Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az emberek miért törődnek...

Az emberek miért törődnek bele minden rosszba amit a vezetés kitalál?

Figyelt kérdés
Egy példa: egy vidék Szeged határában el lett vágva a világtól, mert a várossal összekötő kompközlekedés megszűnt és a legközelebbi hídon való átjutás 30 km-es kerülőt jelent. Fel vtak eddig háborodva az emberek, de már ebbe is beletörődtek, körbe kerülik a megyét, hogy bejussanak a szomszédba és élik boldogan kis világukat (vagy inkább elköltöznek). Arról tudomást se vesz senki, hogy mindeközben vki az országban stadiont épített az udvarába. Abba is beletörődött mindenki, hogy 27% lett a korábbi 20%-os ÁFA, a közoktatás még jobban való szétrombolásába is beletörődtek és még lehetne sorolni. Egyedül az egyetemisták nem hagyták magukat nem régiben, de már ez is elhalványult. Nem értem, hogy miért nem lázad fel a nép mint apáink idejében és állítják meg ezt a rombolást?

2014. ápr. 22. 15:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ez a komp dolog annyira nevetséges, már bocs.

200-300 emberről van szó. Közben, aki feltette itt a kérdést, maga is elismerte, hogy 2006 óta az üzemeltető nem emelhetett árat. Én is bezártam volna a boltot.

Aztán a Fideszes jelölt azzal kampányolt, hogy lesz komp, ha őt szavazzák meg. Be is égett rendesen.

Van, aki szív nagyobbat.

Például én Pesten lakom, az 1-es villamos felújítása miatt, nem 200 embernek van problémája hanem szinte az egész városnak. Több hónapos csúszászban vannak már most, decemberre kellett volna kész lenni az 7 db megállóval és még csak 4 van meg belőle.

Reggel olyan dúgó van, hogy van, amikor fél óra átjutni Budáról Pestre, ha baleset van, akkor 45 perc is lehet.

És ez még 4-5 hónapig így lesz.

Fellázadtak az emberek? Nem. Mert nem is érdekli őket.


Egyet tanulj meg, amíg az embereknek van egy kenyércsücskük, amit el tudnak veszíteni, valami, ami az övék, addig nincs lázadás.

Mit gondolsz miért állították le, a tömeges kilakoltatásokat a devizásoknál?

2014. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Ez a komp dolog nem nevetsèges! Kèpzeld már el ha egy olyan helyen laknál ahol látod, hallod Budát, de nem tudnál bejutni, mert a Dunán nem lenne híd, nem tudom Te mit èreznèl...!

Mivel egy falu is korábban a komptól függöt ezèrt már 40 èvvel ezelött hidat kellett vna annak a kompnak a helyère èpíteni! Most, hogy ez a falu kiesett az autópálya hídjával így persze azt a maradèk 300 embert letojják... jah meg a VOLÁN társaság is igyekszik kikerülni ezt a környèket kikerülni, egyetlen egy buszjáratot nem indított erre, egy itt is átmegy, de annak meg nevetsèges módon nem iktattak be megállót. Mielött firkálsz javaslom olvass utána az interneten! Jah ès èn nem az üzemeltetö vagyok, hanem 1 èrintett!

2014. ápr. 23. 07:56
 13/18 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ott laknék, ha nem lenne híd.

És most mit tegyek, hogy te érintett vagy? Szerinted engem mennyire érdekel 300 ember sorsa?

Pont annyira,mint téged hogy én minden reggel és este szívok a villamos felújítás miatt. Ami miatt nekem 30 perccel korábban kell kelnem. Emiatt sokkal többen szívnak. Téged ez érdekel?

Ha annyira bántott a helyzet benneteket, miért nem pályáztatok, rendeztek gyűjtést.

Ahol van nyaralón egy kis faluban, nagyon rossz két út. Mivel az egyiket rendszeresen használom nyáron, így megelégeltem.

Kerestem pályázatot, megírtam, és nyertem több millió ft a falunak útépítésre.

2 hónap múlva lesz új út.

Na ez a különbség köztünk barátom. Én megoldottam az egyik kényelmetlenségem, a másikat nyilván nem tudom.

Panaszkodás helyett, te is inkább tennél a közösségért, ahol élsz, már nem lenne probléma.


Amúgy nem te írogattad itt ki, hogyha nyer a fidesz képviselője, akkor lesz kompotok "talán"? Mert ő megígérte.

Mert itt valaki ezzel kampányolt tőletek.

2014. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

De én, egyedül én írok ide, mert a közösségből csak nekem van internet kapcsolatom, ez is elég gyatra. :/


Sztem Bohács Zsoltnak sikerült megnyernie az érintett város részt illetve a külterületet, de sajnos a többi a városrész másban látta arra az esélyt, hogy ,,változást" hoz. Am. meg nem ígért meg semmit csak annyit mondott, hogy mivel a jelenlegi város vezetés tojik az egészre, ezért kellene ezen változtatni. Én akkor azt félre értelmeztem.


A Te problémáddal kapcsolatban meg csak annyit tudok mondani, hogy fogjatok össze, lázadjatok fel, talán akkor hamarabb kész lesz az a villamos.


Pályázattal kapcsolatban pedig volt egy ötletem arra, hogy egy meglévő buszjáratnál megállót iktassanak be az érintett környéken, de ahogy láttam nem támogatott senki, ezért én meg egyedül nem járatom le magamat.

2014. ápr. 24. 16:03
 15/18 anonim ***** válasza:

Majd az önkormányzati választásokon elbuktatjuk Tarlóst :D ne izgulj!

Bohács meg elbukott. Erről ennyit!

2014. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egy kicsit off, de Tarlós még mindig klasszisokkal jobb volt mint a közbűntényes zsidócsahos Demszky. 1 év alatt többet tett Budapestért mint Demszky 10 év alatt...
2014. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Leírnád, hogy mi volt az a több, csak kíváncsiságból, vagy csak a mantrát nyomatod.
2014. ápr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Talán én is mondhatok egy okosat. Ne ijedj meg,nem tőlem származik

Kennedi: Amerikai ember ne azt kérdezd,mit adhat neked Amerika,hanem azt te mit adhatsz Amerikának"

2014. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!