Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért menjek el szavazni ha...

Miért menjek el szavazni ha semmit nem értek a politikához? Az én 1db szavazatom semmit nem ér ugye?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, tehát idén szavazhatnék elsőnek életemben! De semmit nem értek a politikához! Most látok 1-2 arcot a plakátokon, akit eddig még soha!

Megkérdeztem pár rokonom akiknek a politika, és a hírek követése minden napos.

Azt mondják igenis menjek el szavazni és szavazzak a Fideszre. Megkérdezem, dehát ők most vannak, és az utóbbi fél évben csináltak olyat aminek látom az eredményét(utat csinálnak ahol járok minden nap).

Azt mondják nem baj, de ha eddig Ők voltak most nem fognak annyira lopdosni, mert ha bekerül egy Jobbik, vagy MSZP azok meg szedik magukat rendesen, mert kell a lóvé a nyaralóra!

Másik rokonok:" A jobbikra kell szavaznod! Megszünteti a roma bűnözést! Ha megválasztják őket, itt tuti a romáknak annyi lesz! Itt akkor koncentrációs táborok lesznek!" Európai Unióban 2014 ben biztos lesznek koncentrációs táborok... Biztosan...

De ez nekem miért lenne jó?


És azt mondják hogy "na kire szavazol? Első szavazásod várod már?"

És mondom, hogy nem megyek, nem 1 szavazon fog múlni! És azt mondták, hogy "De menj el, kötelező! Megbüntetnek!

Megbüntetnek??? Mégis kicsoda? Milyen alapon? Hogy nem szavaztam? Mert Állampolgári kötelesség azt mondták!


De sehol nem hallom, hogy "Aki nem megy el szavazni annak 60 ezres bírságot kell fizetnie!"

Ugye csak vicceltek velem?


Szóval a kérdésem, teljesen felesleges szavaznom ugye? Még sosem volt olyan a történelemben, hogy 1 szavazaton múltott az emberek élete ugye?

Meg ha semmit nem értek a politikához akkor megint minek?

Ja és a legtöbb ember azt mondta teljesen mindegy ki van kormányon! Akkor is rossz lesz! Egyik kutya másik eb!



2014. márc. 26. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Azért menj el szavazni, még ha nem is értesz a politikához, hogy a Fidesz és az MSZP soha többé ne kerülhessen kormányra.
2014. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
A te egy darab szavazatod tényleg nem ér semmit. De ha mondjuk 300 000 szavazó gondolkodik ugyanígy, akkor azért 300 000 szavazat már nem elég jelentősnek mondható.
2014. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kovpet ***** válasza:
100%
Mindenkinek csak egy szavazata van...
2014. márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:
100%
De a szavazás nem kötelező. A te döntésed, hogy szavazol-e és ha igen, akkor kire.
2014. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A problémát ott látom, hogy eddig nem foglalkoztál a politikával, és most az utolsó 2 héten beszopsz valami kampányszöveget és arra szavazol...

Ez sokkal nagyobb gond, mint hogy ér-e bármit is a szavazatod. Amúgy pont 1 szavazatot ér, azt viszont nem látom miért olyan hatalmas probléma elmenni szavazni 4 évente 1-2x.

2014. márc. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk akinek van más programja az minek fecsérelje rá az időt?

Nem kötelező és nem is büntet meg érte senki ha nem mész el, ha jól tudom annyi van mindössze ha túl kevés a szavazó akkor megismétlik vagy ilyesmi.

Én se járok szavazni mert konkrétan nem érdekel.

2014. márc. 27. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Azért menj el szavazni, mert te is itt élsz, a te életedet is befolyásolja, hogy ki van kormányon, a te érdeked, hogy szavazz. Nem lehet úgy hozzáállni, hogy mindegy, ki van kormányon, mindegy, hogy én is szavazok-e vagy sem. A te szavazatodon is múlik, nem csak egy jelentéktelen porszem vagy, hanem egy magyar állampolgár. Nem, nem kell büntetést fizetni, nem kötelesség a szavazás, csak jog, de ha már van lehetőség, érdemes kihasználni. Én nem fogom megmondani, hogy kire szavazz, az ismerőseiddel nem értek egyet, de neked kell döntened. Semmiből nem áll az egész, amíg fő a vasárnapi húsleves, leszaladsz, ikszelsz, kész. Megteheted azt is, hogy üresen dobod be a lapot (bár ezt nem ajánlom, mert utólag bejelölhetnek a számlálók bármit, amiért elég kenőpénzt kapnak), vagy mindenhova teszel egy X-et, így érvénytelen lesz a szavazat, de azt megmutatod vele, hogy érdekel a sorsod, érdekel a demokrácia, csak nem a mostani szereplőkkel. Jobb, mint el sem menni.
2014. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szavazni nem azért kell menni, mert jogod van hozzá, hanem mert tisztában vagy azzal, hogy melyik politikai erő tudja (és akarja) a lehető legjobban kormányozni az országot. Ugyanakkor nem elmenni nagy felelőtlenség, bármily keveset is ér a te szavazatod. Minden népnek olyan kormánya van amilyet megérdemel. Ez nem csak a félreinformáltságra és butaságra értendő, de a tétlenségre is. Erkölcsi kötelessége mindenkinek tisztában lennie legalább minimális szinten az országot irányítani akaró emberek céljaival.
2014. márc. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Sajnállak,hogy Jobbikos rokonaid vannak,jó buta egy család lehet.
2014. júl. 9. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!