Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a véleményetek az Európai...

Mi a véleményetek az Európai Egyesült Államok megalakulásáról?

Figyelt kérdés
Van egy elképzelésem, hogy Európát egyesíteni kéne. Ezt persze úgy értem, hogy a nemzeti jogokat nem sértjük meg. Én ezt egy olyan lehetséges megoldásnak látom, ami segítene Európát (főleg Kelet-Európát) kihúzni a kakiból. Persze ehhez egy megfelelő szintű mentalitás is kell- Itt az Európán belüli nemzetek egymás közti gyűlöletének, ellenszenvének kiirtására, megfékezésére gondolok.

2014. szept. 3. 20:15
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Alighanem működőképesebb lenne, mint a mostan "nem tudunk döntést hozni fontos ügyekben, ezért inkább betiltjuk a nagytelljesítményű porszívókat" rendszer.
2014. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
67%
én benne lennék és szerintem errefelé akar menni az eu is, de a sok hungarista ellenezné és a nagy kultúrakülönbség miatt mindig lenne valami problemo
2014. szept. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
17%
Ezt már megvalósították Európai Unió néven. Nem vált be. A gyűlöletet pedig nem lehet kiirtani, mert az mélyebb mint a szeretet egyes emberekben. Értem ez alatt, hogy egy magyar ember sose fog puszipajtásként tekinteni egy románra.
2014. szept. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam amikor a magasabb szintű mentalitásról írtam :) ,de szerintem ezen lehetne változtatni.
2014. szept. 3. 20:22
 5/35 A kérdező kommentje:
Nem egészen EU-s stílusban képzelem az EEÁ-t, kisebb reformokkal, akit érdekel írjon privát levelet :)
2014. szept. 3. 20:25
 6/35 anonim ***** válasza:
35%

Nem rossz,csak egyenlőre kivitelezhetetlen.El kellene törölni a nyelvi akadályokat és a nemzettudatot minden "tagállamnál".A közös pénznem (Euro,bármi)létrehozása lendít a legkevesebbet ezen az "állam építésen".:)


Ellenszenvet nem tudod kiírtani olyan helyen ahol a nációk a saját tagjaikat is utálják,lehúzzák,átverik.Erre csak egy erős diktátor és egy jól összerakott ideológia képes ideig-óráig.

2014. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%
Egyetlen mentsvárunk ha végre megalakul az EEÁ, és kiszabadulunk az oligarchák kezéből, akik ránkb@sszák a világ legmagasabb ÁFÁ-ját, meg elveszik a magánnyugdíjmegatakarításainkat, és kényükre-kedvükre szorongathatják a tökeinket. Nem tudom ezek mennyire "nemzeti jog"-ok, remélem semennyire.
2014. szept. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
A saját nyelv használatát és a nemzettudatot NEM kellene eltörölni, legalábbis az én ideológiám szerint :) a közös pénz ( euró) viszont megkerülhetetlen.
2014. szept. 3. 20:29
 9/35 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet létrehozni?


Egyrészt Európa, mint kulturális, etnikai nemzetközösség hanyatlik.

Nagymértékű az európai kultúra, etnikumok hanyatlása.


Kelet-Európában a cigány, Nyugat-Európában pedig a muzulmán és az afrikai kultúra, értékrend fog diadalmaskodni és nem az európai.


Persze, utána csinálhatsz te valami Egyesült Katyvaszok Államát, de az már egész más lesz és nem lehet majd Európának nevezni.

2014. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Ez elkerülhető, ha időben cselekszünk
2014. szept. 3. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!