Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Értelmiségiek önök kire...

Értelmiségiek önök kire fognak szavazni?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom akik legalább egy befejezett egyetemi vagy főiskolai diplomával rendelkeznek és ha gondolják akkor kiegészíthetik egy magyarázattal is, mivel úgy is egy anonim oldalon vagyunk.

2014. márc. 31. 08:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Jobbikra. Mert olvastam a programjukat (a többiekét is, már akinek van). A másik ok, hogy a másik 2 nagyobb erő már megmutatta, hogyan kormányoz, és szerintem változásra van szükség.
2014. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
33%

Fideszes vagyok, de nem tesz nekik jót, ha lazát kapnak, szal egyértelműen arra a pártra, aki meg tudja őket szorongatni.

A baloldal végleg elvérzett így értelemszerűen a Jobbik.

Másik indokom, h épp itt az ideje, h megmutassák, h mit tudnak!

2014. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
41%

Már megbocsáss barátom (első), de az általad mondottak nem érvek, hanem egy érzelmi állapot megfogalmazása. Pontosan tudhatod, hogy a programok nem a gondolkodó ember számára készültek. Ma nem olyan a közeg, hogy azoknak kelljen írni, azok maguktól is tudják, mi a helyzet. A program mindössze propaganda, hiszen ma a választás az érzelmekről és nem az értelemről szól. Ezt mutatja második mondatod. Tipikus érzelmi gondolkodásmód, a többi rossz, tehát az enyém jó. Nem tehát. Ilyen következtetés nincs, ez a "vak tyúk is talál szemet" szemlélet. Talál, de erre nem mernék alapozni.


A szavazás eredeti értelmezése szerint ma nem lehet szavazni. Aki ezt hiszi, maximum áltatja magát, de feltehetően inkább nem érti. Ma a szavazás arról szól, fel akarunk-e építeni egy hatalmi intézményrendszert, vagy sem. Annak ugyanis az a legfőbb tulajdonsága, hogy önműködő. Nem kell hozzá Fidesz, vagy más hataloméhes párt, aki belekerül, ott majd rájön, hogy milyen kényelmes az neki. És használni fogja.

Ma még visszabontható, ma még ezt ígérik néhányan. Csak reménykedni lehet, hogy valóban, mert biztosíték nincs rá. A Jobbik biztosan nem akarja visszabontani, hiszen rendpárti. Az ő rendjük nagyon komoly hatalmat igényel, különben csak mese habbal (amúgy is, mert olyan "rend" még sehol a világon soha nem működött, csak a félelem rendje - mint az 1950-es évek elején).


Gazdaságot kellene építeni, mert kilábalás csak munkából, értékek teremtésével lehetséges. Eredményes munkához együttműködés kell, ellenségképzéssel csak harcolni lehet. Mint a békeharcosok. Lehet persze a "rendre", a "biztos befutóra" is szavazni. Ez egyet jelent a jövő ellen szavazással. Nem kell nekem ezt elhinni. Elegendő lesz megtapasztalni. Kibújni alóla - bizonyos korlátozással - csak azok tudnak, akiknek megvan hozzá a kellő tőkéjük. A többi meg nyomorodik tovább.

2014. márc. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
16%
Fideszre, amit jól is teszek, alternatíva hiányában.
2014. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Imre Pál ***** válasza:
76%

Írja már le mindenki hogy hány éves, és milyen diplomája van.

Érdekelne.

2014. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
55%

Kedves hármas!


Lehet itt elmélkedni arról, hogy van-e értelme szavazni, vagy arról is, hogy mire is jó egy program, vagy mire nem, de ezzel nem változik semmi.


Az értelmiségi lét nem abból áll, hogy fenn csücsülünk az elefántcsont tornyunk tetején és elmélkednünk, filozofálgatunk és objektívan, érzelmektől mentesen élünk, gondolkodunk, mert ezzel a viselkedéssel elmulasztjuk teljesíteni azt a kötelességünket, amely értelmiségi létünkből, életünkből következik: az átlag emberek segítését, alkalmanként vezetését, támogatását, mert ez lenne a legfőbb feladatunk, nem pedig az, hogy az átlagember felé emelve magunkat pöffeszkedjünk és bíráljuk azokat, akik nem rendelkeznek akkora ismeretekkel, vagy olyan látásmóddal, mint mi és többet támaszkodnak az érzelmeikre, megérzéseikre.


"Gazdaságot kellene építeni, mert kilábalás csak munkából, értékek teremtésével lehetséges." Ezért az elmúlt 24 évben egyetlen kormányzat sem tett semmit, sőt csak rontott a helyzeten, mert a munkanélküliség csak nőttön nő, a hazai gazdaság pedig csak pusztul ezzel párhuzamosan.

Éppen ezért fogok a Jobbikra szavazni, mert úgy vélem és úgy is ÉRZEM, hogy képes lenne az általuk felállított kormány megoldani az ország problémáit.

Én is csak egy ember vagyok, akinek vannak érzelmei és alkalmanként engedem, hogy beleszóljanak a döntéseimbe és ha szerinted ez elítélendő, akkor csak sajnálni tudlak.

2014. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%

"Éppen ezért fogok a Jobbikra szavazni, mert úgy vélem és úgy is ÉRZEM, hogy képes lenne az általuk felállított kormány megoldani az ország problémáit. "


Uramisten.....

Engem is érdekelnek, hogy pl. az ilyeneknek miféle végzettségük van. Persze leírni bármit leírhat valaki az interneten, anonimitásba burkolódzva.

2014. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%
Én nem válaszolhatok a kérdésre (baráti körömből én vagyok az egyetlen nem-diplomás), a többiek (műszaki és műszaki + gazdasági diploma) között van Fidesz, Jobbik és LMP szavazó is.
2014. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Fideszre mert szeretnék munkanélküli és hajléktalan lenni 4 éven belül.
2014. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 lindmayer ***** válasza:
70%

hát az az igazság, hogy nekem nincsen semmiféle diplomám, de

különbséget kell tenni értelmiségi ember és értelmes ember között, hisz néha(sajnos egyre gyakrabban) találkozok olyan emberrel, aki diplomát szerzet, valamilyen büfészakon, és még csodálkozik, hogy csak a mekiben tud elhelyezkedni, de persze ott is osztja az észt, meg felsőbbrendűnek képzeli magát

2014. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!