Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Képes volna Vona Gábor visszaf...

Képes volna Vona Gábor visszafogni a tabuk által kiváltott társadalmi aggressziót?

Figyelt kérdés

Nagyon koherensnek, igaznak és őszintének tartom Vona megnyilvánulásait, és én távolról sem látok benne bármi olyan rasszizmust, ami ellen ma olyan népszerű tiltakozni a Jobbikban - és amiért gyalázatosnak ítélik aki egyáltalán szimpatizál velük. A mögötte (és ellene) álló társadalmi rétegek viszont, látom, hogy mértéktelenül hajlamosak félreérteni kritikus tabutémák előkerülését saját érzelmeiknek megfelelően (zsidók félni akarnak, nácik erőszakot stb.).

E kockázat miatt nem szavazok a jobbikra, s mert felmerül bennem a kérdés, hogy a Vonán kívüli, sokkal kevésbé koherens jobbikosok és önlegitimálásra spekuláló szimpatizánsok nyomása, elvárásai és eltérő szándékai mennyire tudnák befolyásolni Vonát és belevinni hogy alkalmasint elvesse a sulykot - egy kormányalakítás esetén... ?

Legtöbb kétség nélkül jobbikellenes úgy tapasztalom Vonát azonosítja, sőt prototipusaként kezeli a náci/fasisztoid magyaroknak. Valójában nem is ismerek olyat, aki még ilyen éles különbséget látna konkrétan Vona, és az általános jobbikosok "elterjedt" mentalitása között... (legtöbb ismerősöm erősen ignorálja/elzárkózik a Jobbiktól, és ebben a társadalmi visszhangban azért el is tudom fogadni...)

De feltételezem hogy van még odakint valaki, aki kritikusan értékeli Vona megnyilvánulásait, és hasonlóan elismeri azokat (vagy csak látja ennek a lehetőségét). Én azt gondolom, a társadalom nem alkalmas/nincs felkészülve ezekre a témákra. Szerintetek meg lehetne mégis normálisan oldani ezeket a szőnyeg alatti problémákat? Mert szerintem szükség az valóban, nagyon van rá, de vajon melyik kockázatosabb: a jelen állapot, vagy a közvetlen kezelési kísérlet?

Az is írhat, aki szerint téves a szimpátiám, és Vonában valóban felfedezhetőek nácisztikus elemek, de elég jól kell érvelnie mellette mert én ezt tartom teljesen banálisnak. Úgy érzem elég erős empátiával sikerült odafigyelnem Vonára, és nagyon korrektnek találom a gondolatait... (más ezt meg sem közelíti a parlamentben)

(Nem mintha nem tudnám kritizálni, de az nem kapcsolatos a semmilyen nácizmussal...)



2014. ápr. 5. 23:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerinted a nácik így néznek ki?


[link]

2014. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
bla bla bla úgyse olvasa végig senki....
2014. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
A média torzít, kiforgatják a Jobbik szavait, rasszizmusra terelik.
2014. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nem tudom miért ne nézhetnének így ki... nem a fekete bakancstól lesz náci valaki, és szerintem még csak nem is a gondolataitól (sok mindent képes elképzelni az ember) hanem (úgy képzelem) valamilyen sértettség-érzéstől. valami ilyen pedig mindenkiben van, esetleg tudatalatt, esetleg elégikusan, tehát ne rendezzük már le sztereotípiákkal az egészet...
2014. ápr. 5. 23:30
 5/16 anonim ***** válasza:
8%
Ahha, szóval mindenki náci, aki megsértődik valamiért.
2014. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tetro ***** válasza:
0%

23.18

persze, hogy nem így néztek ki a nácik. így az szdsz nézett ki.

mondjuk ez azért már inkább a nácikra hajaz:

[link]

2014. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Mondok neked valamit, kedves kérdező.


Egy igazi náci soha nem adja fel az elveit, a végsőkig kitart mellettük, a Jobbik tagjai pedig egyszer hol ezt, utána pedig hol azt gondolják, ami éppen megfelel a környezetüknek.

Abszolúte nem rendelkeznek semmiféle tartással, kötöttséggel és nem ragaszkodnak a becsületükhöz, ami pedig mindenképpen kell a nácisághoz.


A következtetés az, hogy a Jobbik nem náci.

2014. ápr. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
olvassátok már el amit írtam légyszi, mondom nem a jobbikról kérdezek hanem konkrétan Vonáról, mint gondolkodó emberi lény
2014. ápr. 6. 00:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Hmm. Eddig egy hozzásóló sem adott választ a fő kérdező kérdésére.
2014. ápr. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért hiszi azt az összes Jobbikos aktivista, hogy az emberek a cigányellenességük miatt idegenkednek pártjuktól, mikor a valóságban az EU ellenességük, és a balos gazdaságpolitikájuk riasztja el a legtöbb embert?
2014. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!