Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok a döntésemhez?...

Mit szóltok a döntésemhez? (Már szavaztam, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is. )

Figyelt kérdés

Fél évvel ezelőttig mindig a Fideszre szavaztam, és úgy érzem, a 2010-es ciklus első 2 éve egész jól is ment, aztán jött a sok adó, meg a számomra érthetetlen törvények, amik hoztak ugyan pár milliárdot, de az embereket jobban megszivatták. Aztán az egyházak rendszerét is teljesen szétbarmolták, a fizetésemelésből pedig a mi szféránk kimaradt. Úgy érzem, hogy átvertek, pedig segítettem a kampányokban is. Ma már a gyárban meg raktárakban dolgozó ismerőseim is többet keresnek, kapnak Erzsébet utalványt, meg mindenféle támogatást, minket meg le se szrnak. Szerintem a 2000 és 2008 közötti időszak volt a legjobb Mo-on, és bár nem voltam oda sosem az MSZP-ért, nem tagadom, hogy Medgyessy kormányzása idején éltem a legjobban. A fizetések emelkedtek, a környékünkön sorra nyíltak a bankok, plázák, bevásárlóközpontok, és akkor át ugrott az életszínvonalunk, mint addig sosem. AZtán jött a válság meg Gyurcsány, és szép lassan rommá tört az ország. Bajnai ciklusa végén, és a 2010-es Fidesz ciklus elején úgy éreztem, végre megint elindult valami. Aztán eljött a választás napja, és rájöttem, hogy diplomásként 560 forintos órabéréet dolgozom, és egyre csak lecsúszok. A Kormányváltás szerintem elég széttagolt és szervezetlen, ahol pedig Gyurcsány ott van, abból sok jó nem származik, így ők kilőve. Pár hónapja hallottam egy barátomtól a JESZ-ről, és nagyon megtetszett, hogy egy ideológiától mentes, a biztos megélhetést előtérbe helyző párt, új emberekkel, modern gondolkodással, így az országos listán rájuk tettem az X-et. Kis párt, tudom, de velük tudtam azonosulni leginkább (az LMP-t sem tartom rossznak, csak ott is sok volt az ide-oda igazolás). Helyi szinten viszont nem sok esélye van a JESZ-nek mifelénk, masszív Fideszes település vagyunk. A helyi jelöltek közül viszont a Jobbik-é volt számomra szimpatikus, és olyan dolgokat ígért programjában, amik a közvetlen környezetemre, életemre pozitív hatással lennének, ha megvalósulnának. Nem vallom magam szélsőjobboldalinak, inkább jobb-liberális vagyok, és nagyon sok dologgal nem értek egyet a Jobbik ideológiájával kapcsolatban, de még mindig inkább ők, mint a Fidesz, akik csak az ellenzéket ócsárolták, konkrét programról, célokról kevés szó esett. Mikor elkezdtek béreket emelni Orbánék, elhatároztam, hogy bizonytalanságom ellenére kitartok mellettük, ha nekem is emelnek, ha nem, akkor viszont a Jobbikra teszem az x-et. Így is lett, mert még ígéretet is csak pletyka szinten hallottam. Nálam a Fidesz eljátszotta a bizalmat, és nem hiszem, hogy a közeljövőben rájuk fogok szavazni, (kivétel az önkormányzati választásokon, mert a helyi fideszesek tényleg sokat tesznek a városért, és a tagok közül többen sokat segítettek nekem és a közvetlen környezetemnek akkor is, amikor még függetlenek vagy más párthoz tartozóak voltak).


Azt mondják, nem jó a megosztott szavazat, de a JESZ a legszimpatikusabb párt számomra, helyi szintem pedig a Jobbik jelöltje az, aki a legszimpatikusabb, és a legjobb programja van.


Tehát:

Országos lista: JESZ

Egyéni lista: Jobbik


Várom a véleményeket!



2014. ápr. 6. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
elvesztegetett szavazatokat adtál le
2014. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ezt senki sem fogja elolvasni
2014. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
A véleményem az, hogy inkább adtad volna nekem oda a szavazatod, én meg szavaztam volna a fideszre.
2014. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a JESZ-re felesleges volt szavaznod. Országos listán is a jobbikra kellett volna!
2014. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
A Jobbikot megértem, de a JESZ-re felesleges volt.
2014. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom így is a Fideszre szavaztál,nem?
2014. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Országoson is a Jobbikra kellett volna szavazni.
2014. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem pont így szavaztam volna, de a te nézőpontodból, ahogy elmagyaráztad, teljesen ésszerűnek tűnik.
2014. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
6-os! NEM a Fideszre szavaztam. Szerintem a JESZ-es szavazat olyan szempontból nem volt elvesztegetett, hogy azzal sem a Fideszt támogattam. A Jobbik biztos bejut a parlamentbe, ezért támogattam őket, de én a JESZ-nek is megadom az esélyt. A Fidesz is volt kispárt valamikor.
2014. ápr. 6. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!