Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik a 2014-es választáson...

A Jobbik a 2014-es választáson milyen %-os eredményt érhet el listán? . és kb mennyi egyéni mandátumot szerezhet a 106-ból?

Figyelt kérdés
Realitás!!

2014. jan. 9. 00:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyéni nem lesz nekik (esetleg 1-2 a húzósabb területeken), listás pedig lesz egy 10%, max. 15%, ha összekapják magukat.


Most néztem át egyébként, hogy a Fidesz hogyan változtatta meg a választást és nagyon eltolódott a hangsúly az egyéni jelöltek felé az eddigi rendszerhez képest.


2011 előtt az arány 210-176 volt a listás javára, most meg már 106-93 az egyéni javára. Az egyéni mandátumok aránya tehát 45,6%-ról 53,3%-ra nőtt az új rendszerben, ami a Fidesznek nagyon kedvez.


A Jobbik tavaly meglepően jól teljesített, de egyéniben egy jelöltet sem sikerült a parlamentbe juttatniuk. Az MSZP-nek sikerült 2-t és egy független lett, a többi 173 pedig fideszes.


Szerintem idén hihetetlen Fidesz túlsúly lesz. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire megváltoztatták az egyéni és listás mandátumok számának arányát. A Jobbiknak nagyjából 10-15 mandátuma lesz a 199-ből.

2014. jan. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4-5% maximum
2014. jan. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egyéni helyük biztosan nem lesz, mert úgy van átírva a választótörvény :( de listán lehet vagy 8-10 mandátumuk, hacsak nem barmolják el azt az idáig felépített minimális bizalmat amit megszereztek a polgároktól.
2014. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyébként azért azt is nézd, hogy már csak 199 honatya lesz 2014-től. Szal a 8-10 nem is annyira kevés.
2014. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6-10%
2014. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Bizakodó vagyok,sajnos a közvélemény kutatásoknak nem lehet hinni a Jobbikot mindig alábecsülik szerintem nőtt a támogatottságuk 2010 óta, én merész leszek 20%-ot mondok :)
2014. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A listás 20% az új választási rendszerben 19 mandátum az összesen szerezhető 199 mandátumból...Ez kb. 10%-os eredmény
2014. jan. 9. 21:01
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a Jobbik mind a 6 választókerületet megnyerheti,ahogy Borsodban és Heves megyében is minden választókörletben győzelmi eséllyel indul.

Ahogy Fejér megyében is Sárbogárdon

Baranya megyében a vidéki területeken(Pécsen kívüli területeken - bár a Fidesz a cigány központ Pécsre tervezésével erőt adott a Pécsen működő Jobbiknak is). Azonkivül a Jobbik az előre hozott választási eredmények alapján Somogy, Zala és Pest megyében is megerősödött. Támogatottsága meghaladja a 20%-ot.

Viszont Budapest és agglomerátumában a Jobbik 5 és 10% között van. Ez őket országosan visszaveti 20-25%-ra.

Én 30-40 mandátumra tippelek. Tehát meglepetésre számítok. Lehet sokan kinevetnek, de ugyan ezt tették 2009-ben is mikor 3-4 mandátumot jósoltam a Jobbiknak az EP választásokon és azon a véleményen voltam, hogy a Jobbik eléri és az MSZP hasonlóan fog teljesíteni és a 80.000-es különbség nem nagy különbség.

2010-ben míg a botrányok(Müller Niki, péniszpumpa, meleg szóvivő) ki nem pattantak mondtam, hogy másodikok lesznek. Utána mondtam, hogy a balhékkal el bukták annak a lehetőségét. Úgy vélem, hogy most kb. akkora a Jobbik tábora, mint 2010-ben a sorozatos botrányok előtt. Viszont a baloldalt a folyamatos civakodásuk miatt nehezen tudom belőni, hogy hol van. Nehéz megmondani mekkora erőt tudnak szerezni ilyen stílussal. Szerintem inkább buktak, mint nyertek. Azt az erőt pedig a Fidesz szívta fel, illetve nem mennek el szavazni.

2014. jan. 10. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A Fidesz úgy tolta el a szavazóköröket illetve a szavazókörök olyan nagyok (75ezer), hogy a Jobbik örülhet, ha max 1-2-t összeszed, de ennek az esélye igen kicsi, én nullára gondolok. 2010-ben sem tudtak 1 db egyénit sem hozni.
2014. jan. 10. 13:39
 10/20 A kérdező kommentje:
Az EP választás merőben más, ott tényleg az ország érdekeit kell képviselni, persze, hogy jól szerepeltek. Ott én is rájuk szavaztam, az ogy-n már nem. Viszont utolsó, egyikünk sem reprezentatív minta. Viszont tény, hogy a jobbik a nagyobb városokban gyengusz, így szerintem mandátum szintjén..13%-nál nem jósolok többet.
2014. jan. 10. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!