Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen intézkedéseket kell...

Milyen intézkedéseket kell hoznia egy pártnak, hogy tetszen neked és miből valósítaná meg?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szándékos adócsaló cégek azonnali bezárása, elkövető 10 év börtön, nem pár milliós büntetést, 10 év!


Minden forrás a munkahelyteremtés feltételeinek megteremtésére fordítani, létrehozását és működtetését drasztikusan egyszerűsíteni és költségeit lecsökkenteni - ha van munkahely, akkor jut minden másra is majd a befolyó adóból.


Az állami munkahelyek fokozatos leépítése


Szabad piac és verseny teljes körű támogatása amilyen eszközzel csak lehetséges -> nemzeti trafikok megszüntetése, régi rendszer visszahozása -> több adó folyik be, mert nem a fekete ukrán cigit veszik az emberek.


Így hirtelen ennyi. Ezeket fokozatosan kell csinálni, és szépen jut mindenre -> több fehér cigi eladásból több adóbevétel, több munkahelyből több adóbevétel, állam kivezetése -> kevesebb kiadás, és így tovább...

2014. márc. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy egy általam szívesen látott párt biztosan nem kerülne be a Parlamentbe. Miért? Mert őszinteséggel nem lehet kampányolni, hisz ha valaki a csillagokat is leígéri az égről, jobban húz oda az ember szíve, még ha nincs is semmi realitása.


Szóval, hogy mi tetszene:

-realizmus, őszinte kommunikáció, még ha nem is szép az igazság.

-demokratikus normák betartása, ne kelljen a politikai hovatartozása miatt (sem) féltenie valakinek az állását

-EU-n belül képzelje el a jövőt (nem tökéletes az EU, de szerintem ez a kisebbik rossz), ugyanakkor védje a nemzeti érdekeket

-alapvetően a jövőre tervezne, és nem csak választási ciklusokban gondolkodna. Bővebben: oktatás reformja (színvonal növelése), nyugdíjreform, gyermekvállalás inspirálása. Ez utóbbira olyat pl el tudnék képzelni, hogy _dolgozó_ gyerekek után járna + nyugdíj, illetve egyáltalán, anyák munkába történő visszatérésének jobb támogatása.

-munkahelyteremtés, mai igényeknek nem megfelelő képzettséggel rendelkezők valódi oktatása. Persze az ebben való részvételt ösztönözni is kéne.

-segítené a kis- és középvállalkozásokat, csökkentené a terhüket (mind anyagi, mind adminisztrációs szempontból)

-egészségügyet gatyába rázná. Nevetséges, hogy hónapokat kell fontos vizsgálatokra várni...

-gazdasági jellegű bűncselekményeket erélyesebben üldözné, függetlenül attól, hogy melyik haver érdekeltségét sértik. Akit valahogy rajta kaptak, azon kőkeményen behajtani amit csak tudnak, hiába ajándékozza/íratja át élettárs nevére a tulajdont - legyen elrettentő ereje a dolognak.

-közpénzek felhasználását hatékonyan ellenőrizné


Miből valósítaná meg?

Például az agyatlan látványberuházások megvalósítását felfüggesztené. Nyilván, ha valami teszemazt 80% kész (mármint _tényleg_ kész), akkor már értelme lenne befejezni, de sok esetben nem ez a helyzet.

Ahogy látom, nem az a fő gond, hogy kevés a pénz, hanem hogy azt is nagyon rosszul használják fel, illetve sok pénz kerül baráti cégekhez. Ha ezt sikerülne ellenőrizni, több maradna bent a rendszerben, és lehetne fontosabb dolgokra is elkölteni.

2014. márc. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez egész jó.


Én a kezdő magyar vállalkozásokat támogatnám, hogy ne legyenek ellehetetlenítve a kismillió adó miatt. Kevesebbet kéne fizetniük, viszont többen lennének és kialakulna a verseny.

2014. márc. 1. 01:02
 4/10 A kérdező kommentje:

Mind a kettő jó, csak miközben telefonról írtam, addig lassú voltam.xD


És hülye vagyok, nem magamról akartam beszélni, hanem a "képzeletbeli pártról".

