Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A magyar gazdaságra milyen...

A magyar gazdaságra milyen hatással lenne ha a nyugdíjrendszert átalakítanák?

Figyelt kérdés

-27%-os szociális hozzájárulási adót 10% nyugdíjra változtatnák

-zárt nyugdíjrendszer

-10%-os egészségügyi járulékot vonnának a nyugdíjakból

-10%os nyugdíjadót vonnának a nyugdíjakból

-nyugdíjas előjogok megvonása



#nyugdíj #zárt nyugdijkassza
2014. ápr. 30. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A magas nyugdíjakat tényleg meg kellene adóztatni, így ahogy írtad.


De, az alacsony nyugdíjakat hova adóztatod?Így is alig jut nekik ételre, gyógyszerre meg minden egyébre.

2014. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%
Elveszítenénk a választást.
2014. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat a kérdésre inkább gazdasági szempontból várom a válaszokat nem pedig szociális szempontból.
2014. ápr. 30. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
mit jelent a zárt nyugdíjrendszer?
2014. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

azt jelenti ha x pénz folyik be a nyugdijkasszába akkor annyit osztunk szét a nyugdijasok között.


Magyarországon x+ 0,3x hitel alkotja a nyugdijkasszát mindezt nagyon magas járulékszinten

2014. ápr. 30. 15:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem összességében tökmindegy lenne. Jelenleg ma Magyarországon a legmagasabb és legjövedelmezőbb adó az ÁFA. Ha több egyéb adót fizetnek, és kevesebb pénz marad a zsebükben, akkor kevesebbet vásárolnak (a magyar nyugdíjasokra nem jellemző, hogy külföldön költenék el a pénzüket), és így kevesebb ÁFÁ-t fizetnek. Az állam bevétel terén ugyanott tartana, és így legalább szent a béke.
2014. ápr. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Csak ,hogy mi nyugdijasok nagyon sok pénzt betettünk, vagyis levontak a 40-45 év alatt, amiből most 42-58ft a nyugdijunk.NEM a nyugdijakkal kellene már foglalkozni, ha nem a munkalehetőségekkel!!IRÁNY külföld, legalább 10 -15 év és itthon majd nem halsz éhen nyugdijas korodra!!
2014. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Csak ,hogy mi nyugdijasok nagyon sok pénzt betettünk, vagyis levontak a 40-45 év alatt, amiből most 42-58ft a nyugdijunk.NEM a nyugdijakkal kellene már foglalkozni, ha nem a munkalehetőségekkel!!IRÁNY külföld, legalább 10 -15 év és itthon majd nem halsz éhen nyugdijas korodra!!

"


-a nyugdijasok átlagos szolgálati ideje 30 év nem 40-45:)

-az átlagnyugdij 112 nem 42-58:)


Annyit nem tettetek be hogy a mostani egészségügyet is fizessétek meg az ingyenutazást.

Ráadásul feloszto kirovo nyugdijrendszer van. amit ti betettetek azt a ti öregjeitek kapták akik feleennyien voltak fele ekkora életszinvonalon.


Ha mindenki kimegy külföldre akkor ti nem kaptok egy vasat sem.

2014. máj. 1. 12:30
 9/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Te kérdező nagyon- nagyon el vagy tévedve!! Én 2 éve mentem nyugdijba 41év szolgálati idővel és 58.000.ft nyugdijjal.De sokan még ennyit sem kapnak.Ja csak mi 16-éves korunk óta dolgozunk és a mostani nyugdijkorhatár 63 év. Ez neked 30 év???Mi rendesen letettük az asztalra a mi részünket.Az én 4 gyerekem szerencsére nem igy látja mint te.
2014. máj. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Te kérdező nagyon- nagyon el vagy tévedve!! Én 2 éve mentem nyugdijba 41év szolgálati idővel és 58.000.ft nyugdijjal.De sokan még ennyit sem kapnak.Ja csak mi 16-éves korunk óta dolgozunk és a mostani nyugdijkorhatár 63 év. Ez neked 30 év???Mi rendesen letettük az asztalra a mi részünket.Az én 4 gyerekem szerencsére nem igy látja mint te.

"


1, az átlagnyugdij 113e Ft

2, kizártnak tartom hogy annyit letettél hogy ingyen egészségügy ingyen utazás stb...


3, a nyugdijasok 25%-a rendelkezik 40-44 év közötti szolgálati idővel aminek egy része a szocializmusba nyulik.

2014. máj. 2. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!