Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy családi ház napelem...

Egy családi ház napelem rendszer méretezésénél, mi alapján lehet kiszámolni, hogy mégis mennyi napelem táblára van szükség, ha egy kisebb ház kb 300 KWh fogyaszt havonta?

Figyelt kérdés
2012. márc. 22. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A statisztikai átlagotok 416 W/h. MIvel bizonyára nem folyamatos a fogyasztásotok (pl. kiesik az éjszaka, meg a nappal egy része) én inkább ennek a duplájával számolnék!

Azután figyelembe kell venni az inverter méretezésénél, hogy mekkora fogyasztókat akartok használni róla. Pl. sütő, mosógép 2500W, vasaló 2000W, hajszárító 1500W, stb...

Az akkumulátorok tervezésénél a borús napokat is figyelembe kellene venni. Én itt egy heti tartalékkal számolnék, teljesen át akartok állni.


A 230V-on 800W eléréséhez 30V-os celláknál 26A, 12V-os celláknál 67A leadása szükséges.

Ebből a cellából legalább 4 db kellene:

[link]


Szerintem.

:)

2012. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 voltalarm válasza:
Először is tisztázni kell, hogy sziget üzemű (akkumulátoros), vagy hálózatra visszatápláló rendszerről van szó. Amennyiben van villamos közműhálózat ez utóbbit érdemes számításba venni. Havi 300kWó fogyasztásra egy 3kW-os rendszert szoktunk javasolni. Amennyiben pont déli a tető egy picit lehet kevesebbel is számolni, hogy ne legyen többlettermelés. Ideális tájolás esetén a kívánt éves termelést oszd el 1,2- 1,25-el és megkapod a rendszer méretét ,ami fedezi az igényedet. Ez persze csak a jó minőségű napelemekre és inverterekre igaz! Ha infó kell,üzenj segítek! a voltalarm oldalon egyéb információkat is találsz.
2012. máj. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 voltalarm válasza:

Az alábbi a linken (remélem) minden kérdésre választ kapsz.

[link]

2012. máj. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!