Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nagyon nem vagyok benne a...

Nagyon nem vagyok benne a politikába, de szeretnék jobban érteni hozzá. Kaphatnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Hány párt van? Melyik a bal és a jobbig? Nagyon nem vagyok képben és eddig egyáltalán nem érdekelt a politika, de elkezdtem rajta gondolkodni, hogy 2év és én is mehetek szavazni. Nem szavazhatok arra amire anyuék csak azért, mert ők is arra szavaznak, ha ezt tenném és mindenki ezt tenné később az orrunkon keresztül vezetnének és saját véleményem se lenne a dologról. Titeket mióta érdekel a politika és honnan tudjátok azokat amiket tudtok róla?:D
2009. dec. 24. 23:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
3%
És erre a szenteste volt a legjobb nap, hogy megkérdezd? Eddig megvoltál nélküle, de most nincs jobb dolgod, minthogy ezt megtudakold? Egyébként 6-7 éves korom óta nézek híradót, amiben ugye politikai hírek is vannak, így azóta tudok egyre többet arról, hogy milyen pártok vannak, és mit üzennek, de az utóbbi időben egyre kevésbé érdekel, mert nem csinálnak semmit, csak azon jár az eszük, hogy 4 év alatt lehetőleg minél jobban megszedjék magukat.
2009. dec. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
21 éves vagyok, és úgy igazából 18 éves korom óta érdekel jobban a politika. Úgymond, akkortájt értem meg rá, értettem meg a dolgokat. Nézzél Echo Tv-ét, Hír Tv-ét, és ha van gyomrod és vastag bőr van a pofádon akkor ATV-ét. Vegyél újságot! Híradót felesleges, nagyrészt az megy benne, ki ölt meg kit.
2009. dec. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

Van még időd rá :D 18 évesen úgyis rájössz hogy mi a jó neked és mi nem :) A mostani EP választás volt számomra az első szavazás, 16 évesen engem sem érdekelt a politika.


18/F

2009. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

Engem kb. 14 éves korom óta érdekel a politika. Most 33 vagyok. A történelmet mindig nagyon szerettem. Nagyon sok párt van, de reális esélye (a támogatottság miatt) csak kb. 4-nek (Fidesz, MSZP, Jobbik, MDF) van a Parlamentre kerülésre. Reménykedni persze mindig lehet, és kell is, mert rajtuk kívül is van élet.


Kampányolni nem akarok (a jobbosok úgyis megteszik ingyen és bérmentve). Szerintem olvasd el a pártok oldalait, a programjukat, figyeld a politikusok nyilatkozatait és döntsd el magad, hogy a szavak mögött tartalom és hitelesség is van-e.

2009. dec. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
5%

gyakorikerdeseken egy a lényeg, egy párt van és az a jobbik, aki mást mond, vagy másra szavaz az hazaáruló:)


Egyébként, ennél azért árnyaltabb a kép:) A bal oldalinak mondott párton nem mindig bal oldali programmal állnak elő és a jobb oldali pártok nem mindig jobb oldali programmal, de nálunk ez van, ezt kell szeretni.

Ha bővebben is érdekel, akkor ajánlom: [link]

2009. dec. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%
Minek az? Teljesen felesleges. Ráadásul a legtöbb ember számára csupán annyit jelent a politika iránt való érdeklődés, mint amit a 00:09-es leírt.
2009. dec. 25. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%
Ne a Hír TV-ét és asz Echo TV-t nézd,és ne is a Kurucz infót,mert ezek nagyon egyoldalúan tájékoztzatnak.Nézd a többit is,és akkor próbálj kialakítani magadnak egy álláspontot.Nem könnyű,főleg ilyen fiatalon,amikor az életről még nincs tapasztalatod.
2009. dec. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 07:13


Miért az atv, nem? Voltál a weblapjukon? Minden második szó az, hogy "náci".

2009. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
08:55-ös: óvodás vagy talán, hogy egyből a másikra mutogatsz? Valószínűleg az ATV is az, csak nem említette, és kész. Ettől még a Hír TV és az Echo nem lesz jobb...
2009. dec. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, a kérdező eddig nem túl sok segítséget kapott, persze nem is lehet itt igazán hasznos dolgot mondani ehhez egy-két mondatban. Én most annyit tudnék hozzátenni, hogy a politikai jártasság is egy folyamat. Először is olvasni kell a neten különböző véleményeket. Legyen mondjuk népszava, népszabadság, 168 óra, index, heti válasz, magyar hírlap, kurucinfo és esetleg még a hunhir is. És akkor lesz egy paletta, ahol te el tudod helyezni magad, ki tudod alakítani a saját véleményedet. Meg ha vannak ismerősök, rokonok, haverok, akikkel meg lehet ezt beszélni az is jó. Szerintem is fontos és hasznos, ha a közélettel valamilyen szinten foglalkozol még akkor is, ha sokan büszkén mondják, hogy őket nem érdekli. De egy értelmes embert kell hogy érdekelje az is hogy mi zajlik körülötte magyar és globális téren egyaránt már csak azért is, mert ez a személyes életünket is nagyon meghatározza. Az más dolog, hogy a jelenlegi magyar pártok színvonala botrányos, meg hát úgy tűnik, hogy felesleges ez az egész, mert mi kiesemberek úgy se tudunk csinálni semmit. De ettől nekünk még el kell tudni igazodni a világban!
2009. dec. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!