Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Zsidó származású emberek...

Zsidó származású emberek véleményére lennék kíváncsi. Milyen érzéseket táplálnak Magyarország a hazájuk, hazánk iránt?

Figyelt kérdés

Előre meg szeretném írni, semmilyen előítélettel nem rendelkezem a zsidósággal, zsidó származású honfitársainkkal kapcsolatban. Mégis, mivel sokat beszélnek róluk, kíváncsi vagyok, az itthoni zsidó származású emberek véleményére.

Milyen a hazakép, és mit éreznek a politikával kapcsolatban, kifejezi az érzéseiket az, amit a média róluk közöl?

A mai magyar zsidóság hangulatvilágát Radnóti Miklós: Nem tudhatom című verse vagy Kertész Ákos sokat vitatott, Amerikai Népszavában megjelent cikke határozza meg inkább?



2012. nov. 17. 13:29
1 2
 1/16 FxZ ***** válasza:
100%

"A két identitás párhuzamosan létezhet egymás mellett és nem zárják ki egymást. A zsidóság egy jelentős része ma már csak származásként éli meg ezt a több mint háromezer éves gazdag identitást és mi célul tűztük ki, hogy ez ne csak így legyen. Ma zsidónak lenni nem jelenti azt, hogy le kellene mondani a magyarságról, arról az ezeréves kultúráról, amelyet a magyar zsidók Pannóniában alkottak."


Ez az összefoglaló 2009-ben jelent meg a zsido.com-on, és összefoglalója Köves Slómó rabbi egy tévéinterjúban elhangzott gondolatainak.


Persze nagyon sokféle zsidó identitás van, sokéle zsidó képviseleti szervezet, és kívülről nézve nem könnyű eldönteni, hogy akkor ki "zsidóbb" és ki képviseli jobban a többi zsidót; vagyis kitől érdemes idézetet választani.


én azt javaslom, hogy olvasgasd egy picit a judapest.org korábbi cikkeit; ők ugyanis láthatóan sokat dolgoztak a blogjukkal, keresni viszont nyilván nem kerestek vele, tehát mindenképpen hitelesebbnek tűnnek, mint pl. a Mazsihisz vezetői. És persze "mai fiatalok" írták, könnyebb hozzá kapcsolódni.

2012. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Én alapvetően azt tapasztalom, hogy a magyar egy hihetetlenül befogadó nemzet. Egész történelme során befogadta a különböző nemzeteket, de még a vallásbéke is először Magyarországon jelent meg. A honfoglaláskori sírok is többféle kultúra és népcsoport keveredéséről tanúskodnak. Honfoglaló őseinkkel zsidók is érkeztek a Kárpát medencébe. Tehát valójában közös kultúráról beszélünk.

Én úgy gondolom, hogy ezt a régi kultúrát, együttélést ők is érzik, és ez a mostani hangulatkeltés a magyar zsidóság világától teljesen idegen lehet. Ahogy a magyar néplélektől is idegen bármiféle kirekesztés.

A valódi magyar zsidóság néplelkét én sokkal inkább képzelem Radnóti sorai mögött.

Annyira szép ez a vers, hogy megéri idéznem:


"Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel

egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,

tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,

s tudom, hogy mit jelenthet egy nyári alkonyon

a házfalakról csorgó, vöröslő fájdalom.

Ki gépen száll fölébe, annak térkép e táj,

s nem tudja, hol lakott itt Vörösmarty Mihály,

annak mit rejt e térkép? gyárat s vad laktanyát,

de nékem szöcskét, ökröt, tornyot, szelíd tanyát,

az gyárat lát a látcsőn és szántóföldeket,

míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,

erdőt, füttyös gyümölcsöst, szöllőt és sírokat,

a sírok közt anyókát, ki halkan sírogat,

s mi föntről pusztitandó vasút, vagy gyárüzem,

az bakterház s a bakter előtte áll s üzen,

piros zászló kezében, körötte sok gyerek,

s a gyárak udvarában komondor hempereg;

és ott a park, a régi szerelmek lábnyoma,

a csókok íze számban hol méz, hol áfonya,

s az iskolába menvén, a járda peremén,

hogy ne feleljek aznap, egy kőre léptem én,

ím itt e kő, de föntről e kő se látható,

nincs műszer, mellyel mindez jól megmutatható.


Hisz bűnösök vagyunk mi, akár a többi nép,

s tudjuk miben vétkeztünk, mikor, hol és mikép,

de élnek dolgozók itt, költők is bűntelen,

és csecsszopók, akikben megnő az értelem,

világít bennük, őrzik, sötét pincékbe bújva,

míg jelt nem ír hazánkra újból a béke ujja,

s fojtott szavunkra majdan friss szóval ők felelnek.


