Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fidesz Horty korszakot élesztő...

Fidesz Horty korszakot élesztő újjá? 600ezer Magyar zsidó állampolgár nincs. Tudjuk miért. Miért nem tartjuk tiszteletben áldozatok emlékét miért állítunk náci megszállásnak szobrot?

Figyelt kérdés
Miért nem tartjuk tiszteletben akár 70 év múltán is hogy Magyarország ‘egyik‘ legnagyobb tragédiája 2 világháborúban szenvedte el?Tényleg ennyire érzékelnek vagyunk?Magyarország a náci Németország Hitler szövetségesei voltak most 70 évvel később elfelejtik?Magyar allampolgàr akkor kicsoda az akinek mi mondjuk.Ez így gàz valami nem stimmel?

2014. jan. 24. 08:52
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
51%
Komolyan nem értem, szegény FIDESZ mindent megtesz, hogy bebizonyítsa, hogy nemcsak nincs problémája a zsidósággal, de ki is áll mellettük, ha arról van szó(Eddig minden alkalommal megtette).
2014. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
2014. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
6%

4-es csak mosdatja Horthyt, meghamisítva a történteket!

A németek csak a sikertelen kiugrási kísérlet után szállták meg az országot. Addig csak kis számú katonaság volt jelen.

Addigra már a vidéki zsidóságot régen elvitték a koncentrációs táborokba.

A pesti zsidókat is csak azért mentette meg, mert az angolok figyelmeztették, ha nem teszi, háborús bűnösnek fogják tekinteni.

A sírjára azt a koszorút akárki tehette, de hogy nem a zsidók, az biztos.

Abban igazad van, hogy sokban utánozza Orbán a Horthy időket.

Akkor volt kötelező az iskolákban a hittan. Vagy akkor is a kisebbséget alkotó arisztokrataák, földbirtokosok, nagytőkések éltek jó. A középosztály tűrhetően, de az uradalmi cselédek, földnélküli parasztok, munkások nem.

2014. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim válasza:

Még valami:

"Ez így gàz valami nem stimmel?"

Szerintem nem csak nekem tűnt fel, de magával a szövegeddel sem stimmel valami. Érteni lehet a lényeget persze, ha az ember felületesen futja át, de ennek ellenére tele van helytelen mondatokkal. Mintha megírtad volna (például) angol nyelven és ráküldtél volna egy google fordítót. Most vagy külföldiként akarsz itt provokálni, vagy nem tanultál meg normálisan magyarul írni a nyelvtan órákon. Akár így, akár úgy ezek alapján nincs jogod hozzá, hogy vádaskodj és felelőssé tegyél sok millió magyar embert egy 70 évvel ezelőtt történt dolog miatt.

2014. jan. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
2014. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
76%
Magyarország a legnagyobb tragédiáját 1920 június 4.-én szenvedte el. nekünk nem a holokauszt a legnagyobb tragédiánk. amúgy olyan fogalmazási hibák vannak az írásodban hogy biztos valami izraeli provokátor vagy a google fordítóról.
2014. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Izraeli provokatator fordítoval?Én nem lenni madzsar.Szeretni Magyarországot és provokálni oktalan emberkéket.Dehogy magyar vagyok nemesebb fajtából!Érdekelt miért nem szeretik a zsidókat magyarországon sokan.Jelen esetben a új náci megszállásrá emlékező szoborterv érdekel.Vajon tényleg nem sèrtő mondjuk a zsidóságrá nézve ez a szoborterv?Mint ismeretes magyarok szövetségesei voltak a nacionál a második világháborúban.Akkor vajon nem bűnösök akik elárulták nemzettàrsaikat?Én úgy olvastam áldozatok akiket deportáltak magyarországról nàci németek segítség nélkül nem tudták volna ennyi embert megôlni ehhez kellett a magyar emberek nagy számú segítsége.Ezt valamelyik náci vezető nyilatkozta azt hiszem.Tehát akkor mire emlékezik a mű és nem kegyeletsértő?
2014. jan. 24. 21:39
 18/44 anonim ***** válasza:

13-as nem vagyok a 4-es de azért válaszolok. Az angolok mindenfajta diplomáciai kapcsolatot megszüntettek Magyarországgal, mikor Horthy Hitler mellé állt nyíltan. A vidéki zsidóságot ha valahová vitték, az a pesti gettó volt. Pl. Németországból is menekültek zsidók Magyarországra, a gonosz Horthy karmai közé. Ráadásul mindent megtett, hogy a nyilasokat lehetőleg a hatalom közelébe se engedje, be is tiltotta őket.

Sőt, elárulom, hogy a földnélküli parasztok, a cselédek, és a munkások mindenhol rosszul éltek, ha te komolyan gondolod, hogy ez a Horthy rendszer sajátossága, akkor arra nem tudok mit mondani. És elárulom, később a kommunizmusban sem éltek jobban. És nem, a kommunizmusban sem. Az pedig, hogy mi kötelező és mi nem, az mindegy, én sem szerettem sok tantárgyat amit tanulnom kellett, nagy részét mindez idáig fel sem kellett használjam, de nem vinnyogok miatta. Azért lássuk be, az általad felsorolt hasonlóságok elég soványkák.

2014. jan. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
Ne ítélkezz!
2014. jan. 25. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
Hágában már megtették ezt ...
2014. jan. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!