2014. márc. 1. 01:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Én például azt szeretném, hogy ne a nyomorult adózó dolgozókon verjék el sokadszor a port. Többek között azt képzelem, hogy a NAV meg a rendőrség közösen megállít minden 20 milliónál értékesebb autót az autópályán, megkérdezi, hogy ugyan koma, hogy hívnak és mennyi adót fizetsz, és egy ennyire egyszerű kérdés és következtetés után minden második folytathatná az útját gyalog. Autó megy telepre. Csak pár hétig kellene csinálni, minden másképp működne itt. De ez csak egy álom, persze. De egy ilyen pártnak hinnék.
2014. márc. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyeneket:

[link]

2014. márc. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szükség lenne áfacsökkentésre.

A közbeszerezési eljárásoknál, egy kis protekcionizmusra, hogy valami hazai ipar jellegű is épüljön fel.

Szerintetek nyugaton, hogy csinálják?Például Németországban közbeszerezései eljárásoknál pontosan olyan követelményeket állítanak fel, amelyet csak egy német cég terméke tud teljesíteni.

De, több országban is így csinálják, csak nem reklámozzák.

Ezzel segítik a hazai ipart.


Egyéb téren, kezdeném az ország tisztításával.A cigány népesség 85 százalékát kitelepíteném az országból.

2014. márc. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Repülőjegyekkel támogatnám a cigányok azon részét akik nem dolgoznak / nem tanulnak, mindezt az dolgozó magyaroktól szedett adókból. Aztán visszaküldeném őket Indiába és a határ átlépése után elvenném a magyar állampolgárságukat és törvénybe iktatnám, hogy soha nem léphetik át a magyar határt különben főbe lehet őket lőni.

Lényegében nem tudom még, hogy ezek után hova is szeretném állíttatni az aranyszobrokat, melyet a dolgozó magyarok saját pénzükből dobnának össze, talán Miskolcon az Avas lefertőtelítése és ledózeroltatása után. Nem vagyok náci, csak utálom a cigányok 90%át.

2014. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én pontjaim ezek lennének: (amúgy egyetértek a fentebbi hozzászólóval, hogy igazi, hasznos programmal nem lehet választást nyerni)

- Magyar vállalkozók/vállalkozások támogatása, no nem effektive pénzzel, hanem átlátható és kiszámitható gazdasági és adó környezet megteremtésével. Ne mutyiból lehessen csak megélni, ne az legyen, hogy mindent megoldunk "okosba", hanem minden szabály, mindenkire ugyanúgy vonatkozzon. Több olyan cégre lenne szükség, mint a Prezi, a ustream, NNG vagy a logmein, és sajnos ezek a cégek is mind itt hagyták az országot, mert USA-ban könnyebb a vállalkozók helyzete.

- Oktatás fejlesztése, a millió lengyel vagy egyéb igen szakos bölcsész helyett gyakorlatias, piacképes tudást kell a tanulóknak átadni.

- Nincs ingyen pénz: a közmunkaprogram fejlesztése, hogy ne csak munkanélküliség kozmetikázására legyen használva, hanem valódi hasznot termeljen: iskola és közterület felújitások, köztisztaság fejlesztése, kertészeti munkák, stb. Ezt én úgy gondolom el, hogy ne modernkori rabszolgaság legyen, hanem legalább a minimál órabért kapják meg a munkások, ha nincs pénz havi 100ezret fizetni, azok dolgozzanak részmunkaidőben

- Megújuló energiák támogatása, na nem "sötétzöld" módon, hanem ésszel, fokozatosan, fenntarthatóan, úgy, hogy az energiaárak ne ugorjanak meg számottevően: pl. háztartási napelemek és napkollektorok ÁFA kedvezménye, esetleg állami támogatása, panelprogramban felújitott házakra napkollektorok és napelemek kötelezővé tétele.

- Egészséges életmód népszerűsitése, olcsóbb lenne, mint a betegek kezelése

- Egészségügy és oktatás áfejlesztése, fenntarthatóvá tétele, mert gyakorlatilag ez az egész ország háttere

- Kevesebb populizmust és demagógiát. Hagyjuk meg az örök élet és ingyen sör szintű igéreteket a kétfarkú kutyáknak...


Nagyjából ennyi

2014. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, a Prezit és a LogMeIn-t én is ismerem, utóbbiban egy ismerősöm dolgozik. Prezi például Kaliforniában van bejegyezve, különben itt szétszivatták volna a kismillió adóval.


Én is informatikusnak, programozónak tanulok, szerintem is a humán tudományok helyett a természettudományokra kell jobban ráfeküdni. Nem hiába a híres magyar tudósok mind matematikusok és természettudósok voltak. Például Japán a válság idején az oktatásba és innovációba nyomta a pénzt, aztán meg se érezték.

2014. márc. 1. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!