Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy lehet valakiből önkormány...

Hogy lehet valakiből önkormányzati képviselő, vagy polgármester, vagy alpolgármester?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is belép egy pártba (kivétel ha független)

aztán ha ott párton belül ügyes jó kapcsolatai vannak stb akkor a párt jelöli x választókerület képviselőjének.

Ezután majd gyűjtögetni kell a kopogtató cédulát x darbot ekkor lesz hivatalosan is jelölt.

Majd megnyeri a választást:D

A polgármester az már nehézkesebb több időnek kell eltelni meg sokat szorgoskodni párton belül stb.

2010. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem, és ha belép vki a pártba az mivel jár? kell valami tagsági díj, vagy csak megmondják, h most mit kéne csinálnia? És mit kéne pl csinálnia? Elmondja a véleményét, vagy segít kopogtatócédulázni, vagy felmossa a padlót?
2010. jan. 6. 15:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában szokott lenni tagdíj de nem vészes lehet pl havi 100-200 Ft is. Persze akinek több van az többet is beleadhat.

Gyakorlatilag ha semmit nem csinálsz akkor se történik különösebb dolog, de persze annak nem sok értelme van.

Nos ilyenkor kampányidőszakban felállnak az úgynevezett kampánystábok egyéni választókerületek szerint és ott lehet segíteni pl kopogtató cédulát gyűjteni, vagy plakátokat ragasztani majd pluszt rész lehet venni 1000 féle fórumon/rendezvényen és persze a véleményedet is elmondhatod.

Plusz vannak taggyűlések mindenféle dolgokról pl beszámoló a kongresszuson történtekről stb.

Igazából önkéntes alapon van az egész, tehát semmi nem kötelező.

Mondjuk ha most így bele gondolok mivel én 1 pártnak vagyok a tagja nem tudom hogy a többibe hogyan mennek a dolgok de gyanítom hogy hasonlóan mint itt.

2010. jan. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú ez tök jó. Én szívesen élnék ilyen politikai életet.


Am az ötlet onnan jött, h egyszer beszélgettünk a barátommal politikáról, én meg mondtam h sztem h kéne, mire azt mondta, legyek én az elnök, de mire erre nem sok esélyt látok, inkább kicsiben kezdem :D

2010. jan. 6. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Jah:D

Amúgy jó is ez, mert bele látsz a dolgokba azért egy kicsit jobban mint ami a híradóban átjön. Meg kapsz tájékoztató anyagokat például.

2010. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Indulsz a választásokon.
2014. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!