert kevés a forgalomban lévő pénz.

6.válaszoló

Nem azt kérték a devizahitelesek hogy támogatást kapjanak ezt az állam ajánlotta fel ahogy a rezsicsökkentést vagy más pénzügyi segélyt.A devizahitelesek nagy része igazságszolgáltatást kért az államtól a hatályos pénzügyi jogszabályok betartatására.Ugyanis akarva akaratlanul tévedésből a megkötött szerződések úgy alakultak hogy felmerült a jogsértés lehetősége.

2013. dec. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok devizahiteles, de amit itt a legtöbb kommentből kiérzek, meg máshol is hallok az utcán, az részemre egyet mond el:

Akik ennyire köpödnek a devizahiteleskre, azok féltékenyek. Azért nekem jó pár volt kollégám vett fel hitelt, és a kínok kínját állta ki érte. Még az anyja bugyiméretéről is papírt kértek.

És akik köpködnek azokat valószínűleg elutasították. Vagy egy nagyrészét.


Én életemben egyszer vettem fel hitelt 5 évre. Nekem kellett, hogy elinduljon a vállakozásom. Sajnos a dolgok nem úgy alakultak, nagyjából nullába raktam magam, és azért kerestem is mellette. De megfogadtam soha többet.


Most meg sokan azon kárörvendenk azon, hogy mások póruljártak.


Nem értem, az árvíz károsultakon is így nevettek, hiszen ők árterületre építkeztek, és tudták a kockázatot, és mégis mikor elviszi a házát, mindenki adakozik, és sajnálja őket. Ő rajtuk milyen alapon segít az állam? Hiszen ők is tisztában voltak mindennel.


Kicsit szánalmasak vagytok, persze szerintem.

2013. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"A fő érvük, hogy nem devizában kapták a pénzt, hanem forintban. Ha forintra volt szükségük, akkor miért nem azt vettek fel?"


Kedves tudatlan kérdező, akkor a forint hitel kamta 46% volt, a devizáé 24% szerintem marhára nem mindegy.


Amire pedig mondják, hogy nem devizában kapták, azaz, hogy a bankok azt elvileg az itteni fiókoknak svájci frankban folyósította azt, és azt az itteni bank átváltotta. Persze nem azonnal, előtte lekőtik és utána váltják majd át, ha évközben szükség lesz rá, és az MNB (Magyar Nemzeti Bank) kötik le.

Na most kiderült az MNB jelentésből, hogy 4-5 évig míg ment a hitelezés egy banknak volt 10 ezer sváci frankja, a többi forintott kötött le.

Vagyis a betétesek pénzét, ami forintban volt betéve, kiadták, mintha forintban, de közben rámondták, hogy svájci frankból lett átváltva.

Így, ahogy nőtt az árfolyam, nőtt a hitel is, hiszen az svájci frankban volt megadva.


Amúgy ha h_lye vagy kedves kérdező, és nem értesz valamit a google a barátod és elmagyarázza, hamár any_d nem tette meg.


Szerintem szívnak eleget ők, nem kell köpködni rájuk, van olyan ismerösöm, aki 3 gyerekkel éli ezt meg, és egyre nehezebben fizetnek ki mindent. Gondolom te szívesen látnád őket az utcán, mert anno szerettek volna egy otthont a gyerekeiknek, és nem volt rá annyi pénzük.

2013. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló. Talán ismerniük kellett volna a különbséget a deviza hitel (amikor devizát kapsz kézbe) és a deviza alapú hitel között (amikor pl. forintot kapsz kézbe)...


Az ügyfél a bankban a kölcsön folyósítására kötött szerződést, amit rendben meg is kapott, azt hogy ez milyen forrásól tette, lényegtelen.


Ha kenyeret veszel valahol, a pék sem fogja az orrodra kötni, hogy honnét vette a lisztjét...

2013. dec. 30. 23:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!