Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért mondják ezt annyian a...

Abalen kérdése:

Miért mondják ezt annyian a Jobbikról?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve, több kérdésem is lenne.


1: Tudomásom szerint, a Jobbik az ellenzék a Fidesszel szemben, de ennek ellenére mégis több helyen azt olvastam, illetve ismerősök is mondták, hogy le fog "szerződni" (nem találtam megfelelő szót, speciális kifejezést) a Fidesszel. Ebből mi az, ami igaz? Illetve mi a teljes igazság?


2: Sokan (köztük főleg nyugdíjas ismerőseim-elnézést nem sértésnek szánom) azt mondják, hogy a Jobbik összeroppantaná az országot, ha kormányra kerülne. Illetve, hogy a(z) Európai Unióból, ha kilépnénk az végzetes lenne az ország számára, (de ugyanakkor nem is feltétlen jó, ha tagjai vagyunk- véleményem szerint). Önök szerint ez igaz? Illetve, ha összeroppantaná, akkor azt, hogyan tenné (azt tudom, hogy gazdaságilag, de részletesebben, mi lenne a kiváltó oka? )


3: A "Radikális" szó, az ami a legtöbb embernek nem tetszik. Személy szerint, általános nyelvhasználatra ez lefordítva a "gyökeres" szót képezi. Ami ebből ki lehet következtetni az-az, hogy alapjaiban megforgatna mindent, illetve számos dolgon változtatna. Ez miért rossz, illetve miért jó? (csak azért mert a jó oldalát senki se firtatja, senki-soha.)


4: Nekem ami egyedül aggasztó, az a "Csendőrség" ismételten bevezetése. De arról nem találtam cikket-leírást sehol, hogy ez pontosan mit jelent? Arról a régi idők Csendőrségéről olvastam olyat, hogy "üldözték" a cigányokat, de elvileg csak azokat, akik rosszat tettek vagy nem dolgoztak. Akkor mi ezzel a gond, hogy a Jobbikot cigány üldözéssel is gyanúsítják? Ez miért gond, ha az ilyen cigányokat börtönbe vetik, illetve megbüntetik?

Illetve, ami engem egyedül aggaszt, az-az, hogy a Csendőrség ismételten bevezetésével együtt járna e, vagy együtt jár e az, hogy 10 óra után nem lehet kimenni meg ilyenek?



Elnézést kérek, ha hülyeséget írtam véletlen, de már annyi szócikket, pletykát olvastam, hallottam, hogy teljesen belezavarodtam. Előre is köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 30. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

1. A Jobbik nem fog koalícióra lépni a Fidesszel semmilyen körülmények között, ezt mondják mindenhol, ahol megkérdezik őket erről, így én sem tudok mást mondani.


2. A Jobbik nem akar minden áron kilépni az EU-ból, csupán szeretné, ha igazságosabban működne a kapcsolatunk az EU-val, mert jelenleg több hátránya van a kapcsolatnak számunkra, mint amennyi előnye. A kilépésről pedig mindenképp népszavazást tartanának. A gazdasági összeroppanás pedig úgy nyilvánulna meg egyesek szerint, hogy a multi cégek elhagynák az országot (azért gondolom ennek a következményeit nem kell részleteznem), amit azonban nem tartok valószínűnek és aki ezt terjeszti, azt csak pánikkeltőnek tartom.


3. Úgy gondolom, hogy szükség van gyökeres változásokra az országban, amiket a Jobbik meg is valósítana, vagy legalábbis hozzákezdene a változtatáshoz, ha egy hosszabb folyamatról van szó.


4. A csendőrség lényegében egy olyan rendvédelmi szervezet lenne, ami csakis rendvédelemmel foglalkozik (tehát pl. nem traffipaxozik) és nem is lehetne elvezényelni az adott településről, körzetből. Ennyi lenne a feladata, nem lenne 10 óra után kijárási tilalom, meg cigányverés, vagy akármi, csak ennyi.


Egyébként ajánlom, hogy olvass bele a Jobbik programjába, vagy csak nézz meg egy-két lakossági fórumról készült videót, ha tudni is akarod, hogy mégis mit szeretne a Jobbik.

2014. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod (válaszokat, ha lesz még), és mindenképpen megfogadom a tanácsod. :)
2014. márc. 30. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

1. Robert Fico is koalícióra lépett az ottani szélsőjobboldallal , miért ne történhetne meg itt is egy hasonló? Bár valsszeg hivatalosan nem lesz koalíció de biztos hogy a 2/3-os törvényekről egyeztetés lenne a Jobbikkal.

2. A multinacionális cégekhez való hozzáállásuk , a fő probléma. A magyar KKV szektor annyira , gyenge hogy mire megvalósítanák a programjukat eltelne 5 év de addig több százezren kerülnének utcára.

3. A radikális itt azt jelenti , hogy szembemegyünk mindennel és megszakítjuk a kapcsolatot a atlanti hatalmakkal. Láthatjuk a módszereikben a különbséget szerintem: Orbán folyamatosan beszól az EU-nak még is több támogatást kapunk mint eddig. Putyin egy ilyen után lehet elzárná a gázt..

4. A Csendőrség bevezetését mélyen elutasítom , ezzel elismernék a rendőrség kudarcát. Bőven elegendő egy szerv nincs szükség még egyre. ( Hitler SS).

2014. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!