Nagy szárnyadat borítsd ránk virrasztó éji felleg."

(Radnóti Miklós: Nem tudhatom)


http://www.youtube.com/watch?v=UmKfNQd7zLM

2012. nov. 17. 16:04
 3/16 anonim ***** válasza:
ezek szerint, finoman fogalmazva is le vagy(unk) fosva.
2012. nov. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Igazad van, Radnóti fejezi ki a legjobban. De ha nagyon figyelmesen olvasod Kertész Ákos cikkét, elõbb-utóbb rájössz, hogy az is ugyanezt mondja.

Nem a magyaRA, hanem a magyarokÉRT haragudott. És sztem ezt le is vették, akik azután nekiestek, pont azért estek neki, mha esetleg felébreszti a magyarokat, azzal rontja a megési politikusok biznicét.

Most nem akarok jobbikozni, mert ugye egyik volt alelnökükrõl már kiderült, hogy zsidó, ki tudja, még hányukról derül ki? Végül is, Vona civil foglalkozása a honlapja szerint "termékmenedzser", vagyis amolyan kereskedõféle ... XXXXXXXXDD

2012. nov. 18. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Ma Magyarország közép-Kelet Európa leg antiszemitább országa! Ezt jellemzi, hogy a kormány nem tesz semmit az érvényes bírósági ítéletnek melyben a gárdát teljesen fel kellene számolni! Abszolút nem támogatja a zsidóságot mint vallást!
2012. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Pro Patria ***** válasza:
57%

13:03

Még jó, hogy itt van Európa legnagyobb zsinagógája, Holokauszt emlékközpont (a Fidesz által létrehozva), Terror Háza Múzeum (szintén), holokauszt emléknap (megint csak), Raoul Wallenberg emlékév...


Van, akiknek semmi sem elég, csak ha a csapból is ők folynak. És vannak, akiknek oly alacsony az ingerküszöbük, ha valaki ennek okán "csak néma volt netán s csak lelkesedni rest", azonnal kiérdemli az antiszemita bélyeget...

2012. nov. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

"Ma Magyarország közép-Kelet Európa leg antiszemitább országa!"


Biztos ezért él Magyarországon Európa második legnagyobb számú zsidó közössége.


Borzasztó antiszemita ország, ahol több zsidó ül a parlamentben, mint a Knesszetben, ahol pl. Bajnai- kormányban zsidó a miniszterelnök (Bajnai), a pénzügyminiszter (Oszkó), a "belügyminiszter" (Draskovics), honvédelmi miniszter (Szekeres), tárca nélküli miniszter (Kiss), oktatási miniszter (Hiller) stb.

Mutatóba egy-két magyar.

2012. nov. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

"Igazad van, Radnóti fejezi ki a legjobban. De ha nagyon figyelmesen olvasod Kertész Ákos cikkét, elõbb-utóbb rájössz, hogy az is ugyanezt mondja.

Nem a magyaRA, hanem a magyarokÉRT haragudott. És sztem ezt le is vették, akik azután nekiestek, pont azért estek neki, mha esetleg felébreszti a magyarokat, azzal rontja a megési politikusok biznicét."


Kertész Ákos inkább a saját brancsáért aggódott.

Különbség, hogy míg Radnóti, Ady, József Attila többes szám első személyben beszélt a magyarságról (pl.: "NEKÜNK Mohács kell"), addig Kertész a magyarokról többes szám harmadik személyben beszél. Nem írja, hogy mi magyarok, hanem azt: ők, a magyarok, a magyar ilyen-olyan-amolyan. Kívülállóként ír és nem vállal közösséget.


Pont az ő brancsa agymosásának eredménye a mai állapot, szóval nekik kéne inkább önkritikát gyakorolni.

Homo kádáricussá, hedonista konzumidiótává nem önmagától válik egy nép, hanem szorgos átnevelés hatására.

Ebben viszont ő is sáros.

2012. nov. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ma Magyarország közép-Kelet Európa leg antiszemitább országa!"


Ez elég valószínűtlen, mivel ha mi lennék azok, akkor nem a Jobbiknak kellene kormányoznia legalább 2/3-al? Ha jól emlékszem 2010-ben kb 12%-ot szereztek a 100-ból.


[link]

[link]


Itt még hasonló sem volt.

2012. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pro Patria ***** válasza:
35%

Én egyébként szomorúnak tartom, hogy többen is vannak itt zsidó származásúak, mégsem írnak ide választ.

Pedig a nevüket egyébként sem vállalják, le vannak rejtve, szóval akár írhatnának is véleményt...

2012. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!