Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik valaha hatalomra...

A Jobbik valaha hatalomra kerülhet-e? Ha igen, mikor legkorábban? Realitás?

Figyelt kérdés

2014. febr. 11. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Úgy elég nehéz lesz hatalomra kerülniük, ha továbbra sem csinálnak semmit.
2014. febr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

Őszintén szólva nem tudom, hogy mit tehetne egy 2/3-os többséggel rendelkező kormány ellenében, vagy bármilyen más téren ilyen a média által gerjesztett ellenszélben.


Egyébként leghamarabb realitása a következő választáson lehet, a mostanit nem fogja megnyerni, az szinte biztos, de könnyedén átveheti a legnagyobb ellenzéki párt szerepét az MSZP-től, ez lehet a legreálisabb céljuk.

2014. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
Soha.Most be se fognak kerülni.A rasszista dumát már csak a leghülyébbek veszik be.
2014. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
bekerüni, tuti bekerülnek...viszont szerintem demokratikus keretek közt soha nem fognak választást nyerni
2014. febr. 11. 22:05
 5/18 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem soha, mert csak az erőszakot szítják, normális megoldásokat semmiben nem látnak.


Egyébként ez a "túlzott bűnözés" kérdés majd egyre jobban felkapottabb lesz. Majd jön egy párt, ami jobban kezeli ezt a kérdés és majd talán egyszer az lesz a nyerő, de nem a Jobbik az biztos.


A Jobbik nem küzdeni akar a bűnözés stb ellen, hanem mindent elpusztítani, eltörölni, mert csak ezt tudja. + tollat a csendőrök fejére, mert ez számít!!!!

2014. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Az előttem lévő írja jól!
2014. febr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem. Szerintem soha, mert hiába érdekli a "témájuk" az embereket nem az eszükről híres embereket vonzzák magukhoz.

Engem is ez zavar és ezért nem szavazok rájuk, nincs kedvem a kocsmában ülő munkanélküli nagy hazafiakhoz!!!

2014. febr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Őszintén szólva nem tudom, hogy mit tehetne egy 2/3-os többséggel rendelkező kormány ellenében, vagy bármilyen más téren ilyen a média által gerjesztett ellenszélben."


Látom, nem vagy nagy szakértője a propaganda témának. Először is azt kell leszögezni, hogy a negatív reklám is reklám. A Jobbik akkor erősödött meg igazán, amikor hetente vagy 3-szor benne voltak a híradókban azokkal a húzásaikkal, amikkel borsot törtek az uralkodó politikai elit orra alá. A közvélemény afféle magyar Robin Hood-ként tekintett rájuk.


Az ideológiájuk tökéletesen megfelel a magyar társadalom nagy részének. Társadalmilag nemzeti-konzervatívok, gazdaságilag baloldaliak. Ez ma egy átlagos magyar ember.

A probléma a részletekkel van, mégpedig az EU-ellenességgel, az arab barátsággal, Horthy-kultusszal, multik kiűzésével, kakastollas csendőrökkel, stb.

Arról sem igazán hallok, hogy nagyon izgatná őket a lakosság anyagi helyzete, pedig ez is egy jó kampányalap lenne.


A legnagyobb baj mégis az, hogy valóban semmit nem csinálnak. Nézd meg ezt az új pártot, a Haza Nem Eladót. Nagyjából ők olyanok, mint a Jobbik, csak teljesen amatőrök, a Jobbik pedig már idén 8 éve van komolyan jelen a magyar politikában. Ennek az amatőr csapatnak mégis sikerült egy több ezres tüntetést összehoznia Budapesten, pedig szinte senki nem ismeri őket Magyarországon. Egyesek szerint több, mint 10 ezren is voltak.


Na most a Jobbik mire lenne képes, ha összekapná magát és folyamatosan nyomulna? Szerintem simán nyerhetnének. De mivel évente kétszer vannak bent komolyabban a híradóban, ezért nem juthatnak sehova.

2014. febr. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, valóban nem vagyok nagy propaganda szakértő, viszont az ellenszél alatt nem is negatív reklámot értek feltétlenül, hanem egyáltalán lehetőséget sem kapnak a médiaszereplésre, vagy meg sem említik őket sehol, olyan mértékben biztosan nem, mint a másik két nagy párt és ha véletlenül meghívják őket egy-egy műsorba például, akkor is csak az cigánygyűlölő, zsidógyűlölő zsákot próbálják rájuk húzni, legyen bármi is az alap téma, amiért meghívták őket.


Abban viszont teljesen igazad van, hogy lehetnének sokkal aktívabbak is, nem csak így kampány idején, viszont arra is gondolni kell, hogy a legtöbb ember a politikával csak így a választások közeledtével foglalkozik és nyilván nem áll akkora keret a párt rendelkezésére, hogy abból egy egész cikluson át aktívan tudjanak szerepelni, nyomulni.


A legnagyobb probléma az a Jobbikkal, hogy sokan félnek tőlük, nem mernek velük közösséget vállalni, legyen az tagság, vagy csak egy-egy rendezvényükön való megjelenés és ezt a környezetemben is tapasztalom.


A lakosság anyagi helyzetével nem lehet sokat kezdeni, a béreket csak úgy nem lehet szabályozni; jelenleg úgy tudnának ezen változtatni, hogy csökkentik a munkanélküliek számát, mást nem feltétlenül lehet tenni, mert pl. arra, hogy Marika néni a kisboltban eladóként mennyi fizetést kap, arra nem sok befolyásuk van, maximum azon tudnak változtatni, hogy mennyit is tarthat meg belőle, amiről viszont már lehet olvasni.

2014. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Fidesz 2/3 mellet az egyetlen magyarországi párt ami megerősödött. Ilyen szerzett és erős még nem volt a Jobbik. És ezt egyedül tudta csak felmutatni. Mszp szétesett, ahogyan az LMP is. Mondhatjuk az egyetlen ellenzéki párt ami valóban egy párton belüli magabiztos, célratörő, rendezettséget tud felmutatni, nem úgy mint az "összefogás" akik hetente összevesznek. Nagy meglepetést fog nyújtani a Jobbik, még ha nem is nyernek.
2014. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!