Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik csőlátású párt?...

A Jobbik csőlátású párt? Komoly válaszokat várok!

Figyelt kérdés

Leginkább a fajgyűlölet érdekel, hogy hogyan gondolkodnak erről. Nem a cigányokra gondolok, mert arról nekem is megvan a saját véleményem, hanem az egyéb külföldiekről. Bárki, a szomszdos országokból, de délebbről is, afrikaiak, zsidók.


Azt az álláspontot, én is teljes mértékben támogatom, hogy védjük a magyar értékeket, támogassuk azokat. Én is a magyar termékeket részesítem előnyben, mert tényleg nagyon sok jó minőségű termékünk van, főleg élelmiszeripari. A magyar kultúrát szintén szeretem, hisz magyar vagyok. És itt jön a kérdésem, amire igazából kiváncsi vagyok.


A Jobbik mit gondol, a többi nemzet kultúrájáról? Én sem támogatom a multikulturalizmust, mármint hogy bejöjjön ide mindenki, a magyar kultúra pedig elvesszen, és mások nyerjenek helyet, mert az sose lesz a miénk. Viszont én szeretek például afrikai zenét is hallgatni, illetve van egy zsidó zeneszerző, akinek szintén szeretem a munkáit. De ez csak egy dolog. Vannak jó dolgok külföldön is, valamiben pedig valaki jobb, mint mi, és csak azért nem veszem meg a magyart, mert magyar, ha az rosszabb. Tehát ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem veszek mindenkit egy kalap alá, hogy "rosszak", illetve valamilyen szinten nyitott is vagyok a világra, tehát elismerem, ha valami jó. Itt most abba ne menjünk bele ki milyen ember, mert a magyar termék előállítója is lehet egy bunkó, a francia kézműves meg kedves, illetve fordítva.


Tehát, ha elmennék egy Jobbik gyűlésre, és elmmondanám ezt, hogy reagálnának?



2014. ápr. 16. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

A Jobbik gyűlésen nem nagyon érdekelné őket az ilyesmi.


Mit gondolsz?Azt hiszed a Jobbikosok közül mind nemzeti rocot hallgat meg hasonlókat?Elég nagyot tévedsz.

2014. ápr. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, épp azért kérdezem. Egyébként fentebb a zenét emeltem ki pont, de nem csak arra gondolok, hanem bármire.
2014. ápr. 16. 13:30
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

A Jobbik igazából mindig olyan látású párt, ami éppen hasznos.


Ha a közönség utálja a cigányokat, akkor ők is utálják őket, ha csak a gonosz cigányokat utálják, akkor a Jobbik is csak a gonosz cigányokat utálja, ha pedig a közönségnek nincs baja a cigányokkal, akkor hirtelen a Jobbiknak sincs baja velük, hiszen ők csak a bűnözőkkel akarnak elbánni.


Ez a Jobbik.

2014. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem csölátásu, csak igyekszik begyüjteni maga köré a csölátásuakat.
2014. ápr. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit gondolnak, azt igazából csak ők tudják.Én azt mondom, konzervatívak.És némiképp korlátoltak.Néhány ötletük jó.Például, hogy védjük meg a magyar földet, próbáljuk újra beindítani az iparainkat.De ezt csak fokozatosan lehet megvalósítani.Nem szükséges teljesen kiebrudalni a multikat és egyéb külföldi segítséget,de meg kellene oldani, hogy képesek legyünk nagyobb mértékben a sajátunkra támaszkodni mindenféle módon.Több lenne a munkahely is így.
2014. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

A Jobbikon belül is vannak kasztok. Pl egy Kárpátiát hallgató, ősrockos-ősmagyar egyértelmű, hogy a Jobbikot fogja támogatni. Itt vagyok én, akkor pl gyűlöl mindenféle rockot és általában reggie-t, latint meg rapp-et hallgatok. Hidd el, hogy a Jobbik nem ítéli el ezeket, hát mit érdekli őket, hogy mondjuk mit hallgatunk?

Az a baj, hogy mindenki a Jobbikot a rasszistákhoz, meg az igénytelen nagy magyarok rockerekhez hasonlítják. Dettó ez olyan, mint pl az Mszp szavazótáborának nagyrésze nyugdíjas, illetve a fidesznek a cigányok. Ettől függetlenül mindegyik párt támogatói között vannak értelmes emberek.

2014. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem az, de nagyon jó hogy mindennap 'nácifasisztarasszistaantiszemita' kártyával dobálják öket.Mert kimondanak bizonyos dolgokat...

Jaj ne jön a TEK mert mostmár vettek gondolatolvasót és ha valaki csak rosszat gondol a tudjukkikröl meg orbánról jönnek és visznek a sittre.Szentisten már itt van a helikopter a házam felett.

2014. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=p85e1v4y198


Nem párt-beli, de Farage álláspontja megegyezik a Jobbikéval. Ők is a szuverén nemzetek Európáját akarják létrehozni, amely azt jelenti, hogy minden nemzet megtartja saját jegyeit, kultúráját, s nem veszti el önállóságát, miközben együttműködik a többivel. Ami azt illeti szerintem pont ez az a nézőpont, amely homlokegyenest a fajgyűlölet ellentéte.


Egy ország tényleg van amit néhány képviselőjük ki nem állhat (pl. Novák Előd), ez pedig Izrael. Szerintem néhányan közülük túlzottan Izrael- és zsidófóbiásak, azonban pl. Vona Gábor gyakran találkozik rabbikkal, nem csak Magyarországon, de akár Londonban is. Alapvetően azonban azt vallják, hogy minden nemzetet érdemes támogatni és fenntartani, s fontos az együttélés, de saját szuverenitásunk megtartásával.

2014. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajgyűlölet kártyát mindig kijátsszák ellenük, de alaptalanul. A programjuk megszüntetné a pozitív diszkriminációt. Ezt egyesek (az oly' de fontos érdekvédelmi egyesületek) rasszistának szeretnék beállítani. Pedig csak esélyegyenlőség.


Többi nemzet kultúrájával nincs bajuj. Ne keverjük össze a multikultival. Ez utóbbi a "kultúra" szemétdombja. A gond, hogy liberális erők üldözik a magyar kultúrát. Gondolj csak bele, amikor rehabilitálni akarták rovásírást, baloldalról rögtön olyan értelmes felszólalások jöttek, mint, hogy a Jobbik vissza akar térni pogány időkbe. Komolytalan.


EU-val kapcsolatban, nemzetek Európáját akarják. Európai Egyesült Államok ötletét meg elvetik. Sokan gondolkodnak így. Amit Amerikában meg lehetett tenni, nálunk nem fog összejönni. Túl tartalmas történelmünk van hozzá.


Az más kérdés, hogy a mostani EU nem versenyképes. USA és szövetségesei rég lehagytak, de Oroszok és Kína is. Ha nem terjeszkedik, vagy nem alakul át, szét fog esni.


Jobbik gyűlésein nem tudom van-e lehetőséged kérdéseket feltenni. A kampány során minden gyűlés végén volt erre lehetőség.

2014. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok én kérdést feltenni, csak azért írtam, hogy jobban szemléltessem a kérdésemet.


Köszönöm a válaszokat!

Végülis akkor jó irányba halad a gondolkodásom.


Egyébként nem értek a politikához, csak most kezdtem el ezzel foglalkozni, mert akarok saját véleményt, meg képbe akarok lenni, nem csak azt mondani, mint eddig, hogy "nem érdekel". Szóval csak próbálgatom a szárnyaimat ezen a területen, információkat gyűjtök.

2014. ápr. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!