Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Fideszesek nagy része tud...

A Fideszesek nagy része tud egyáltalán a Jobbikról?

Figyelt kérdés
Nézegetem már egy ideje a fidesz fb-jén a kommenteket, és feltűnt, hogy aki a fidesz ellen beszél, vagy éppen szembesíti őket a tényekkel, azt le "baloldalazzák" és komunistázzák. Mintha nem is tudnának a Jobbikról. Nem nézek tv-t, már sok éve, de tényleg ennyire elferdítették, vagy eltitkolták, hogy van más is? Nem csak a két rossz.

2014. ápr. 12. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Tud.

Sok pártolt már a Fidesztől a Jobbikhoz.


Meg pártolna is, de a Fidesz próbál nemzeties, kicsit radikális lenni, csak nem megy neki.

2014. ápr. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Hogyne tudnának. Sokban éppen nekik kedvez a Fidesz egyes intézkedéseivel.

De a Jobbik semmivel sem jobb, mint a Fidesz.

2014. ápr. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Ezt barátom úgy hívják, hogy duplagondol. A kifejezés az 1984 nevű könyvből származik (olvasd el, ha még nem történt meg), és azt jelenti, hogy tényszerűen tudatában vannak egy dolognak, de mégis kizárják a tudatukból, és magukévá tesznek egy vele ellentétes meggyőződést. Ez az elmeállapot jellemző a Fidesz teljes szavazótáborára. Pont mint az 1984-es Nagy Testvér támogatóira.
2014. ápr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%

"Ez az elmeállapot jellemző a Fidesz teljes szavazótáborára."


Ismered azt a több, mint két millió embert személy szerint, vagy valóban úgy gondolod, hogy ők nem ugyanolyan sokfélék minden szempontból, mint azok, akik valamelyik másik pártra adták a szavazatukat?


Az általánosítás és az ítélkezés vajon bölcsességből fakad, vagy egóból?

2014. ápr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik fideszes tud a Jobbikról, az már nem fideszes, hanem jobbikos :)
2014. ápr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Én Fideszes vagyok, és ha nem lenne Fidesz, és ha nem lenne a Jobbik körül egy igen erősen feltételezetten rasszista vonal, közeg, tábor, akkor rájuk szavaznék, így nem!
2014. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Ozmium42 ***** válasza:

A duplagondol valóban létezik, de nem pont úgy működik, ahogy előttem leírták. Az eddigi két párttal jól működött ez, most az a csavar, hogy minden pártfanatikus szerint az harmadik párt a másik párttal azonos. Jobbikosok szerint Fidesz=MSZP (+baloldali pártok), a fideszesek szerint a Jobbikot az MSZP hozta létre, hogy jobbról előzze a Fideszt, az MSZP-sek szerint párttól függetlenül mindenki náció, aki nem ért velük egyet, és Vona Orbán köpenyéből bújt ki.


A világnézeti/identitás inkonzisztencia érdekes elhanyagoló hárítása ez.

2014. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ozmium42 ***** válasza:
*náció helyett náci
2014. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mielőtt választó korú lettem volna, fideszes voltam én is, itthoni erős ráhatásra (jobboldali újságok, tv műsorok kicsi korom óta...). Aztán elgondolkoztam, mivel is értek én egyet. Jobbikos lettem. Cserébe anyám és az anyai nagyim kommunistázni. Szóval ennyit a birka fidesz-hívőkről.
2014. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%

"Mielőtt választó korú lettem volna, fideszes voltam én is, itthoni erős ráhatásra (jobboldali újságok, tv műsorok kicsi korom óta...). Aztán elgondolkoztam, mivel is értek én egyet. Jobbikos lettem. Cserébe anyám és az anyai nagyim kommunistázni. Szóval ennyit a birka fidesz-hívőkről."


Először is szerintem ne általánosíts, nem minden Fidesz hívő birka, ezt csak sok Jobbikos (nem mindegyik, mert nem általánosítok) gondolja azt, hogy aki Jobbikos az hazafi, mindenki más, aki nem szavazna rájuk, hülye, nem hazafi stb...!


A másik meg az, hogy oké Jobbikos vagy, és a dolgok mögé is néztél? Mert én is csipázom a Jobbikot, de a párt mögött, mellett ott az ismerettségben sok a rasszizmus! Ezektől elhatárolódott a párt? Az egyik közeli szélsőséges honlap, miért hirdeti a Jobbikot? Miért nem mondják, hogy nekünk ilyen lap ne hirdessen? Miért nem ítéltél el Pörzsét, aki kimondta, hogy nem szereti a zsidókat? Persze ezeket mindig burkoltan teszik, hogy ne lehessen szóvá tenni, de azért odakacsingatnak a rasszista szavazóknak is, mert a Jobbik táborában bár nem mindenki, de sok a rasszista, a cigány és a zsidógyűlölet tartja őket össze!


Ha ez nem lenne, lehet a Jobbikra szavaznék.

2014. ápr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!