Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fidesz Horty korszakot élesztő...

Fidesz Horty korszakot élesztő újjá? 600ezer Magyar zsidó állampolgár nincs. Tudjuk miért. Miért nem tartjuk tiszteletben áldozatok emlékét miért állítunk náci megszállásnak szobrot?

Figyelt kérdés
Miért nem tartjuk tiszteletben akár 70 év múltán is hogy Magyarország ‘egyik‘ legnagyobb tragédiája 2 világháborúban szenvedte el?Tényleg ennyire érzékelnek vagyunk?Magyarország a náci Németország Hitler szövetségesei voltak most 70 évvel később elfelejtik?Magyar allampolgàr akkor kicsoda az akinek mi mondjuk.Ez így gàz valami nem stimmel?

2014. jan. 24. 08:52
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%
Már, hogy éleszthetné újra Horthy korszakot? Eleve az államforma sem talál, az aktuális törvényekről nem is beszélve. Nem tudom, honnan jön ez a baromság az embereknek.
2014. jan. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Akár mèg az is lehet ne ezzel az erővel...Először szerintem feszegetik a határokat...Ha látják hogy lehet megteszik vagyis ha van igény rá....de szerintem vannak határok amiket nem kéne átlépni....ennyire nagy magyarok ne legyünk már...
2014. jan. 24. 09:06
 3/44 anonim ***** válasza:
65%

Újabb zsidótörvények vannak elökészítve vagy miről beszélsz?


Igen,tényleg egy szégyenfolt ez a magyar történelmen,nem szabad elfelejteni de felesleges olyanokon bánkódni egyfolytában amit dédapáink tettek ergo nekünk közünk nincs hozzá.A múlton túl kell lépni.

2014. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 acelsziv ***** válasza:
46%

A kérdésed ostobaságra épül és tele van ferdítéssel.

Jártál már Horty sírjánál? Van ott egy koszorú. Tudod mi a felirat a szalagon? " A hálás zsidók" Mert Horty végig szabotálta a deportálásokat. Szak miután leváltották indultak meg azok a vonatok. És a hatszázezer pedig szintén nem igaz. Nem voltak annyian. Még mi is jóval kevesebbről tanultunk.

És ahhoz, hogy azt a rendszert visszahozzál kellene egy valódi vezető. Nem egy skizofrén törpe.

2014. jan. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Apák bűnei van hogy fiai szívják...van ilyen...történelmi döntéseik is ilyenek...nyilván most nem lehetne erről beszélni ha nem ez döntöttek volna így...
2014. jan. 24. 09:16
 6/44 A kérdező kommentje:
Értelmetlen számokról beszélni 1 ember élet is elég! ..lásd Szita Bence ..
2014. jan. 24. 09:19
 7/44 A kérdező kommentje:
Igen de Horty alatt több zsidòtörvenyt hoztak....azt se felejtsd el!
2014. jan. 24. 09:23
 8/44 anonim ***** válasza:

Német megszállás után indultak meg a deportálások.

Vajon mennyi ember menekül meg, ha fellázadunk a németek ellen és kitartóan küzdünk a kommunisták ellen is?

Vajon mennyi áldozata lett volna a német megszállásnak, ha Károlyihoz hasonlóan egyszerűen csak átad minden hatalmat a megszállóknak?

2014. jan. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim válasza:
59%

"Apák bűnei van hogy fiai szívják"

Igen sajnos mi szívjuk. Elárulom Neked kedves kérdező, hogy nem éltem amikor elhurcolták a zsidókat az országból. Sőt a szüleim is a 2. világháború után 10 évvel születtek. A nagyszüleim pedig segítettek egy a falujukban élő zsidó családot. Mégis mi a f***ért lennék én felelős a holokausztért, annak ellenére, hogy mindennel ezt sulykolják?


"Tényleg ennyire érzékelnek vagyunk?"

Büntetik a holokauszttagadást; minden évben vagy 30-szor megemlékeznek a holokausztról, most épp holokauszt emlékév van, szóval most minden hétre jutni fog egy megemlékezés; Magyarország több ízben bocsánatot kért nemzetközi szinten a zsidók elhurcolásáért; a zsidó szervezetek állami pénzekből támogatják; sorra épülnek az emlékhelyek. Ezek után nem tudom miért vizionálod a Horty-korszak újjáélesztését.

2014. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:

Hallottál már a Vichy kormányról? Az mivel volt jobb, hogy a francia felelősök egyszerűen magára hagyták a népet és utolsó napokban átadták a hatalmat ...

Mennyi embert mentettek meg ezzel? Mennyi embert is deportáltak Franciaországból? ( ja, hogy a Franciaországból tudtak menekülni az emberek (spanyol, angol, svájc, tengeri úton), nem úgy mint a körbe zárt Kelet-Európából)

2014. jan. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!