Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Liberálisok, melyik pártra...

Liberálisok, melyik pártra fogtok szavazni, és miért?

Figyelt kérdés

Nem igazán követem a politikát, de alapvetően liberálisnak tartom magam, és szeretnék körültekintően dönteni. Sajnos a médiában megjelenő híreknek nem nagyon lehet hinni, ezért kérdezlek titeket, akiknek hasonló elképzeléseik vannak.

Utánanéztem az MLP-nek, és amit írtak a saját oldalukon (pl a környezetvédelemről és az emberi jogokról) az nagyjából tetszett, de nem tudom, hogy nem-e keveredtek bele valami korrupciós, vagy más ügyekbe.

Azt sem tudom, hogy milyen alternatívák vannak még rajtuk kívül.

Ami nekem fontos, az a már említett környezetvédelem és az emberi jogok, de érdekelne az, hogy mit terveznének a gazdasággal kapcsolatban, a munkahelyekkel és a munkanélküliséggel, az adókkal és az egészségüggyel. (Azt hiszem ezt felesleges kifejteni.)

Valamint nagyon fontos kérdés a katonaság. Nagyon remélem, hogy azt nem akarják visszahozni. (Bár egy szabad elvű párttól elég furcsa lenne, de szeretnék meggyőződni róla, hogy nem.)

Tehát mit ajánlanátok, mire érdemes szavazni.



2014. febr. 8. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak bírálni, de általánosságban az a véleményem, hogy a liberalizmus egy utópisztikus elképzelés, amely rengeteg torzuláson esett át azóta, amióta először megfogalmazták és jelen formájában megvalósíthatatlan, elavult elképzelésnek tartom, de ha ebben hiszel, ezt támogatod, ám legyen, még egyszer mondom, ezt nem sértésnek szántam.

Őszintén szólva nem látok értelmes alternatívát, amire szavazhatnál (olyan pártra, politikai csoportra gondolok, amelynek reális esélye lenne bejutni a parlamentbe), mert jelenleg egyik nagy párt sem mondható liberálisnak, szóval ha nem szavazol a nagy pártokra, akkor szinte mindegy, hogy kire szavazol, viszont arra kérlek, hogy ha semmiképp se szavazz a nagy pártokra akkor, ha nem értesz egyet teljesen a programjukkal, elképzeléseikkel, mert akkor legalább kárt nem okozol.

2014. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Liberálisként az LMP és a 4K! között választhatsz. Az LMP zöld, a 4K! meg nem, de cserébe legalizálná a füvet. Az én véleményem az, hogy az LMP töketlen, nem képviselik magukat elég határozottan, viszont nagyobb esélyük van bejutni a parlamentbe (tehát ha egyáltalán összegyűjtik a szükséges kopogtatócédulákat, a 4K!-ra leadott szavazat nagyobb eséllyel veszik el). Itt tudsz utánaolvasni a 4K! programjának: [link]

Ja, és tudtommal egyik sem keveredett semmi komolyabb botrányba eddig, és a sorkatonaságot sem akarják visszahozni.

2014. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


akár milyen párt szimpatikus, vagy akármilyen ideológiát követsz a 2014-es választásokon csak egy dolgot fogsz eldönteni, maradjon-e ez a maffia rezsim, vagy bontsuk le, és építsük újjá a jogállamot


aki az összefogásra szavaz, az a jogállamra szavaz, és nemet mond a maffiára


aki nem az összefogásra szavaz, vagy nem szavaz, az orbánt tartja hatalmon


end of story

2014. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tökéletesen mindegy, milyen kormány volt hatalmon az elmúlt nyolc évben is, a magyar továbbra is fokozatosan szorult vissza a saját hazájában. Mostanra pedig eljutottunk oda, hogy nem mondhatja már meg a véleményét azokról, akik nap mint nap megkeserítik az életét - már csak a kocsmák borgőzében, névtelen fórumokra írogatva lehet néha-néha az asztalra csapni, hogy elegünk van abból, hogy a vérünket szívják közvetlen pióca szinten és magasabb, kiválasztotti szinten egyaránt, mert ha kiállunk az ország elé ezzel, jön a Mazsihisz-közlemény, és holnap már talán nem tudunk kenyeret adni gyermekeinknek.
2014. febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Első válaszoló, igen tudom, hogy ez utopisztikus lenne, és már eltorzult, de a mai világban mi nem?

Csak arra gondoltam, hogy minél közelebb kéne kerülnünk ahhoz a bizonyos utópiához, és akkor (ha minden jól alakul), egyszer talán elérhetjük.

Persze jelenleg nem sok esélyt látok benne én sem.

A fű legalizálása egy érdekes kérdés.

Turisztikailag biztos nagy fellendülést hozna, és lehet, hogy a bűnözési ráta is csökkenne.

Az LMP és az MLP ugye jól tudom, hogy nem ugyan az?

2014. febr. 8. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs igazi alternatíva, aki mellett teljes mellszélességgel kiállnék.


De az LMP legalább az eddigi elvei mellett kiállt és a politikai hangvétele is szimpatikus annak ellenére, hogy ők is túlságosan paternalisták és a zöld energiapolitika meg a munkaerőpiaci (meg egyéb) kvótarendszereknek sem vagyok túlzottan a híve.

Következetesen képviselik, azt amit képviselnek és átlátható kormányzatért eddigi megnyilvánulások alapján leginkább őt álltak ki.


Liberálisként csak annyit mondok, ha valakire akarsz szavazni, akkor szerintem rájuk a legérdemesebb.

2014. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Èn kedvelem fletot.......„Psychopathia potestatis. A hatalom pszichopatája. Nem őrült, nem tébolyodott, pszichopata, – talán úgy mondhatnám, rosszabb annál. A norvég szakfolyóirat úgy írja le az egyedet, mint olyast, aki az örökletes tulajdonságokon túl hamar oly kora gyermekkori negatívumok közé került – sufniban nevelkedett, nyomoronc-alkohol közegben kerülte-járta iskoláit, állandó kisebbségi komplexusban versengett lemaradásában, s nem válogató eszközökkel akart bosszút állni külső-belső elégtelenségeiért, gyakorta (ez is izgalmas adat!) házassági és hazugsági trükkökkel akará kiegyenlíteni eredendő versenyképtelenségét. (…) S ami perdöntőnek tetszik a szakleírásban, azt állítják, ez a belső kiegyenlítetlenség alapvetően »az önazonosság-hiány, identitáshiány fájdalmas, lappangó, állandó bizonyítást erőltető agresszív cselekedetekben nyilatkozik meg
2014. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az LMP-re, de nem jó szívvel, mert nekem nagyon baloldaliak. Az is lehet, hogy el sem megyek, mert ha minden jól megy egy év múlva el tudok költözni külföldre.
2014. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hvg.hu/velemeny/20140207_En_sem_szeretem_a_szocikat
2014. febr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy zsidó kisfiú kérdezi a rabbit:


- Mondd, rabbi, mi az a demokrácia?

- A demokrácia az, kisfiam, amikor mi elvesszük a gójok pénzét.

A kisfiú elgondolkodva kérdi:

- És a gójok nem haragszanak ezért?

- Dehogynem, és ezt nevezzük antiszemitizmusnak.

2014. febr. 11. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!