Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Baloldali logika? Miért...

Baloldali logika? Miért akarna nyerni választásnál?

Figyelt kérdés

Annyira hiteltelen ez a baloldali összefogás, hogy még a vaknak is leesik, hogy mennyire bolondság az egész.


Gondolkozzunk egy kicsit!


Van 3 nagyhatalom:

Fidesz

Jobbik

Összefogás / Kormányváltás vagy aminek hívják magukat.


Ahogy leírtam "elméletileg" (gyakorlatilag senki se tudja, mint 2002-ben), így van az erőviszony.


Ha egy csoda folytán egy huss és pöcc varázslattal mégis a baloldal kerülne élre, a következő történne:


- MSZP DK E14 PM mind különválna (utóbbi talán még egyben marad, nem tudom)


A nagyhatalmak úgy röhögnének Mesterházin mint még soha senkin mert talán egyetlen törvényt se tud elfogadtatni, mivel esetlegesen még a "baloldali" társaik (pl. Gyurcsány) nem ért mondjuk egyet a külföldi választókkal.


Eleve nincs is tovább.. pont ezért, mert hiába egyeznének meg valamin az MSZP akkor is mást csinálna.


Van akinek ez logikus és evidens hogy ezek után a baloldalra (legalábbis az összefogásra) szavaz?


Én Jobbikos vagyok, mielött azt hinnétek hogy LMP-s, de szerintem Shiffernek egy minimálisan de be kéne jutnia a Parlamentbe.


Néha mond okosságokat.


Egyébként meg ha megnézitek a következő programok vannak:

Jobbik - láthatjátok ti is, értelmes kidolgozás

MSZP - néphuszítás jajj minden rossz! - mintha nem lett volna esélyük annó változtatni.

Fidesz - Magyarország miniszterelnöke??? Ez a program igen.


2014. ápr. 3. 11:11
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Először is nincs három "nagyhatalom", mert a Jobbik nem az, a választások után a 7-8%-nyi mandátumarányával meg végképp nem lesz Harmadik Erő:) .


Másodszor a kérdésed nettó feltételezés és marhaságokat vesz kész ténynek. Ez egy érvelési hiba, ismerkedj meg vele itt: [link]

2014. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok senki mellé állni de az ellenzék ilyen helyzetben csak ígérni tud.

A kormánynak meg felesleges bármit ígérnie, ők azt üzenik ha tetszett az elmúlt 4 évi politika, szavazzanak rájuk.


Néha nem értem az embereket mindenki a programokon rugózik csak azért ha valaki kormányra kerül utána lehessen azt mondani hogy nah ez is hazudott megint...

Azért sztem felesleges programot hirdetni hogy választást nyerjen vele és utána azt csináljon amit akar.

2014. ápr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még ha nem is válnának szét, akkor is, a Fidesz+Jobbik+LMP ellenzékkel egyetlen kanyi törvényt sem fognak tudni hozni.
2014. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én csak azt mondom, hogyha esetlegesen a baloldal nyerne, stagnálnánk, vagy visszakerülnénk egy újabb recesszióba.


Semmi döntéshozó hatalmuk nem lesz.

2014. ápr. 3. 11:29
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

"Azért sztem felesleges programot hirdetni hogy választást nyerjen vele és utána azt csináljon amit akar."


Azért viszont érdemes lenne, hogy lehessen miért rá szavazni, ne pedig valami ellen, mert a fidesz szavazók most csak a baloldal ellen szavaznak. Továbbá érdemes lenne azért, hogy el tudd dönteni, hogy mennyire volt sikeres a kormányzás. Nem tudom felfogni ezt a "legalább őszintén teszik tönkre a hazámat" attitűdöt.

2014. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!